• Krátkometrážní

Plivu na tvůj hrob (1978)

Mezi R&R snímky se jedná o mírný nadprůměr, který je v některých částech dokonce podpořený jakousi myšlenkou. I přesto z části uspávající nuda, kterou si pravděpodobně nikdy nezopakuji. Ještěže má tento film remake, který mu udělal neocenitelnou službu.

Vymítač ďábla (1973)

Herectví mladé Lindy Blair je neuvěřitelné, tak sympatický dospělý výkon (před posedlostí) jsem dlouho neviděl. Ve filmu je možná zbytečně moc make-upu, ale to je asi jediná vada na kráse. Ellen Burstyn mi opět vyrazila dech.

MR 73 (2008)

Kriminálka trochu temnějšího ražení, ale složená velmi nesourodě. Ve filmu se toho hodně stane, ale zároveň si z něho člověk málo pamatuje. Akce uprostřed filmu je asi nejlepší. Celkově bych pro tento typ krimi určitě zvedl ruku.

Ring volný (2004)

Hollywoodu stačí klasické jednoduché schéma a ždímání emocí může začít. Nic z filmu nestojí za vyšší hodnocení, ale je z boxerského prostředí - proto u mě tři hvězdy.

Thriller - drsný film (1973)

Ve své době musel být tento snímek opravdovým anarchistou, i na dnešní produkci jsou pornografické scény křiklavě otevřené. Z nynějšího pohledu beru Thriller jako sečtělého dědečka a mentora mnohem mladších snímků, na dobu svého vzniku užívá neuvěřitelné množství novodobých konceptů a opravdu se dá považovat za kultovní. Zpomalené scény mi nevadily, režisér dával čas divákovi na poctivý prožitek a uvědomění si motivu veškerého dívčina jednání - jen možná souboj s ochránci zákona mohl být o něco kratší, tam už se Vibenius pouštěl na příliš umělecký led. Jedna povrchní osobní slabina filmu - nevím, jaký má krásná Christina Lindberg hlas.

Špatnej polda (2009)

Film s naprosto nevídanou atmosférou, Herzog dalším kouskem určitě nezklamal. Cage se mi líbil jako vždy, děj by v několika pasážích mohl odsýpat rychleji, ne každý Herzogovu kontemplaci stráví bez problémů. Ale mně se líbila.

Vyvrženci pekla (2005)

Bezbožná jízda, která se od prvního dílu liší hlavně realističností a úbytkem humoru, což společně s režisérským umem vytváří unikátní ódu na přímočaré násilí, která pohřbívá poslední špetky optimismu. Tato ostentativní brutalita je velmi chytře podaná a vlastně odrazuje od násilí jako takového mnohem více, než běžné akční filmy, ze kterých by se mohl někdo inspirovat. Za scénář by se nemuselo stydět lecjaké drama a vyvrženci se u mě stávají uměleckým dílem (i díky práci kamery a hrátkám s obrazem). Nejlepší Zombieho film. P.S. Hrdinové opravdu neexistují. Extra bonus - závozník vyvražděné kapely v motelu nosí triko Cheap Trick - mé oblíbené skupiny.

Mission Improbable (2000) (TV film)

Stiller je podle mě dobrý komik, tato krátká komedie sice není nijak záživná, ale několik momentů dokáže pobavit.

Sex and the Matrix (2000) (TV film)

Šestiminutová nuda, při které se pousmějete pouze nad přehráváním hloupoučkého Nea.