Propast (1989)

Poměrně velké zklamání. Může mi někdo říct, o čem ten film vlastně byl? Hrozné množtsví laciných dialogů s předvídatelným dějem, některé scény byly skutečně jednoduché, dobrá hudba, ale jinak přes 2 hodiny trvající záležitost od nikud nikam. Cameron poměrně zklamal. Nápad o mimozemšťanech v hlubinách oceánů sice chválím, ale celé to bylo takové nedotažené, tedy až na dotaženou romantickou sekvenci dvou zpočátku rozvedených dobrodruhů, kteří se k sobě postupně vracejí. Už mi tohle Camerone vícekrát nedělej...

Hořící Mississippi (1988)

Film ukazující postupné rozpadání rasové segregace na jihu, rozhodně zajímavě pojaté a věřím, že skutečnost mohla být ještě horší a myslím, že vztah mezi černými a bílými se na jihu nevyřeší nikdy. Jinak klasická dvojice hrdinů, kde každý představuje určitý stereotyp, Dafoe mladší, přesto vedoucí a Hackman i přes zkušenosti s obdobnými procesy v roli podřízeného. Ale s filmem spokojenost.

Sociální síť (2010)

Omlouvám se jednomu z mojich nejoblíbenějších režisérů, ale tento film mně úplně do oka nepadl. Pokud film beru jako popis vzniku Facebooku, tak jsem spokojen, ale čekal jsem něco víc, což byla zřejmě z mé strany nesmyslnost. Prolínání několika realitami, střílení a směšné převleky se mají asi hledat jinde. Rozhodně mě zaujala hudba a do jisté míry i herecké výkony, ale prostě nepřišel žádný eschaton či nějaká gradace děje.

Černá labuť (2010)

Na plný počet hvězd mi u filmu něco chybělo, ale byla to neskutečná one-woman show v podání Natalie Portman a moc filmů z roku 2010 jsem prozatím neviděl, přesto odhaduji, že bude horká kandidátka na vítězství v Glóbech a na Oscarech. Výborná hudba a scénář o baletce, která žije zakomplexovaná v bytě své matky a má lehce schyzofrení osobnost, což je v gradaci filmu zajímavě zachyceno. No Aronofsky...jen tak dále!

Góóól! (2005)

Pohádka která na mě působila až moc pohádkově. Jistě hezké vidět takto splěný sen, ale spíš se jedná o náborové představení Premiere League :)

Šťastné a Veselé (2005)

Film s vánoční tématikou, kterou nikde jinde neuvidíte. Štědrý večer v zákopech první světové války a dilema jak se chovat k nepříteli? Při zpěvu německého operního pěvce a následné scéně, jsem měl skutečně husinu až na zadku a měl téměř na krajíčku. Velmi z citem natočené válečné drama, které dokresluje výborná hudba a nabízí netradiční podled do psychologie vojáka. Je můj protivník vůbec člověk? Jak se k němu chovat? Zasluhuje úctu. A ano právě vánoce jsou oním spouštědlem trocha vzájemné úcty a respektu. Všem doporučuji. Ps. jak může někdo napsat, že se jedná o "štastný a veselý" film?! Spíše je tragédie, když si člověk uvědomí, že válka je vlastně úplně zbytečná, ale i přes toto zjištění se musí slepě poslouchat rozkazy a pokračovat v boji.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Poměrně zklamání, čekal jsem asi více. Filmu "něco" chybí. Zajímavý nápad podívat se na vietnamskou problematiku z jiného úhlu, ale až na hudbu mě ve filmu takřka nic nezaujalo, bohužel. Jinak Robin Williams opět výborný, bohužel vtipný odnikud nikam bych to nazval...

Napola: Hitlerova elita (2004)

Asi jsem od filmu čekal až příliš a proto byl zklamán. Námět byl dobrý, ale zpracování mohlo být asi lepší. Dobře zahraná většina rolí mladých SSmanů a zvláště hlavní postava, možná po dalším shlédnutí hodnocení přehodnotím, nyní však pouze za tři hvězdy.

Zločinec (2008)

Námět není špatný, ale něco mně ve filmu chybělo...Val Kilmer už je vypasenej pomalu jak Steaven Seagal, ale charisma má stále. Třičtvrtě filmu bylo takřka bezchybných, jak se jeden četsný muž díky náhodě dostane do vězení a zklouzává stále níže...ale proč ten trapný pokus o happy end? Hlavně tedy díky naprosto nepravděpodobnému vyústění vězeňského dobrodružství...více neprozradím a přesto z psychologického hlediska uvězněné postavy třičtvrtě filmu doporučuji..a poté doporučuji film vypnout a nedokoukat.

Kukačka (2002)

Jistě velmi originální námět, který je obstojně zahrán a zahrnuje v sobě velkou dávku velmi specifického severského humoru. Ostatně svést dohromady za druhé světové války do jedné chalupy jednu laponku, fina bojující za Německo a Rusa, kdy si ani jeden druhému nerozumí a přesto spolu přežívají..to prostě musíte vidět, to nejde popsat..