Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Po predošlej časti ďalšia sračka a kludne by to mohlo byť v TOP najhorších filmoch csfd. Hodí sa to tam.

Green Lantern (2011)

Mix filmov Superman a Top Gun. Očakával som veľký prepadák a z polovice sa moje očakávania aj splnili. Film stál obrovské peniaze a tvorcom sa vráti len polovica. Teda kasový prepadák to je. Keď sa jedná o kvality filmu, tak už to nie je také hrozné. Pravdaže sa nejedná o žiadny zázrak a sú oveľa lepšie komixové adaptácie (Watchmen, Temný Rytier, Kick Ass, X-men: Prvá trieda, Thor, Iron Man...). Nejedná sa však ani o žiadny odpad a sú aj horšie (Spider Man 3, Wolverine, Spawn, Fantastická štvorka, Elektra...). Jedná sa o pozerateľný priemer. Je to pravdaže blbé a klišoidné, ale má to aj dobré tempo, Avatarovské efekty a obstojnú hudbu. Dalo sa to pozrieť bez toho aby som trpel, ale druhýkrát by som už do toho nešiel.

Happy Feet 2 (2011)

Miller a zasa tučniaci? Ten chlap už úplne stratil súdnosť a gule? Je síce pravda, že za nejakých podivuhodných okolností dostal prvý Happy Feet Oscara a zožal úspech v kinách, ale aby vzniklo aj pokračovanie? Animáciu to má veľmi podarenú, ale to je za tie peniaze povinnosť. Pre najmenšie deti vhodné, pre dospelých značné spevavé utrpenie.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Spolu s 3. časťou najlepší filmový Potter. Nikdy som sa neradil k jeho fanúšikom, musím však uznať, že zakončenie tejto ságy je poriadne atmosférické a veľkolepé. Bol som milo prekvapený.

Hoď svišťom (2011) (seriál)

Tak najskôr - ono to má takmer hodinu? Na sitcom je to nehorázne veľa! To si nedovolili ani tie najlepšie ako Priatelia, Frasier a podobne. Muselo by to byť pekelne dobre napísané a zahraté aby to vydržalo baviť hodinu. Mna to nevydržalo baviť ani 5 minút. Zasa herci, ktorých vidno v každom jednom slovenskom filme či seriály. Unavuje ma to už a nechápem ako tie opozerané tváre vôbec môžu niekoho lákať k tv. Vyložene otravné ako Kutyil s.r.o. to však nebolo. Nezasmial som sa ale ani raz a ani nepociťujem nejaký veľký potenciál do budúcnosti na zlepšenie. Zatiaľ po prvej časti dávam 1* a uvidíme. Markízácka Zita na krku sa mi však zatial humorom pozdáva viac.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvej časti spokojnosť. Je to výpravné, dejovo zaujímavé a prepletené, postavy sú dobre vykreslené, atmosféru to má, je to dospelé (sex a brutalita), je to fantasy aaa teším sa na ďalšie časti. Zatial hodnotím 4*.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Formálna stránka maximálne premakaná. Nádherná výprava, kamera, vizuálne efekty a pôsobivý svet Parížskej vlakovej stanice z atraktívnych čias začiatku filmografie. Je to jednoducho pastva pre oči a bol som z toho v nemom úžase. Bohužial však film rozprával aj príbeh a to príbeh natoľko nekompaktný a nevzrušivý, že som zíval stále častejšie. Dobrodružný príbeh bez dobrodružstva.

Jeden den (2011)

Mám rozpačité pocity. Na jednej strane sa filmu nedá uprieť atmosféra a príjemné herecké výkony. No na druhej strane je to príliš nevyvážené, nesúrodé, naťahované, nudné a emócie poriadne nefungujú. Film, na ktorý pravdepodobne veľmi rýchlo zabudnem.

Johnny English se vrací (2011)

Už prvý Johnny English nebol žiadny zázrak, ale ako jednorázová zábava to stačilo. Pokračovanie dopadlo ešte horšie. Z jednorázovej zábavy sa stalo jednorázové nevtipné utrpenie.

Kamarád taky rád (2011)

ONA:Čo na tom záchode toľko robíš? ON:Vieš aké je ťažké močiť, keď Ti stojí? ONA: (vidí ho ako sedí na záchode) Ty kadíš? ON: Nie! ONA: Tak prečo sedíš? ON: Lepšie sa to tak ovláda, chceš tu mať bordel?..... Miestami príliš klišoidné a obyčajné, niekedy tomu chýba iskra, občas to ukrutne stráca tempo, ale je to aj úsmevné, v rámci romantických komédií obstojne napísané, príjemné a v niektorých chvíľach výnimočné. Na večerné pozretie s priateľkou ideálne.