Nebezpečná laskavost (2018)

Žánrový koktejl, který stihne během necelých dvou hodin vystřídat vícero poloh. Na výsledek nejvíce sedí - neurazí, nenadchne. Scénář je přitažený za vlasy a film táhne dopředu detektivní linka vedená Stephanie. Jednou stačí a tři hvězdičky patří hlavně oběma herečkám.

Psí ostrov (2018)

Fascinace detailem hraničí až s posedlostí - film je vymazlen z každého myslitelného pohledu - přiběh, hudba, postavy, kombinace jazyků....přesto cílí do kategorie "rodinný film". A zde nevím proč, ale neexceluje. Jedná se o příjemnou podívanou, ale k druhému shlédnutí mne neláká.

Psychiatr (2018) (seriál)

Skvělá detektivní série jejíž jediná slabina je závěr, který doslova ztratí dech. Pokud přejdeme finální rozuzlení je vykreslení New Yorku a vyobrazené doby závěru 19.století naprosto precizní a ústřední trojice s přehledem ovládá obrazovku. Daniel Bruhl v roli excentrického psychologa hledá vraha chlapeckých prostitutů a narozdíl od policejních kolegů se snaží zkonstruovat psychologický profil vraha. Druhou sérii bych s radostí uvítal!

Půlnoční láska (2018)

Romantický film, rozhodně neurazí a ve výsledku za poctivé 3! Váhal jsem chvíli mezi 4 ale převážily naprosto a zcela zidealizované postavy. Ale ty asi k žánru patří...takže máte-li chuť na něco, co pohladí a nevadí Vám, že druhý den na to zcela zapomenete, tak hurá do toho!

Složka 64 (2018)

Nejlepší díl série, která roste s každým dílem ve všech aspektech - jak herecky, výpravou, scénáři. Volné pokračování umožňuje nástup novým divákům a sympatická hlavní dvojice detektivů Vás do příběhu vtáhne. Po prvním shlédnutí za 4!

Teror (2018) (seriál)

Mrazivá série o zoufalém pokusu přežít riskantní plavbu s cílem najít průplav. První polovina si drží slušné tempo a postupná kresba charakterů napříč posádkou divákům dává možnost nahlédnout do způsobu života na polární zamrzlé lodi. Nebezpečí je nejprve nevyslovené, skryté, postupně odhalené...až do podoby CGI příšery, která strhává hodnocení směrem dolů. K ladění zbytku nesedí a působí zvláštně. Postupně se ovšem ukazuje, že nejděsivější bestie jsou právě lidé....a proto tentokráte za 4 hvězdy s doporučením všem, kdo se chtějí trochu zchladit!

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Poctivý romantický film, jehož jediná bolístka je přílišná délka. Sestříhat jej o 20mimut tak je to za plný počet. Nádherné kostýmy a precizně vybraní herci jsou spolu s detektivně vyprávěným příběhem hlavní klady.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Po skvěle vypointované první sérii přichází mírný útlum v sérii druhé. Viním překombinovaný scénář, protože produkční hodnoty seriálu jsou stále skvělé. Vizuální stránka je podtrhnuta skvělou hudbou a už jen kvůli těmto dvěma bodům má smysl seriál vidět. Seriál přitvrdil a násilných scén je více - nahrává tomu kombinace děje v různých částech parku a v různých časových rovinách. Mezi nejlepší postavy řadím Teddyho a Maeve!

Zelená kniha (2018)

Jízda! A to doslova. Ano, filmu lze vyčítat prvoplánovost, ale prostě dohromady, všechny ty kýčovitě na sebe vrstvené scény fungují a tvoří pospolitý, kompaktní celek. Hlavní herecké duo má chemi, Viggo "nádherně" přibral a Ali dokonale stvárnil klavíristu, Dr. Don Sherleyho. Jedná se o film na objednávku? Účelově vytvořený pro akademii? Upřímně, je mi to jedno! Stojí za shlédnutí a plný počet dávám bez váhání.

Čtverec (2017)

Hyperkorektní Švédsko hledá volnou formu umění? Jedinou hvězdičku si film zaslouží za vynikající song Genesis - Justice, který zazní během jízdy Teslou pro ukradený Iphone. U zbytku už divák váhá, zdali se film bere vážně či sebeparoduje aktuální situaci. A to si myslím nezaslouží žádný divák! Už nikdy více.