Zmizení (2013)

Filmů tipu Prisioners je opravdu málo, a stejně dobrých ještě méně. Nevím přesně koho to napadlo dát Hugha Jackmana a Jakea Gyllenhaala do jednoho filmu, ale ten člověk musel být génius. Hugh jako zoufalý otec, toužící po jediné věci a to návratu své dcery zde podává svůj doposud nejupřímnější a nejsilnější výkon. Jake je zasazen do role vyšetřujícího komisaře, který si k případu během filmu vytvoří osobní vztah. Všechno to prostě funguje dokonale. Víc takových filmů a budu opravdu spokojený.

Jump street 21 (2012)

Tady není moc co psát, tohle musíte vidět. Dokonalejší komediální scénář raději nehledejte. Channing Tatum zde dokonale zastupuje roli policejního paka, kterého musí z průserů tahat jeho menší kolega Jonah Hill, který je naopak fyzicky nezdatný emočně nestabilní lempl :) Opravdu povedená komedie, při vzpomínce na scény s Ice Cubem se směji ještě teď.

Chraň nás od zlého (2014)

Scott Derrickson? Eric Bana? Krimi horor? Tak to musím vidět, a ano stálo to sakra za to. Skvěle budovaná atmosféra v rukou Derricksona si vás opravdu omotá okolo prstu. Eric Bana skvělý jako vždy. Kdo si ale doopravdy zaslouží pochvalu je postprodukce filmu, po technické a efektové stránce není filmu co vytknout. Trochu mě samozřejmě děsí že se jedná o příběh založený na skutečných událostech ale co, finální vymítání je opravdu povedené.

Já, robot (2004)

Dnes pro mě již kultovní záležitost. Nadčasová myšlenka, která bude s každým rokem děsivější a zároveň reálnější.  Peak scifi žánru.

Země bez zákona (2012)

Budu upřímný. Tenhle film by nebyl nic bez Toma Hardyho a Shia LaBeoufa. Respektive si ho bez nich nedokážů představit. Oba dva herci do něj pasují jako p*del na hrnec. Scénář je v pořádku, stejně tak i režie a kamera, ale to co z Lawless dělá podle mého názoru jeden z perfektních filmů je herecké obsazení. Tom Hardy hledal svoji roli a našel ji.

Příběh rytíře (2001)

A Knight's Tale je výborná středověká romantická komedie, které však nechybí ani "hloubka". Všechny ústřední postavy v tomto snímku mají svůj osobitě vykreslený charakter a každou musíte nějakým způsobem milovat. Film je nabitý scénami které se nezapomínají. Skvělý Heath Ledger jen ukazuje proč je největší ztrátou pro světový film. Nakonec zbývá jen vychválit Cartera Burwella za úžasnou hudbu a Briana Helgelanda za perfektní scénář a režii. "Your men love you, if i knew nothing else about you that would be enough!!"

Divoká řeka (1994)

Velmi zajímavě zpracovaný námět. V podstatě ve filmu není chvilka která by vás nějakým způsobem nudila. Proto se divím proč má tak nízké hodnocení. No sto lidí sto chutí. Za mě slabší 4*

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Pro mě jednoznačně srdcová záležitost. Skvělá hudba, úžasné kulisy (Naše příroda je opravdu nádherná). Výjimečně se stane že se knížka přenese na plátno takto povedeně. Tahle rodinná pohádka mě asi nikdy neomrzí.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Guy Ritchie ze sebe vydal úplně všechno. Pravděpodobně jeden z nejlepších scénářů vůbec. Ryzí anglický humor, který opravdu neomrzí. Nemám co vytknout. 5*

V zajetí démonů 2 (2016)

Co se v prvním díle nezdařilo, to Wan ve druhém pokračování napravil. Dokonale nasazená atmosféra v první minutě filmu nás provádí celým filmem. Valak je pro mě jedna z nejděsivějších postav všech dob a scénu v domě Warrenových považuji za nejlepší hororovou scénu vůbec, tohle prostě miluju. Joseph Bishara by si zasloužil oskara za hudbu, která vám naloží do trenek a nenechá vás vydechnout. Pro mě jednoznačně nejlepší hororový snímek všech dob!