Nesmrtelní (2010) (seriál)

Videl projekt alfa. Točené novou technológiou ako sin city alebo 300. Vyzeralo to zaujímavo, no prázdne miesta mi to nevyplnilo. V konečnom dôsledku som bol ale celkom spokojný. Na slovenský seriál určite nadštandard.

Skrytá identita (2006)

Comfortably numb - Pink Floyd je úplne geniálna pesníčka :)

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Zo začiatku, resp. prvá séria, bola výborná. Áno tá séria, ktorá mala sa mi zdá že len okolo 10 častí. Potom začiatkom druhej série to malo vysoký náboj, ktorý však postupom prekombinovania, prehnanej nereálnosti nabral prudký spád dole. Seriál bol umelo a dosť nezáživne predlžovaný čím sa dostal do absurdných situácií. A musím sa priznať že zo začiatku som dal 5 hviezdičiek, čím si to seriál zaslúžil svojou tajomnosťou, atmosférou, no nakoniec sa mi seriál ani nepodarilo dopozerať.

Chlapi sobě (2004) (seriál)

" Spodky môžeš nosiť aj 4 dni, normálne, opačne, naruby normálne a naruby opačne" :))

Můj bratranec Vinny (1992)

Môj asi naj film s Joeom Pescim. Myslím, že ani nemm viac čo povedať. Tento film treba jednoducho vidieť a kto má rád Pesciho, určite si obľúbi aj túto skvelú komédiu ktorú nesmierne ťahá nahor tak charakteristický herec ako Pesci určite je. V tomto filme mu sadla rola ako riť na šerbeľ. :)) (20.11.2010)

Počátek (2010)

Dlho som uvažoval nad ohviezdičkovaním tohto filmu. Po chvíľkovom rozpoložení mojich myšlienkových pochodov , som sa rozhodol pre hviezdičky 4. Je mi jasné že v dnešnej dobe je dosť problém prísť s niečim novým. Ale dosť mi film pripomínal Matrix a Mr. Nobody a určite nedosahoval u mňa ich kvality ( teda u Matrixu určite nie) .Nechcem znehodnocovať tento film, keďže svoje kvality určite dosahuje, ale tieto dva zmienené počiny sú dôvodom môjho úplného nežasnutia. S odstupom času som dokonca videl ešte viac podobný film z 99 roku - 13th floor. Čiže nebudem tu vypisovať čo sa mi na ňom páčilo, ale čo nie :) .:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: V Inception sa mi nepodarilo napríklad sa stotožniť s postavami ako by som očakával. Viac menej mi bolo jasné, že nikto z nich neumrie, čím sa u mňa stratila empatia. Ďalej som nebol spokojný s niektorými nelogicky prebiehajúcimi scénami. Ďalej nemám rád a toto je to najpodstatnejšie, keď režisér sa až priveľmi pohráva s divákovou mysľou. Skôr mám pocit, že veľa veci necháva naschvál zahalené v rúžku tajomstva, len aby dosiahol ten efekt, aby si diváci vymýšľali svoje teórie, čím sa potom film zdá byť "veľkolepejší". Podľa mňa takéto niečo nieje vôbec problém spraviť, keďže režisér je ten, ktorý môže namiešať lektvar bez toho, aby ten čo ho má vypiť, videl aké prísady tam sú. Stačí urobiť v deji jedno rázcestie, kde strihnem jednu scénu a BUM. A toto je myslím hlavná vlajková loď úspechu INCEPTION. (17.11.2010)

Život s Louiem (1995) (seriál)

Úplne že geniálny kreslený seriál. Vždy som bol smutný že jedna časť končí, ale zase o to viac tešil že nová časť začína. Super vykreslené postavy a ich charaktery, ale aj tak najlepší bol Louieho otec, veterán, čo všetko vedel, jeho historky a vojnové pravidlá ktoré sa snažil preniesť aj do života jeho rodiny. Ináč jednoznačne plný počet bodov a to určite nie len z nostalgie. Veľmi som sa na tom smial. SUPER (15.11.2010)

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Neviem či si niekto pamätáte seriál " Život s Louiem" (http://www.csfd.cz/film/92466-zivot-s-louiem/) ale ten 30 ročný panic mi strašne, ale strašne pripomína toho chlapca. Mimochodom tento pán mi je veľmi sympatický. Miestami som sa nesmierne bavil na hlúposti niektorých postáv a na ich správaní, že sa smejem aj teraz keď si na to spomeniem :D

Jurský park 3 (2001)

Trojka sa mi páčila dokonca viac než dvojka.

Soudní síň (2008) (pořad)

Niektoré veľmi zaujímavé skutočné prípady prenesené so súdnej siene do mojej obývačky :) Herecké výkony nič moc, ale o tie tu predsa nejde. Pre mňa je zaujímavé čo ponúka dnešný svet a možnosť vyvarovania sa rôznym situáciám. Však idiot sa učí na vlastných chybách, múdry človek na chybách druhých :) (12.11.2010)