Servírka (2007)

Celkom pozerateľné, ale hoci som sa vôbec nenudila, neviem ani moc povedať, o čom to bolo. Najpamätnejší bol asi ten hrozný manžel. Ale veľmi oceňujem tipy na koláče - ja som dnes upiekla tekvicovo-broskyňový a je božský :-)

About a Boy (2014) (seriál)

Milé a vtipné. Posledný diel prvej série vyzeral, ako keby seriál zrušili, čiže keď som sa dočítala, že ho obnovili, tak som sa veľmi potešila.

Grandhotel Budapešť (2014)

Veľmi vtipná a zábavná absurdita. ZERO: What do we do if we catch him? GUSTAVE: I don't know. He's a homicidal psychopath. Let's stop. ZERO: I can't. I can barely steer.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Wooow! Po takomto konci... My mind is officially blown... Geniálna záležitosť. Príbeh, dialógy, obsadenie (obzvlášť Cillian Murphy) - všetko bolo úžasné, ale nedá mi nevyzdvihnúť hudbu, lebo hoci nebola tým, čo by človek bežne čakal od historickej drámy od BBC, hodila sa perfektne.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Mohlo by sa zdať, že Parade's end je hold tradičným starosvetským hodnotám ako "Duty and service to above and below. Frugality... Keeping your word, honouring the past. Looking after your people and beggaring yourself if need be before letting duty go hang." Dôkladnejšie zamyslenie však dokáže pravý opak. Tie hodnoty, ktorých zánik lamentujú sentimentálne vyššie triedy po 1. svetovej vojne, totiž nikdy ani neexistovali (aspoň nie u väčšiny), všetko to bola len pretvárka, pokrytectvo, sebectvo a klebety. Parade's end je silný príbeh, skvele spracovaný a zahraný s krásnymi interiérmi exteriérmi aj kostýmami. Tak ma nahnevala tá nespravodlivosť! C: He picked up things said against me. I don't know why. M: Because you treat these south country swine with the contempt they deserve.

Koleje osudu (2013)

Silná téma v podstate o odpúšťaní a flashbacky do japonského zajatia v 2. svetovej vojne sa mi veľmi páčili a zvažovala som najvyššie hodnotenie. V poslednej chvíli som si to však rozmyslela, pretože tvorcovia podcenili tvorbu vzťahu diváka a postáv, čo sťažilo identifikáciu s hrdinami. Inak však výrazný zážitok.

The Lottery (2014) (seriál)

Píše sa rok 2025 a vyzerá to tak, že ľudstvo je ďalším druhom, ktorý je na pokraji vyhynutia. Kvôli neplodnosti rozšírenej po celej planéte sa posledných 6 detí narodilo v roku 2019. Nádej prináša až 100 úspešne umelo oplodnených ľudských vajíčok. Štát vyhlasuje lotériu, ktorej víťazky sa stanú náhradnými matkami týchto potenciálnych detí. Medzitým sa na pozadí rozvíja konšpirácia, kvôli ktorej sa do nebezpečenstva dostáva hlavná hrdinka zodpovedná za tento vedecký úspech. Navyše jeden chlapec z Posledných Šesť sa dáva so svojím milujúcim slobodným oteckom na útek pred vládou, ktorá sa domnieva, že sa vie jediná najlepšie postarať o takú vzácnu komoditu, akou je dieťa.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jack Ryan je jedna z mojich obľúbených knižných postáv, takže vopred priznávam, že možno na film neviem hľadieť úplne objektívne. Akcia aj obsadenie však boli super, hlavne Chris Pine a jeho "boy-scout-on-a-field-trip look ", ktorý presne zodpovedá mojim predstavám o Jackovi Ryanovi z knižiek :-) Aj keď dialógy boli sem-tam trochu amatérsky trápne a dej bolo až naivne priamočiary a bez zvratov, film som si užila a nenahnevala by som sa ani, keby spravili ďalšie pokračovanie v tomto zložení.

Síla slova (2007)

Veľmi dobre urobený film s témou, ktorá dnes už môže byť trochu obohraná, ale bohužiaľ je aj stále aktuálna. Krásne herecké výkony, výborný scenár a zaujímavý i keď predvídateľný príbeh.

Veronica Marsová (2014)

Film Veronica Mars mal všetko, čo si fanúšikovia seriálu mohli priať: Veronica kicking ass and not taking names, Logan obvinený z ďalšej vraždy :-), skorumpovaný šerif, inside joky, napätie a násilie a hlavne - Veronica a Logan spolu. Navyše Veronica sa vrátila k súkromnému detektívstvu v Neptune, pretože "you can't claim victory if you leave the ring." Awesome. Neviem, či to bolo až také awesome pre tých, ktorý seriál nepoznajú, ale pre mňa fan heaven :-)