Poldové (2010)

Snažil som sa pristúpiť na Kevinovu dialógovu hru, nevravím miestami bola ozaj fajn, ale precitlivený čierny policajt hláškujúci snaď všetky možné hlášky z rôznych filmov + "tvrďak" Bruce Willis, ako snaživý otec... Nerad to vravím, ale nudil som sa... všetci sa tvária IN, všetci sa snažia no konečný výsledok je dosť priemerný 6/10, Stifler potešil. Inak asi tak "ztraceno v překladu".

Poslední císař (1987)

Aj napriek pompéznosti, kulisám, ošatenstvu, hereckým kvalitám... proste tomu niečo chýba... niečo čo vtiahne a zároveň nenudí. Zažil som 160 minút muka aaa o 219 fakt nestojím. Cisár - necisár, nudil som sa a v podstate ma to nijako obzvlášt do deja nevtiahlo a to mám history rád. 6/10

Škola života (2009)

An Education, nevyhľadavám podobné snímky no nakoniec musím uznať, že väčšinou potešia... nerád to samozrejme priznávam ale som rád, že som to videl... Upriamil som na to pozornosť po tohtoročnej "BAFTA Film Awards", kde bol tento snímok mnohokrát nominovaný aaa milé prekvapenie, tak ako po obsahovej ale aj po vizuálnej stránke... doporučujem nielen "náctiletým" dievčatam (celkovo mnohým ženam :D, rôznych vekových kategórií) 7/10 " I am the good guy", ehm.

Milý Johne (2010)

V rámci možnosti znesiteľné... presladené romantické... a tak dalo sa. Menej epické ako kolega "Notebook", možno dokonca menej presladené, avšak z jedného cesta a ešte o niečo slabšie 5/10

Exmanželka za odměnu (2010)

Bavil som sa... jedna z tých lepších "romantických" komedií v danom žánri, v podstate nič viac som ani nečakal a preto relatívna spokojnosť. Príjemná ústredná dvojica, nabušený soundtrack, pár dobrých momentov... 6/10

Pekelná jízda (2008)

Bikers, big tits, blonde, dancing, hardcore, lesbian, MILF, party, orgy, reality, striptease, teen, toys, threesome... žiadna reklama na porno, ale Hell Ride. Quentina tuna je ozaj citiť, ale nie je to len on (klasický) aaa v podstate na základe toho tomuto snímku niečo chýba. Miestami nadhľad, miestami poľahčujúce okolnosti, ale ako celok 6/10 komu sedí Tarantinov štýl - vrelo doporučujem.

Král rybář (1991)

Musím sa priznať, opäť snímok do ktorého sa mi veľmi nechcelo... po hĺbšej úvahe aaa znázornenie niečoho (proste mi chýbal podobný snímok) prekvapenie... veľmi milé a kvalitné, bavil som sa, stopáž ubehla ako voda no a koniec koncov herecké výkony hlavných 4 propagonistov... hm, "smekam". Jeff Bridges je trieda, pomaly ale iste si ma začína získavať čoraz viac a viac... množstvo postáv ktorým dodal tvar, nemám čo dodať. Príbeh v celku na môj vkus netradičný, ale fajn 8/10

Nebe a země (1993)

"Len život dokáže napísať niečo také"... to už určite raz niekto povedal aaa mne nedalo to tuna nevložiť... čo dodať, pompézne, kruté a plné nádeje zároveň, malebné... menšia "epopeja", v podaní O.Stone-a klasika. Tommy Lee Jones v "najlepších" rokoch, aj napriek danému hodnoteniu mierne prekvapenie. 8/10

Jak vycvičit draka (2010)

Ako začat... "a ja cem dlaka"... :D ale nie, ostal som veľmi milo prekvapený aaa páčilo sa mi to veľmi... od začiatku do konca som to žral, prežíval, cel dlaka... celková myšlienka je geniálna 8/10

Zelená zóna (2010)

Dvojica Greengrass - Damon funguje, o tom niet pochýb... taktiež som očakával nejakú tú "konšpiráciu" v pozadí... ale Damon ako "nadporučík" väzme zákon do svojích rúk, chodí si po Bagdade ako najväčší šef bez omezení s nápisom na čele "Já som zákon...", konšpiračné myšlienky rieši žmurknutím oka... prosim Vás, to ako fakt? ešte som zabudol, žiadna guľka nie je dosť dobrá preňho, veď kto by to vyriešil ak nie ON? Proste ten scénar... je na pi**, avšak aj napriek tomu slabosť je slabosť 7/10