Hadí doupě (2017)

Krásná výprava a solidní herecké obsazení nezachrání jen ve výsledku průměrnou detektivku z pery Agathy Christie. Samotný scénář není špatný ale filmu chybí správné tempo. Vhodné na nedělní odpoledne!

John Wick 2 (2017)

Kritizovat scénář či dej - obé slabé jako několikrát vylouhovany čaj by bylo zbytečné. Lépe se raději zaměřit na brilantní akci, geniální choreografii a střih který přehledně ukazuje spoustu detailu. Akce je svizna, nápaditá a film si zaslouží druhé shlédnutí.. Pro milovníky akce povinnost!

Mumie (2017)

Brendan Fraser a "jeho" Mumie zůstávají na piedestalu neohrožení. Zábava (ani letní, natož popcornová) se nekoná. Po nadějném začátku v Egyptě se film začíná hledat a nevhodným způsobem střídá žánry....přičemž ztrácí tempo. Je to stejné, jako když pejsek s kočičkou vařili dort....a ne, opravdu to nefunguje! Tom Cruise musí příště vybírat lépe.

Nepřátelé (2017)

Jiný western - přesně toto slovní spojení charakterizuje tuto jízdu napříč státy, kdy Christian Bale předvádí perfektní výkon. Jeho vnitřní přerod a vývoj postavy je zahrán uvěřitelně a ani ne chvíli jsem nerozporoval motivace jednotlivých postav či jejich podání. Rosamund Pike do své role také sedne ač má film více než dvě hodiny a pozvolné tempo/střih tak ty silnější dvě hodiny utečou jako voda. Wes Studi, pro většinu známý z role antagonisty ve filmu Poslední mohykán je třešnička na dortu.

Taboo (2017) (seriál)

"I have a use for you" - James Keziah Delaney v podání Toma Hardyho opanuje obrazovku po celých 8 hodin a jeho (anti)hrdina se Vám vryje ostře pod kůži! Výrazově úsporné herectví je doplněno stejně úsporným vyjadřováním a z jeho "hmm" vždy je jasné, co se stane. Zasazení do viktoriánské Anglie je dostatečně špinavé a vedlejší postavy zdatně sekundují v čele s Tomem Hollanderem v roli pouličního chemika. Suma sumárum za první sérii = plný počet!

Tvář vody (2017)

Kladete si otázku, co dělal Abe Sapien než se přidal k Ronu Pearlmanovi v Hellboyovi? Romantické-drama z období studené války  brnká na vztahovou strunu od prvních chvil. Ač je vývoj postav téměř nulový, film zaujme vizuální stránkou a rozhodně se jedná o příjemné dvě hodiny. Vrchol pro mne určitě stále zůstává Faunův Labyrint.

Vražda v Orient expresu (2017)

Hercule v rukou Wallandera? Nečekaně uctivý (a poctivý) přístup ke klasice žánru z pera Agathy Christie. Poirot je zpracován s velkým smyslem pro detail (měření velikosti vajec a hledání symetrie - úprava vázanek), kdy se film nebojí jít až za hranu danou knižní předlohou - Herculův knír je dvojitý. Tempo filmu je plynulé a jediným neduhem je, že film předpokládá znalost předlohy (knižní/filmové) a nezabíhá do detailů. Verze BBC s Davidem Suchetem zůstává nepřekonána, hold královně detektivek složen!

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Kvalitní výprava spolu s slušným hereckým obsazením hraje tandem v známém případu komisaře Maigreta. Rowan Atkinson si roli užívá a k dokonalosti chybí pouze dabing Rudolfa Hrušínského. Zápletka je notoricky známá, možná proto si tvůrci samotné (vy)řešení nechali až do samotném závěru. Poctivé 4 a těším se na další případy.

Pohádky pro Emu (2016)

Příjemně stravitelná Vánoční komedie, které člověk rád promine méně uvěřitelné hlavní role - hlavní trio jako by se celý film hledalo. Ve výsledku přesně 3 hvězdičky a podruhé netřeba.

Světlo mezi oceány (2016)

Slušné romantické drama o touze po kompletní rodině a následné náročné volbě. Ústřední herecké trio vykresluje uvěřitelné charaktery, přičemž motivace každé z postav je pochopitelná (ale zároveň předvídatelná). Kratší střih a lépe zvládnutý závěr by znamenal vyšší ohodnocení, takto to zůstává na mírném nadprůměru, kdy hlavní pro jsou zmínění herci a atraktivní staromilský vizuál.