Nespoutaný Django (2012)

Uživatel J*A*S*M mi mluví z duše, jen bych dodal, že já mám o trošku radši Djanga než Pancharty - Christoph Waltz tu dostal více prostoru a v kombinaci s Quentinem to je hoooodně třaskavá směs v zubu na péru.

Noční hlídka (2004)

Zajímavý sci-fi guláš, tedy pardon vlastně boršč. Nejvíc mě na tomhle filmu zaujala jeho syrovost a jakási neuhlazenost oproti jeho západním protějškům, tu něco chybí, tam zase přebývá, ale celkový dojem je za ****. Možná to dělá prostředí velkoměsta na divokém východě do kterého je děj poskládán... Každopádně jsem zvědavý na pokračování a věřím, že budou podařenější, než ta Matrixovská.

Nový rok (2000)

Film, který mě ze startu ani moc nebavil, ale po vlažném rozjezdu mě opravdu chytil za duši. Zvláštně natočené drama o traumatickém vyrovnávání se dvou kamarádů s tragickou smrtí jejich spolužáků pod lavinou, kterou oni přežili.

Obchodník se smrtí (2005)

Film, kterému jsem moc nevěřil, a proto možná překvapil. Myslím, že člověk může být závislý na všem, co pumpuje adrenalin - i na obchodu se zbraněmi. Cage ve své další z výborných rolí. A pionta na závěr, taky dobrá - žádné vlastenecké kydy, ale tvrdá realita.

Obvyklí podezřelí (1995)

Film, od kterého jsem čekal úplně něco jiného, ale on předčil má očekávání a překvapil. Výborně natočený krimithriller s originálním námětem a výbornými hereckýni výkony, který vás udrží napnuté a bdělé až do závěrečných titulků a světe div se - žádné líbání pod Americkou vlajkou, které by pokazilo celkový dojem se na konci nekoná!

Od soumraku do úsvitu (1996)

Asi se tenhle film nebude spoustě lidí líbit, ale kdo má rád Tarantina a Rodrigueze si ho užije stejně jako já. Brutálně srandovní film s hvězdným obsazením, jenom ho nebrat vážně...!

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

Jak už tady někdo napsal, je to slaboučký vývar z jedničky. Prvních 20 minut je aspoň trošku originálních, ale pak.....nic, nic a furt nic....Raději zkoukněte ještě jednou jedničku, ta za to stojí! Tak po pravdě 1 a 1/2*.

Oheň (2002) (TV film)

Lidičky, taky se vám už stalo, že jste čekali a říkali si, že to příjde a ono to nepřišlo...?? Tak o tomhle je tenhle film - plný patosu a sladkobolných sraček. Rosemunde Pilcherová je proti tomuhle akční a realistická až běda... "Odpad" nedávám jen kvůlivá pár scénám kde se nehraje a hlavně NEMLUVÍ - a v hlavní roli je OHEŇ!

Olověná vesta (1987)

Takový obyčejný film o válce ve Vietnamu - první část je excelentní - brilantní lampasák a vymývání mozků bažantů a jejich změna na strojky na zabíjení s totálně obráceným měřítkem hodnot a na to navazující druhá část z Vietnamu - mně se snad líbila ještě víc, než ta první. Takový běžný den na frontě...žádné přehnané hrdinství a patos, jenom mladí kluci v neskutečnem presu válečné mašiny... Drsné a dobré!

Ospalá díra (1999)

Velmi zvláštním stylem natočený film. Pohádková atmosféra ve filmu pro dospělé, to se povede málokomu. A bezhlavý jezdec, který by v jiných případech působil přinejmenším srandovně, tu hezky zapadá, jako by to ani jinak nemohlo být...a stíná ležérně jednu hlávku za druhou. Těžce zařaditelný film, který určitě stojí za to, jen ten vrchní je nějakej divnej....