Pirát silnic (2007)

Na oko nehorázna sračka... vo svojej podstate "good story". Už dlho som sa tak nezasmial ako tuna... a ešte na takých nezmyselnostiach. Hot Rod je tak tochu povolnejší snímok, ktorý sa ešte vysmieva sám sebe, ale myšlienka tu je a to sa musí nechať... 5/10

Ronnie Coleman - The Unbelievable!! (2001)

Ronnie Coleman, živá legenda bodybuildingu, 8 násobný víťaz Mr. Olympia (8x v rade)... tento hardcore dokument zachytáva obdobie pred jeho 3 titulom... celkom podrobné prevedenie tréningu, stravovania, myšlienkových pochodov, práce... snímok presláveny Ronnieho povzbudzovaním, taktiež preslávil Metroflex GYM (ževraj jedno z najbrutálnejších posilovní sveta) + neľutostný hardcore trening Ronnieho, pokiaľ viem ide o jeho najlepší dokument... momentálne ešte stále spolupracuje s BSN a taktiež naznačil svoju účasť na Mr. Olympia 2010 (osobne som zvedavý ako sa pripraví a v akej forme sa predvedie). 7/10 + http://www.youtube.com/user/mrZhasni#p/u/37/EquFzTGMUgY

Barmský videožurnál (2008)

Problém mojej generácie, alebo možno môj osobný je, že si niečo takéto nedokážem predstaviť... jasné vidím to v tomto prevedení na vlastné oči, ale reálnu predstavu o niečom takomto vážne nemám... nepoznám situáciu natoľko aby som mohol posúdiť, prečo sa tak deje, dané politické rozpoloženie, taktiež možno nejaká pomoc (hlavne tu "pomoc" nechápem, keď US by bola rada všade - námet na konšpiráciu...) aj napriek tomu, že som sa snažil zachovať si chladnú hlavu 8/10

Jay Cutler All Access (2009)

Jay Cutler je sympaťák od kosti a ako sám v tomto "dokumente" spomenie... beloch s pohodovým ksichtom. Momentálne patrí medzi najznámejšiu a najvplyvnejšiu rockstar bodybuildingu... dokonca odmietol predĺžiť zmluvu zo samotným mecenášom tohto športu (Weider) a podpísal u konkurencie (Muscular Development). Taktiež som sa dopočul, že rokuje s NIKE... takže všetci zainteresovaný dúfame, že sa tak stane a oblečenie pre tento šport bude propagovať aj táto značka... tento tzv. "dokument" zachytáva Jayovu snahu o 3 titul Mr. Olympia, ktorý mu v danom roku 2008 unikne. Dokument je skôr prevedenie jeho pocitov, nálad, myšlienok... trochu z rodiny, trochu z prostredia Olympie, taktiež poďakovanie žene, ale o nejakom podrobnejšom prevedení by som pomlčal...ale aj napriek tomu všetkému sa sám v tomto športe pohybujem a preto mi to nie je cudzie... Jay Cutler je osobnosť, v roku 2009 vyhral 3 titul po ktorom tak túžil (doposiaľ sa nikomu nepodarilo získať tento titul po tom čo ho stratil), v letel na pódium v najlepšej forme aku doposiaľ mal s novým účesom a vytrel zrak pospolitej väčšine, ktorá mu nedávala žiadne šance na úspech. Jay Cutler - Warrior... Držím mu palce aj naďalej... konkurencia v tomto športe neustále rastie, takže som zvedavý... pevne však verím, že ešte aspoň jednu sošku Sandowna si domov väzme... 6/10 za tento daný dokument + odkaz http://www.youtube.com/user/mrZhasni#p/u/5/P-N_YQc3rlY (odporúčam pozrieť)

O kapitalismu s láskou (2009)

Moore stráca šťavu... chýba mu ten povestný nadhľad, ktorý som u jeho skorších diel mnohokrát postrehol... snaží sa človeka presvedčiť, nevravím že sa mu to nepodarilo, avšak chýbalo mi tuna aspoň trochu objektívnosti... množstvo príkladov, množstvo faktov, pohľad však len z jednej strany... s väčšinou súhlasim a zbytok nemienim rozoberať. 6/10

Bez soucitu (2010)

Sledovať Travoltu v tejto úlohe bolo oveľa lepšie ako prednedávnom vo svojom senilnom rozpoložení... proste tento borec je v mojích očiach akčný hrdina (taktiež tanečník) a v tejto podobe bol cool. Meyersa som si presne takto predstavoval... s určitosťou môžem potvrdiť, že 96 hodín to nie je, avšak pri tom čo sa dnes točí... slušných, akčných, nenáročných 6/10. Pohodovka, ktorá pobaví... stačilo len trochu nad Morelom podržať oko (Besson) a mohlo to byť minimálne o triedu lepšie.

Starý páky (2009)

Senilno - stupidné prevedenie... sledovať J. Travoltu v tomto, kde už ako tu bolo viackrát spomenuté mi smiešne neprišlo skoro nič... úžasne, rodinná "ha ha" komédia tlačiaca na city oteckov a dedov US komunity (pekne po americku). Veľmi chabé, ubohé... nechápem čo tu hlavní predstavitelia robia... 3/10

Rec 2 (2009)

Každopádne atmosféra 2 ma nepohltila natoľko ako prológ... určite by som nebol uhádol akým smerom sa to bude uberať a v podstate som milo prekvapený (celé to pozadie "rozuzlenie" ma zaujalo). Inak pochvala za celkom slušnú náveznosť, brutalitu, akciu... záver trochu prekvapil, avšak opäť sa je na čo "tešiť"... 6/10 Človek by si bol myslel, že už to skončí.

Královna Viktorie (2009)

Politicko - romantická "srajda"... nič čo by sa extra vrilo do pamäte (samozrejme niečo o Viktórií, o ktorej som vedel doposiaľ prd), ale ani nič obzvlášť otravné. Historická dráma o mladej slečne, ktorá sa dostane k moci no a učí sa na vlastných chybách... pekné oblečky, nadýchane vlásky, dotiahnuté korzety... rozprávka na dobrú noc. 6/10

Planeta 51 (2009)

Oddychovka na sobotňajšie popoludie, proste len vypnúť a pozerať... chýba fantázia, hĺbšia myšlienka, niečo "new", v zmysle nielen kopírovať a bezducho lepiť... pomerne dosť hlúpe. 4/10