A Bit of Fry and Laurie (1987) (seriál)

Títo týpci sú proste geniálni. Hoci väčšina srandy vyplýva so samotných dialógov, čiže ide o slovný humor, nedá mi nespomenúť aj tie neskutočné ksichty, akých sú Fry a Laurie schopní. A geniálne na tom je aj to, že si jednotlivé diely môžete púšťať znovu a znovu a stále sú vtipné.

About a Boy (2014) (seriál)

Milé a vtipné. Posledný diel prvej série vyzeral, ako keby seriál zrušili, čiže keď som sa dočítala, že ho obnovili, tak som sa veľmi potešila.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Strašná blbosť ale parádny film. Treba k nemu riadnu dávku suspension of disbelief, ale keďže už z názvu je jasné, že sa film nesnaží o biografickú presnosť, divákovi stačí, aby sa uvoľnil a bavil na tej absurdite. Obyčajne mi nesmierne vadia také tie filmy napchaté patriotickým pátosom, tu mi to však vôbec nevadilo. To bude asi tou kombináciou s vizuálom Lincolna oháňajúceho sa postriebrenou sekerou :-)

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda)

Toto je moja obľúbená detektívka s Poirotom - teda aspoň čo sa knižky týka. Film stratil všetko, čo bolo na knižke také výnimočné a, aj keď stále nadštandard, je len jedným z radu mnohých iných "poirotoviek".

Agent bez minulosti (2002)

S opakovaním a ďalšími "dielmi" sa mi tento film čím ďalej viac páči. Sám o sebe je to síce slušná akcia, ale v podstate sa nič nevyrieši. Ako prvý diel trilógie je to však veľmi adekvátne:-) A navyše je Bourne Identity jeden z mála prípadov, kedy je film lepší ako knižka (aj keď veľmi odlišný).

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po prvej sérii vidieť v seriáli isté chybičky, ale celkovo hodnotím pozitívne, lebo mám rada tento druh haluzí a dobre sa pri ňom bavím.

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Ja som si tento seriál veľmi obľúbila. Samozrejme, tá detektívna, kriminálková časť nie je hlavným dôvodom. Ľudia budú namietať, že tá je priemerná, že to tu už stokrát bolo, z toho veľakrát lepšie. A budú mať pravdu. Ja však tvrdím, že o to tu nejde. To, čo robí Psych takým parádnym seriálom je tá originálna komediálna zložka. Nemôžem si pomôcť, ale Shawn a Gus mi tak trochu pripomínajú JD-ho a Turka. Proste, dobre sa na to pozerá, je to sranda... nie je o čom.

Agora (2009)

"Why, then, should this assembly accept the counsel of someone who admittedly believes in absolutely nothing?" "I believe in philosophy." "Philosophy. Just what we need in times like this." Vysmieval sa hodnostár Hypatii. Prečo by sa mal človek zaoberať vedami, snažiť sa získať nové poznatky a spochybňovať "nespochybiteľné", keď v mene viery môže vraždiť, ničiť a šíriť bludy? Obzvlášť ak je ten človek ženského rodu, nemá čo premýšľať, vyjadrovať svoje názory, alebo nebodaj šíriť svoje vedomosti - mala by len rodiť deti a poslúchať manžela, lebo ten vždy všetko vie najlepšie. (V záujme jednoznačného pochopenia: tieto vety boli hrubo sarkastické!) Agora výborne zobrazuje ľudí, ktorí z najhlúpejšieho predstaviteľného dôvodu, kvôli náboženstvu, spôsobujú všetko utrpenie, deštrukciu a obmedzenosť poznania v histórii. Film bol úžasný, pretože nielenže snímok samotný nemal happy-end, ale o 1600 rokov neskôr sme sa stále happy-endu nedožili, lebo stále žijú takí istí "pravoverní" ľudia a aj napriek našej modernej spoločnosti, vede, vzdelanosti a tolerancii sa ich nevieme zbaviť.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Čakala som síce science, ale po pilote je jasné že to bude skôr science fiction alebo úplne nejaká fantasy (čítaj: upírska haluz :-) Príbeh je však rozpracovaný parádne, zanechal vo mne silné dojmy, až ma mrazilo a v noci sa mi o tom snívalo. Som veľmi zvedavá. ako sa to vyvinie.

Ajťáci (2006) (seriál)

Tento seriál je perfektný. Keď som ho pozerala prvýkrát pripadal mi iba neuveriteľne vtipný. Druhýkrát som pochopila, že niektoré scénky a výroky sa stanú nesmrteľnými. Okrem toho musím vyzdvihnúť obsadenie. Roy, Moss aj Denholm sú geniálni, ale nedá mi osobitne nespomenúť Jen - takú paletu xsichtov a hlasov má táto osoba... Kebyže to nevidím, neuverím:-)__Po tretej sérii sa nič nezmenilo, snáď som si len ešte viac uvedomila genialitu seriálu. "The Elders of the Internet", "Friendface"...