Zoufalé manželky - Série 7 (2010) (série)

Zase sa potvrdilo, že nepárne série sú tie vydarené a táto sa u mňa po dokonalej prvej radí hneď na druhé miesto spolu s treťou. Prvá séria v ktorej hlavná záhada nadväzuje na nejakú predošlú. Zase sa rieši konflikt medzi Paulom a Feliciou. Paulov plán pomsty je svojím spôsobom férový, keďže chce nastaviť zrkadlo celej ulici. Len je problém, že ho nastavuje ten, ktorý má na to najmenšie právo. Bavilo ma sledovať jeho nejednoznačnosť. Nie je to úplný diabol a finálne vyústenie ma potešilo. Naviac dvakrát zažiť s manželkou tú istú tragédiu. Aj keď za to z časti môže, tak už to, čo sa mu stalo, je dosť tvrdým trestom. Chudera jeho manželka. Ale vzhľadom na jej matku ju aj tak nič dobré nečakalo. Slabinou tejto série je finále v ktorom už záhade došiel dych a vyostrenie konfliktu medzi Paulom a Feliciou bolo tak nejak naviac. A to jak dopadla Felicia bola čistá komédia. Ďalší navrátilec Paulov syn. Hm. Zase z neho urobili magora. Z línií z minulosti ma potešilo, že už snáď nadobro ukončili zápletku s Carlosovou matkou a Andrew sa definitívne rehabilitoval. No a k zúfalkám. Striptérka Susan bola fakt vtipná. Zomierajúca Susan to mi k nej nesedelo a bolo jasné, že hlavná postava to proste nejak rozchodí. Ale to, že boli Susan a Mike zrazu strašne chudobní pôsobilo príliš umelo. Definitívny rozchod Bree a Orsona bol úľavou. Orsonova postava už nemala čo ponúknuť, čo potvrdil aj jeho krátky výskyt v tejto sérii. Jej nový nápadník v podaní sympaťáka z BH 90210 Brian Austin Greena bol jej úplným protipólom v každom ohľade a vďaka tomu bolo zábavné sledovať úplne inú a odviazanejšiu Bree. Nancy Travisová ako jeho matka ma tiež potešila. Ale bolo jasné, že to nemá budúcnosť, takže nakoniec musel prísť nový nápadník, ktorého predstaviteľ mi nesadol. Lynette najprv zápasila s ďalším detským prírastkom a konečne trochu priestoru dostala popri synoch aj ich dcéra. Asi za to môže nová predstaviteľka, ktoré je schopnejšia herečka ako tá predošlá. Sám veľký J.R. ako nový manžel jej matky pobavil. Bohužiaľ Lynette naďalej celú sériu natoľko deptala Toma, že na konci si aj ten najzarytejší fanúšik ich manželstva musel povedať dosť a fandiť Tomovi, aby tú sebeckú manipulatívnu mrchu opustil. Nová zúfalka Renee je ok. Nevadí mi ale ani ju nevidím ako nejaký extra prínos. Gay párik konečne našiel svoje šťatie. Ďalšie plus. No a nakoniec som si nechal Solisovcov. Zase sa nimralo v minulosti. Tentoraz okrem Carlosovej matky, tragédie okolo ich dcéry, čo bola dosť hnusná situácia, tak nakoniec z mŕtvych vstal aj jeden kostlivec z Gabriellinej minulosti. Keďže sa to stalo tak narýchlo, tak to príliš nefungovalo a vlastne to ani nedávalo zmysel. Normálne by sa na to zabudlo, ale evidentne sa z toho bude vo veľkom ťažiť v ďalšej sérii a mám obavy, aby to nezničilo kamarádstvo všetkých zúfaliek. Dobre vieme, že párne série sú tie slabšie. Celkovo napriek niektorých uponáhľaným zápletkám je táto séria fakt vydarená a evidentne sa scenáristi po katastrofálne nevyrovnanej minulej sérii poučili. Zase som mal z každého dielu pocit, že to sú tie staré dobré zúfalky. 9/10.

Mard Ko Dard Nahi Hota (2018)

Nie dvakrát vtipná komédia so solídnymi bitkami v komediálnom Chanovskom štýle. Aby nie, keď choreo robil Eric Jacobus. Bitky sú dobre prevedené, ale neraz ich kazia otravné spomalovačky a len málokedy pôsobia kontaktne. Väčšina úderov je mimo záber. Ale sú vynaliezavé a využívajú to, že hlavný hrdina necíti bolesť a jeho kolega zase nemá jednu nohu, takže celý čas bojuje s barlou. Kvôli bitkám to za jedno pozretie stojí. 5/10.

Generál Patton (1970)

Dosť rozťahaný mix portrétu slávneho generála a vojnového filmu. Patton je podaný ako síce schopný ale vo veľkej miere magor. Vojnové scény sú veľkolepé, ale natočené príliš obyčajne. Okrem toho, že je to všetko bez CGI, tak to ničím iným príliš nenadchne. Proste tam neustále vybuchujú nejaké tanky. Oveľa viac ma zaujala postava generála Bradleyho v podaní sympaťáka Maldena ako hlavný hrdina, čo je problém. Osekať to tak na dve hodiny by filmu rozhodne prospelo. Ale celkovo to aj dnes za jedno pozretie stojí. 6/10.

Dům u jezera (2006)

Tak ani na druhý pokus ma to nenadchlo. Na mňa holt romantiky v ktorých sa rieši vzťah na diaľku nefungujú. Preto ma nezaujal ani originál. Pritom chémia medzi Sandrou a Keanom stále funguje perfektne. Bohužiaľ majú minimum spoločných scén. A Keanu tu je ešte oholený, ostrihaný a celkom normálne hrá. Ešte nezWickovatel. Sandra je nádherná ako vždy. Len ten blbý námet. To proste ide mimo mňa. 4/10.

Noc na Zemi (1991)

Nejak extra mi tento hardcore art nesadol a z piatich príbehov ma naplno bavili len Helsinki. Fíni sú proste totálny exoti.

Purpurové květy (2007)

Edward Burns sa tentoraz nielen z pozície herca ale aj scenáristu a režiséra pokúsil o vzťahovú drámu a dopadlo to rovnako nevýrazne ako všetky filmy v jeho kariére. Nie je to tragédia, ale ani nič na čo by som si po týždni spomenul. 5/10.

Kolumbovo náměstí (2012)

Imbecilne prekombinovaný thriller, ktorý nezachráni ani hviezdne herecké obsadenie.

Coastlines (2002)

Chlapík sa vracia po rokoch z väzenia domov, ale jeho starí kumpáni mu nedajú pokoj. Postupne sa to trochu zvrtne a odnesie to nevinný, takže by z toho mohol byť skvelý revenge film, ale na pomstu sa tu tak nejak kašle. Namiesto toho sa film viac venuje milostnému trojuholníku, ktorý je úplne zbytočný. Nakoniec po dlhých nudných minútach, keď sa nič poriadne nedialo, dôjde aj na pomstu, ale je to rýchlovka. Bum prásk a je vybavené. Výsledkom je skvele obsadený film, v ktorom sa nič poriadne nedeje a herci nemajú čo hrať. 4/10.

Moje drahá Zoe (2022)

Prirovnanie k Rodinným prípadom sedí. A ani lepšia technická stránka z toho nič nadpriemerné neurobí. Zlatý Hallmark. Nádherná Sadie Sinková sa tu celá čas tvári afektovane a ostatní pre zmenu nevýrazne. Celá tá tragická udalosť, ktorou si rodinka prechádza išla mimo mňa. Takže celkovo nuda. 4/10.

Kouzelný klíč (1995)

Najprv som nechápal jak to, že mi tento po trikovej stránke fenomenálny film, ktorý aj po rokoch strčí súčasný CGI bordel do vrecka, unikal. Vidieť ho v detstve, tak je to pre mňa kult. Po dopozeraní chápem, prečo úplne zapadol. Nie je to žiadny zábavný detský dobrodružný príbeh. Napriek skvelej trikovej stránke sa tam vlastne celý čas hlavný detský hrdina len rozpráva s oživlými hračkami a postupne zisťuje, že akonáhle to už nie sú len hračky a musí o nich starať, tak dospieva. Toto posolstvo o dospievaní sa mi páčilo, ale je škoda, že to väčšinu filmu pôsobilo príliš tuctovo. Väčšia interakcia hlavného hrdinu s jeho rodinou a nejaké problémy, ktorým by musel čeliť, by filmu dodala na dramatičnosti. Ale jeho rodičia a aj súrodenci sú len do počtu a je to vlastne jedna veľká šťastná rodinka. Takže celkovo to je vlastne extrémne komorný film s pekným posolstvom a nič viac. Teda okrem tých skvelých trikov. Fakt ma mrzí, že som to nevidel skôr. Mohla to byť moja srdcovka. Teraz je už na to neskoro. 7/10.