Kontakt (1997)

Podobné filmy a téma mám vcelku hodně rád, takže jsem od filmu měl vcelku velké očekávání, které Zemeckis splnil takřka do puntíku. Silné herecké obsazení herců, kteří povětšinou hrají vedlejší postavy, zde dokonale sedlo, hudba taktéž výborná. Dějově trochu pohádka, ale proč si ji jednou za čas nedopřát. Bál jsem se trochu nějakého amerického nacionalistického patosu, leč naštěstí nepřišel.

Dveře v podlaze (2004)

Jsem hodně na vážkách zda film ohodnotit 3* nebo 4*. Jeff Bridges jako opět výborný a Kim Basinger na svůj věk neuvěřitelně hot, příběh příjemně ponurý, doplněn zajímavou melancholickou hudbou, která ději dodává na výrazu.

Kinsey (2004)

Velmi zajímavý námět týkající se rozvoje vědeckého zkoumání lidské sexuality a problémy, na které ve společnosti Dr. Kinsey naráží, bravurně ztvárněné Liamem Neesonem. Musela to být opravdu zvláštní doba a vysvětlovat lidem, že existuje i více jak jedna sexuální poloha a že masturace je něco přirozeného a běžného...no prostě zajímavé...a ještě dokonalá scéna při výpovědích s dotazovanými, kdy na řadu přišel mexický hispánec a se svoji tipickou mluvou tvrdil, že o panictví přišel v 15 s děvkou (whores), ale tazatel slyšl horse, tedy s koněm, následná debata mě skutečně dostala...

Bathory (2008)

Popravdě jsem vcelku příjemně překvapen a dlouho jsem se rozmýšlel, zda dát 3* nebo 4*. Už jen pro nápad znázornit Alžbětu Bathoryovou jako oběť a ne jako vražedné monstrum. Další velké plus vidím ve ztvrárnění Alžběty (dost hot herečka) a i Roden poměrně zahrál, velmi se mi líbila i hudební stránka filmu a občas kamera. Jinak příběh měl pochopitelně své mezery, ale jak říkám, nečekal jsem nic a proto jsem vcelku spokojen.

Pravdivé lži (1994)

Dokonalej akčňák! a je mi celkem líto, že jsem se k němu dostal až ve svých 24 letech a ne třeba v 15, kdy jsem podobné filmy dost obdivoval...samozřejmě se na film musí koukat s velkým nadhledem, ale film má spousty vtipných momentů (Arnold na koni..) a má i slušný scénář s velice zapeklitou zápletkou :) a je zde i dobrá gradace děje, pro mě lehce nad 4 *

Adolf Eichmann (2007)

Film je rozdělen zřejmě kvůli umělému natahování děje do celkem třech rovin, z nichž jedna je opravdu velmi dobrá, ta se týká výslechu přímo v cele, které podle řady dokumetů skutečně probíhal velice podobně, až na ten konec s přiznáním se, druhá dějová linie rodiny na straně obžaloby byla totálně zbytečná a jen natahovala děj a pak třetí rovina byla nejhorší, jelikož byla co z dochovaných děl vím naprosto lživá. Například scénka, kdy Eichmann zastřelí ve vlastní kanceláři malé nemluvně v kolíbce před zrakem sekretářky a milenky? To byl výsměch, stejně jako téměř veškeré záběry odehrávající se za druhé světové války. Jinak byl Eichmann zahrán celkem autenticky, protože to byl do jisté míry prosťáček, který neuměl žít vlastní život a potřeboval být v organizaci, kde je mu rozkazováno a on slepě vykonává rozkazy a skutečně si toho mnoho nepamatoval ze svého tehdejšího působení, nebyl tedy vychytralý aby zadržoval důkazy ve svůj prospěch, byl jen prostě a jednoduše hloupý, aby si vše pamatoval.

Kick-Ass (2010)

Dosti silné 4*, a po dlouhé době "komixový" film, který se mně velice líbil, včetně snad teprve třináctileté Chloe a to se nepovažuji za pedofila.. :) některé scény skutečně "měly koule" a film měl vcelku slušný tak na branku= spokojenost.

Griffinovi (1999) (seriál)

Někter díly jsou dokonalé a velice vtipné (zvláště parodie na filmy a judaismus) ale některé jsou i relativně trapné, ale nápad s mluvícím psem a nemluvnětem, kterého nikdo neslyší, dementním Peterem, a dementními dětmi je vcelku vtipný a rád se na seriál pro relax znovu a znovu podívám. Mimochodem mojí nejoblíbenější postavou je jasně Brian.

Ztraceni (2004) (seriál)

Nejpre mne siriál nadchnul a během 2 týdnů jsem shlédl celých 6 serií...ALE...momentálně si říkám, ež to byl veskrze promarněný čas. Herecké výkony mně přišli docela mizerné, ale je pravda je krása některých hereček jejich chabé výkony nahrazovala a kdyby se například Evangelien Lilly dnes večer u mě zastavila, asi bych jí na mráz nevyhnal (mimochodem nechápu, jak se mohla dát dohromady s tím skřetem- nespravedlnost světem vládne). Josh Holloway je asi nejhorší a nejubožejší herec, kterého jsem měl tu čest v seriálu spatřit, kromě neustálého zmatení a běhání sbůhdarma po ostrově neumí totálně nic zahrát. A když bych měl vysvětlit někomu, kam seriál vlastně směřoval, o co zde šlo atd.. tak vlastně stále nevím, nápad to byl jistě výbrný a dejme tomu první 2 serie byly zajímavé, ale pak se z toho stala jen a pouze natahovaná bláboloidní slátanina. Uff nikdy více a mimochodem to, že ztroskotání na tajemném ostrově je vlastně peklo vzhledem k lidem, kteří se na ostrov dostali celkem chápu a po smrti věřím, že být na ostrově s bandou podobných negramotných a totálně dementních individuí, kde největší inteligenci má asi škeble v písku je vlastně skutečně peklo...

Hlídač č. 47 (2008)

až na hudbu nemám de facto co hodnotit, děj dosti mizerný, gradace děje chybí a i herecké výkony stály za obnošenou fusekli. Renč prostě předvedl svůj momentální standart a to jsem od filmu čekal rozhodně více, vzhledem k relativně dobrému hodnocení zde, na CSFD..