Possessor (2020)

Asi nejvíc mi to připomnělo filmy Panose Cosmatose, co do reality a vizuálu příběhu. So Cosmatos meets Blade Runner '49 meets Matrix, kinda. Cronenberg Jr. má dobře nakročeno, obdobně jako jeho otec má zájem v netradičních konceptech, tématech, praktických efektech, snad jen škoda toho očividného nižšího rozpočtu, který byl tak nějak patrný z celkového feelingu filmu. Ale overall se mi to líbilo, i když trochu rychlejší tempo by filmu přeci jen slušelo víc.

Swallow (2019)

Řekl bych že námět měl potenciál, ale pak už se jen vařilo z vody, moc se to neposouvalo, pachtilo, až to došlo k nicneříkajícímu, očekávanému konci. Celkem meh na to, jakej šum se okolo toho udělal.

Zvuk metalu (2019)

Dospělý film, který v dramatických scénách nijak netlačí na pilu. Jen takové drama, co plyne, o smíření, o přijmutí. Riz Ahmed je přesný casting, s jeho minimalistickým a uvěřitelným, ale pod povrchem bublajícím hněvem ve tváři. 7-8/10

Larry, kroť se - Série 8 (2011) (série)

"If I go up there I'm gonna kill this motherfucker. Michael J. Fox is about to be Michael J. Fucked-Up in a minute." (Leon)

Blade Runner 2049 (2017)

Po včerejší druhé projekci a s odstupem času musím to nadšení, co jsem měl tehdy v kině, utnout a jednu hvězdu dát dolů. BR '49 je sice parádní a myšlenkově bohatý film, co prohlubuje témata původního snímku až nečekaným způsobem. Ale začalo mi vyvstávat několik much, které jsem během druhé projekce nemohl přehlížet, třeba jak mi lokace přišly velmi komorní, což samo o sobě není nic špatnýho, ale zničehonic mi to začalo vadit, jako kdyby Villeneuve prostě řekl jo, točíme film z budoucnosti, ale 2/3 scén tak jen působí aranžováním, což jeho film ve výsledku třeba nakonec udělá o to uvěřitelnějším, protože to tak reálně v budoucnosti bude... ale mě to zkrátka vadilo, nedovedl jsem věřit, že se dívám, na co se dívám, na realitu příběhu (ironie). I tak je to fajn cyberpunk, je tam Gosling, napsané a zrežírované yada, postavy yada yada yada. Technicky vzato, není co vytýkat, jak říkám, aktuálně mi vadily jen ty mouchy a celkově mi to zkrátka nepřišlo tak vypointované jak předtím. Možná dobrá ukázka toho, jak nálada a rozpoložení ovlivní dojem z filmu. K téhle projekci jsem byl spíš donucen, než že bych ji chtěl. Meme Runner 2049.

Boratův navázaný telefilm (2020)

B2 je pořád troll level off charts, musel jsem se upřímně zasmát u mnoha momentů, protože jestli něco miluju, pak je to trollit lidi a v tomhle je to klasickej Cohen, master of his craft. Ale asi to jen stěží dosáhne úrovně původního snímku, posouvání hranice politické korektnosti... původní snímek byl přeci jen splácán dohromady lépe a chytřeji a měl hlavu a srdce a náboj. Tak trochu sequel, po kterém podle mě nikdo příliš netoužil, ale stejně jsme ho obdrželi a není špatnej. "Thats not a woman, thats Dog The Bounty Hunter." (...) "She's fifteen, she is too old for you."

Můj soused zabiják (2000)

Náhodou jsem si po letech doplnil (trochu nechtěně) rest a musím uznat, že je to zajímavej myšmaš, někdy to absolutně geniálně paroduje noir a krimi filmy, ale humor je spíš skečovitý a chtěný, ale samo o sobě, člověk dokáže pochopit, proč korelace hvězd utvořila tak sedící casting a celkové pojetí žánrové parodie. Dostatečně to vybočuje, aby to mělo kult status... a Amanda Pett, už dlouho jsem neviděl such dime piece...

Steve-O: Gnarly (2020)

Členové legendárního Jackass mají camea, takže to působí i jako takové ohlédnutí (koneckonců je to dekáda od posledního filmu), takže závan nostalgie působí. V době podcastů a všeho internet contentu stále tak nějak z povzdálí sleduju, co Steve-O dělá a jeho pranky a příběhy jsou jedny z nejvíc stupidních a zároveň geniálních věcí, na které narazíte, takže je fajn opět vidět něco, co má hlavu a patu a formu... svého času jsem sjížděl všechny jeho filmy, dokumenty, cokoliv, co bylo venku, ale jedna věc mě nepřestane fascinovat... a to úrovně, do kterých je někdy schopen zajít. Not bad.

Mark Normand: Out to Lunch (2020) (pořad)

"I'm doing this thing called exposure therapy. That's where you face your fears. Scared of heights? Takes you to hot air balloons. Scared of drowning? Takes you in the ocean. So he said what are you scared of, Mark? I said im claustrophobic and scared of intimacy. So he took me in a little closet and fucked me." ____ Mark Normand je na poli stand-upu velmi slibnou a osvěžující novou tváří, už je to dlouho, co mě někdo tolik bavil a pouštěl jsem si ho víckrát po sobě. Dostalo mě, že jeho vystupování mi připomnělo Groucha Marxe, než jsem pak v jednom videu o Markovi odhalil, že je to samozřejmě jeden z jeho velikých idolů. Ale jo, osvěžující, to slovo k tomuhle sedí asi nejvíc. "Comedy, huh?"

Asi to ukončím (2020)

Kaufman je prostě jinde a proto ho sleduju. Ve svých projektech jde svojí cestou komplikovaných mezilidských vztahů, filozofie, tápání životem, tápání časem, vnímáním reality. Ale tohle je myslím poprvé, co ho vidím dělat adaptaci knihy někoho jiného - knihu jsem rozečetl začátkem týdne abych se trochu navnadil na film (ale asi ji nedočtu)... čekal jsem dlouho a už jen za to, jak jinou cestou to jde oproti mainstreamové nudě to člověk musí podpořit.

Časové pásmo bylo změněno