Kronika (2012)

Veľká škoda, že je film ku koncu až príliš uponáhľaný, skratkovitý a dialógy miestami drhnú. Klasika sa z toho nestane ani náhodou, ale aj napriek tomu je mi Kronika sympatická. Ako vztýčený prostredník všetkým drahým superhrdinským filmom. Ide to aj za menej prachov a to náramne šikovne. Efekty veľmi slušné, neznáme herecké tváre a dobré nápady (námet filmu o nájdení superschopností ako z chlapčenským vlchkých snov). Viac podobných ,,malých,, filmov.

Moje letní prázdniny (2012)

Spomienka na starého dobrého Gibsona. Na jeho staršie kultové akčné filmy sa to síce nechytá, ale zle to natočené rozhodne nie je.

Navždy spolu (2012)

Ale áno, v rámci čistých romantických filmov to funguje dobre.

Nespoutaný Django (2012)

Pulp Fiction je maximálny možný kult a scenáristická extratrieda. Dialógy sú zakaždým tak neskonale zábavné, že to vždy musím vidieť minimálne raz za rok. Divoký Django sa snaží, ale jeho ukecanosť nie je ani zďaleka taká zábavná a ja si nespomeniem ani na jeden dialóg, z ktorého by bola hláška čo sa bude citovať v každom kúte sveta. Nie je to ani príliš dobrý western, ani príliš dobrá komédia - je to hybrid na ktorý sa vďaka hercom a hudbe dobre pozerá.

Piraňa 3DD (2012)

Nahotinky ostali a zábava zmizla. Piraňa 3DD je absolútna nudná kravina a záverečný akože gore festival je len trápnou scénkou pre dojčatá oproti predošlému filmu od Aju. Okrem dobre využitého Hasselhoffa a záverečných titulkov nemám čo pochváliť.

Piráti! (2012)

Na nabudenie atmosféry toto video - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DWOFLtsDvbw. Animáky od Aardmanov mám rád, sú iné ako od amerických štúdií, neobsahujú totiž infantilný humor a predstavujú dobrodružstvá naozaj pre celú rodinu. Piráti potešili ako máločo v poslednej dobe, pripomínajú najvydarenejšie Asterixove dobrodružstvá (úvod ako s galskou dedinkou, cestovanie po mapách...). Všemožných vtípkov je veľké množstvo, k tomu sympatické postavy, veľmi príjemný a nápaditý príbeh. Namakané pirátske dobrodružstvo! Najlepší pirátsky film a spolu s Rangom najlepší animák posledných 2 rokov. Možno o jednu * nadhodnotím, ale urobím to rád, zábava totiž trvá až do úplného záveru tituliek a to sa cení. Arrrrrrrrrrrr !!!

Povinnost a čest (2012)

Act Of Valor prišiel do kín v správnom čase. Oblúbenosť vojenských hier z modernej doby je enormná a série Call Of Duty, Battlefield a Medal Of Honor zarábajú neuveriteľné prachy (len za prvý deň predaja Call of Duty: Modern Warfare 3 sa zárobok vyšplhal na astronomických 775 milionov dolárov). Inšpirácia hrami je vo filme citeľná (viacnásobný pohľad z vlastných očí so zbraňou v ruke), ale poriadny heroický príbeh a udalosti sa vymyslieť do filmu nepodarilo. Všetko sa stavilo na kartu realistickej akcie, ale akčné scény obsahuje film iba tri a aj tie veľmi nenadchnú. Všetko medzitým je len slabá príbehová, verbovacia a patriotistická vata. Do pokračovania (ktoré určite príde) by som poprosil menej kecov a viac poriadnej akcie. P.S.: Stále sa čudujem, že ešte nikto nepreniesol hernú značku Call Of Duty: Modern Warfare aj do vysokorozpočtového filmu, to je jasný megahit.

REC 3: Počátek (2012)

Už druhý diel zbytočne všetko vysvetľoval a tak odbúraval desivú atmosféru originálu. Tretie pokračovanie si ide vlastnou cestou, udalosti sa odohrávajú v tom istom čase ako originál, len na inom mieste. Zabehnutý štýl roztrasenej ručnej kamery sa opustí po úvodných 20 minútach a ukazuje filmovejšiu verziu nákazy. Opúšťa sa tým však aj atmosféra (strach z neznámeho tak príjemný v prvom diely) a miesto strachu sa pridáva na dynamike. Celý film ubehne rýchlo, ale človek sa nezbaví pocitu, že je to už len zanedbateľný prídavok do veľkého množstva zombie hororov, ktorý okrem krvavej svadby neukazuje nič zaujímavé. Chcelo to rozhodne viac humoru alebo viac hororu. Ostalo to niekde v strede a nič nie je poriadne. Tak trochu zbytočný film.

Sinister (2012)

Hudba tu robí 90% atmosféry. Mohli by tam behať aj šmolkovia, ale tá hudba aj tak navodí zimomriavky. Príbeh je síce na začiatku zaujímavý, ale každou jednou minútou je predvídateľnejší. Záver veľmi slabý a vôbec ma neuspokojil. V moci diabla bolo od Derricksona oveľa desivejšie a príbehovo kvalitnejšie. A kto sa pri tomto hororore šiel posrať strachom je naozaj obyčajná trasoritka.

Sněhurka (2012)

Príliš veľký hybrid na to, aby s tým mohlo byť spokojných viac typov ľudí. Príliš veľká umelecká preštylizovanosť (natoľko typická pre režisérovu tvorbu), bizarnosť, rozprávkové spievanie, preplácané farby a detinský humor kontra takmer hororové príšery. Chvíľami to síce bavilo, ale oveľa viac to otravovalo a nudilo.