Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

50% Toto bylo opravdu divný. Začátek nic moc, prostředek docela ušel a konec totálně kaput. Jedná se o mysteriózní komedii, ale způsob jak je ta komedie vedena se mi moc nezamlouval. Sice jsem se zasmál, ale asi jenom dvakrát a to závěrečné odhalení jelo asi taky ve stylu humoru/parodie, ale prostě to na mě nefungovalo. Jako oddechovka na jeden den dobrý, ale už to vidět znovu asi nepotřebuji.

Čarodějnice (2015)

Příběhově nic moc, ALE ta hororová atmosféra od začátku do konce, která se Vám postupně dostává pod kůži, to už jsem dlouho nezažil a to některým hororům dnes bohužel chybí. Ne nejlepší, ale rozhodně zajímavý horor, který by měl každý aspoň jednou vidět. 70%.

Scream (2015) (seriál)

Nedávno jsem přišel na to, že jsem zapomněl na tento seriál, přestože jsem fanoušek Vřískotu, takže bylo třeba tu chybu napravit a konečně se do toho ponořit. Musím říct, že se toto seriálové zpracování opravdu povedlo. Jako první velká příjemná změna byla změna masky z klasické na masku Brandona Jamese, ze které šel podle mě o dost větší strach. A jelikož se jedná o seriálové zpracování, tím lépe, protože strávit u toho delší dobu než 2 hodiny je cool a ta radost z jednoho dílu na ten další je suprová. První řada je úplně v pohodě, protože tu je teenager příběh, sympatické postavy, luxusní hudba (hlavně hlavní hudební téma od Jeremy Zuckermana), atmosféra, tajemství, napětí... mělo to prostě všechno, té bych dal 80%. Poté vyšla druhá řada, která měla o pár epizod více a ta byla ještě o level více a kterou jsem hltal hned od začátku. Navíc jsem takové odhalení zabijáka vůbec nečekal oproti první řadě, kde jsem typoval dobře. A na konci druhé řady vyšel dvoudílný halloweenský speciál, který se taky vydařil parádně a byla otevřena dějová a velice zajímavá linka na třetí pokračování a co se stane? Třetí řada začínala úplně s novým příběhem, nesympatickými postavami, prostředím, opět původní maskou... takové zklamaní jsem ještě nezažil. Prostě příběh se ukončí v tom nejlepším v otevřeném konci a najednou se jede od znova. Ta třetí se opravdu nepovedla... cz titulky byly vytvořeny jen pro dvě epizody, zbytek mi ani nešlo dohledat, prostě nic. Kdo by taky chtěl něco takového překládat? Vůbec se nedivím... Takže tu třetí řadu beru jako jiný seriál a nebudu ji vůbec hodnotit. Když zprůměruju 1. a 2. sérii, tak se jedná prostě o bombastickou záležitost!!! Mé hodnocení: 8.5/10

Není čas zemřít (2021)

Lepší rozlučka s panem Bondem nešla udělat lépe... naprostý masterpiece. Pro mě se jedná asi o druhý nejlepší díl, první vede Skyfall, ale tato rozlučka je asi nejvíce akčně nabušená, co jsem kdy viděl, zvlášť když do toho hraje ještě Hans Zimmer. Rami je asi nejlepší záporná postava, protože začátek filmu byl tak neuvěřitelný, že jsem si ho musel tak 5x přehrát. Ana de Armas klasicky taky skvělá a Daniel Crage byl taky boží oproti Spectru, kde to vypadalo, že se mu už vytrácí síla. Zakončení jak se patří.... 9/10

Proroctví (2009)

75% Kdo by řekl, že sci-fi katastrofický film může být tak napínavý, tajemný a strašidelný. Můj oblíbený kousek.

Zabijáci Wu (2019) (seriál)

Čekal jsem tedy více. Vždy když byl na scéně Iko Uwais, tak to klasicky zvládl na jedničku a ty všechny souboje byly super, ale to je tak asi všechno, co mi tato show mohla nabídnout, protože příběhově to za nic moc nestálo. Dám tomu ještě šanci, protože zanedlouho nám dorazí filmové pokračování a jsem zvědav, jak to dopadne. Tahle show si zaslouží slabších 55%.

Daredevil (2015) (seriál)

Asi nejlepší Marvel projekt co kdy vzniknul. Když milujete Temného rytíře od DC a jste k tomu fanda Marvelu, tak není co řešit. Na začátku to trvalo se do toho dostat, ale pak se z toho stala neuvěřitelná akční jízda. Asi jsem přišel o menší feeling, protože jsem koukl jen na Daredevila aniž bych viděl Defenders nebo Jessicu Jones a ostatní tyto seriály, které vytváří jednu časovou přímku, takže to musím ještě doladit. Tento seriál je u mě velký nadšení, takže Daredevilovi dávám 90%.

Archive 81 (2022) (seriál)

Wow, tak tohle byla pecka. Jakmile se spustila první nahrávka, tak jsem se nemohl odlepit od obrazovky, protože takhle napjatý a zvědavý jsem už dlouho u seriálu nebyl. Záhadná napínavá strašidelná jízda od začátku do konce a já tenhle typ záhad prostě žeru. Jestli vyjde druhá série, na což už má netflix podle některých informací zelenou, tak se rád určitě podívám. Jak vyplývá už z názvu, tak si ten seriál opravdu přes těch 80% zaslouží.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Ale jo.... Konečně to dokázali. Film, který nějakým normálním způsobem navazuje na ten první a na ten výtvor z roku 2016 mohu díky bohu konečně zapomenout. Ta první scéna v noci na farmě mě dost vtáhla do filmu a poté dvě třetiny se tam pomalu odhaluje ta tajemná atmosféra až dojde na klasické finále jaké známe už z prvního dílu. Celé obsazení mi neskutečně sedlo, žádný trailery jsem před tímto filmem neviděl , takže asi pochopíte, že jsem byl v tom finále překvapen. Dle mého názoru docela solidní překvápko, takže uděluji dobrých 70%.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

70% - Zlatá nostalgická pecka! Je rok 2022 a přesto když ten film dávají v TV, tak neváhám. I přesto nízké hodnocení tohle nevidím vůbec jako špatný film. Dobrodružná akční jízda s Angelinou... a to úplně stačí.