• Western

Ride Him, Cowboy (1932)

Je zřejmé, že tvůrci se nacházeli ještě v době němého filmu. Nelze jinak vysvětlit tak stupidní scénář, loutkové herectví, zrychlené záběry, šaškování s koněm a vůbec celý styl natáčení. Dnes se na to dá dívat jen jako na komedii. Tak se bavte. V rámci žánru (komedie) za 2.

Emil a detektivové (1931)

Slastný požitek z roztomile natočeného filmu vám zhořkne, když si uvědomíte, že někteří chlapci z party, včetně hlavního hrdiny Emila, o deset let později zemřeli na východním frontě. V rámci žánru za 4.

Karel Havlíček Borovský (1931)

Těžkopádný film s nechtěně úsměvnými scénkami (ta se strážnikem na hranici neměla chybu). Jediný, kdo jakž takž splňuje přísnější kritéria je František Smolík. V rámci žánru za 2.

Loupežník (1931)

Film, který prověří vaši představivost. Šílené prostřihy. Zajímavá práce rukou Marie Hübnerové. V rámci žánru za 2.

Miláček pluku (1931)

Film není dobře natočen, ale dvojice Kohout - Futurista to vyvažují. V rámci žánru za 2,5.

Vrah Dimitrij Karamazov (1931)

Známý román Dostojevského, tentokrát jako čisté krimi. Jak název filmu prozrazuje, děj se soustřeďuje na Dmitrija, přičemž druhý bratr Ivan se tu jen mihne a třetí bratr Alexej zde nevystupuje vůbec. Slušné herecké duo Fritz Kortner jako Dmitrij a Anna Sten (půvabná ruská herečka) jako Grušeňka, svižný děj, soustředění se jen na zločin a rozumná stopáž dělají z filmu dobrou podívanou. Film mě dokonce zaujal více, než sovětská verze z roku 1969, která sice byla epičtější, věrnější knize, ale postavy mě nechali chladným. V rámci žánru za 3.

Chléb náš vezdejší (1930)

Kouzelný film. Jestli jste viděli remasterovanou verzi z roku 2009, slyšeli jste úžasnou doprovodní hudbu, kterou složil americký skladatel italského původu Christopher Caliendo (1961). V rámci žánru za 4.

Tonka Šibenice (1930)

Film se může opřít o dobrý námět a slušné výkony Ity Riny a Johna (Jacka) Mylong-Münze. Nejlepší scény - ve vězení, předsvatební a závěrečná. V rámci žánru (němý film) za 3,5.

Erotikon (1929)

Ženská proradnost nezná mezí. A hlavní představitelka byla obyčejná coura. Ne, že ne! V rámci žánru za 3.

Polibek (1929)

Hodně výchovný film, jen co je pravda. A proč je obsah tak užvaněný, že prozradí vraha, když do konce filmu to není jasné? V rámci žánru za 3.