Freejack (1992)

Originalny namet podla ktoreho napisali len priemerny scenar. Vykreslenie buducnosti je zaujimave, ale neprislo mi uveritelne, ze by spolocnost tak brutalne upadla za 18 rokov. Ale aspon mame dalsie vtipne porovnanie ako si tvorcovia predstavovali buducnost. Take divne tvary u aut som si ale v roku 2009 nevsimol. :) Herecke obsadenie je dost zvlastne. Estevez a Russo su skvely par a mal som chut im fandit. Bohuzial na druhej strane barikady to je horsie. Mick Jagger je famozny spevak ale ako herec je absolutne nevyrazny. Sklame aj Hopkins, ktory sa tu len parkrat mihne a evidentne iba zarabal na najom. Zvysok uz ani nestoji za zmienku. Teda az na Amandu Plummer ako zabavnu mnišku. Takze vysledok mohol byt tuctovy priemer, ale film nastastie zachranuju kvalitne prevedene a prehladne natocene akcne sceny, ktorych je dostatok, takze film ani na chvilu nenudi a ja som aj po rokoch s tymto filmom spokojny. Len ten happyend je rozpacity. Hlavny hrdina sice ziskal rozpravkovy majetok, ale jeho milovana zostarla o 18 rokov. To mi zas tak super neprislo. 6/10.

The Wild Life (1984)

Cakal som od toho teenagersku komediu s prizemnym humorom typu Fast Times at Ridgemont High. Ale nastastie som dostal prijemny civilny teenage film ake v 80. rokoch tocil John Hughes. Ustredny par tu dokonca stvarnili herci z jeho filmov (Eric Stoltz, Lea Thompson). V ulohe nezodpovedneho kamarata hlavneho hrdinu sa predstavi neskutocne chudy a svalnaty Chris Penn. Ustredna romanticka dejova linia mi bohuzial pripadala iba priemerna vdaka dost nevyrazne napisanej Stoltzovej postave a ovela zaujimavejsia podla mna bola vedlajsia linia s mladsim Stoltzovym bratom. Az som si prial, aby sa film sustredil na jeho prihody. Vo filme sa mihne este niekolko dalsich znamych tvari s ktorych za zmienku stoji Rick Moranis ako neprijemny sef jednej z postav. Ako fanusika serialu BH 90210 ma potesilo, ze sa film natacal na rovnakej skole ako BH 90210. Vysledkom je prijemny film s osemdesiatkovou atmosferou a skvelym soundtrackom. 6/10.

Mai sing (2015)

Neviem sa rozhodnut, ci to ma tak tuctovy scenar alebo je problem v rezii, ze ma dramaticka stranka prilis nestrhla, ale cely ten film na mna pôsobi, ze ide len na pol plynu. Medzi klady by som dal technicku stranku. Lam to ma stale v malicku a niekolkokrat sa vytasi aj zo zaujimavymi vychytavkami, takze sa mu da odpustit aj nejaky ten hnusny digitalny vybuch auta. Slabsie je to ohladom pribehu. Je taky dost tuctovy a vyraznejsie vycnieva len to neustale poucovanie o tom, ze honba za prachmi je zla. Skoro jak keby mu to nariadil niekto z hora. Pôsobi to dost neprirodzene. Ze film ide na pol plynu najviac vidno na hereckych vykonoch. Od vsetkych zucastnenych som videl uz ovela pôsobivejsie kreacie a herci nedokazali dodat postavam hlbku, takze ma ich osud az tak velmi nezaujimal. Mna najviac sklamal Simon Yam, ktory tu ma len malu ulohu a prakticky zbytocnu. Od spojenia Lam + Yam som ocakaval ovela väcsie veci. Film pohanaju dopredu hlavne akcne sceny, ale nie je ich dostatok, aby to bolo strhujuce od zaciatku do konca bez hluchych miest. Vysledok je preto len jednohubka na jedno pozretie. 6/10.

Everest (2015)

Cakal som poriadny chlapsky film akym bol skvely film K2. Dostal som sladkobolnu Hallmarkovinu pre zeny o bande nesympatickych turistoch, ktori vyjdu na horu a cestou spät ich zastihne burka vdaka comu cast z nich zhebne. Plusom je, ze sa nedockame sialenych akcnych scen ako vo filme Vertical Limit. Minus je, ze sa nedockame nicoho zaujimaveho a pôsobiveho uz vôbec nie. Prvu polovicu sa zoznamujeme s postavami ale je ich tolko, ze vo vysledku nadalej ostavaju plochymi figurkami, ktore mi boli uplne ukradnute. V druhej totalne neznesitelnej polovici sledujeme ako postupne chcipavaju a ich rodiny pri tom trpia a placu ostosest. Mne to pripadalo najprv smiestne ale postuplne sa mi z toho chcelo zvracat. Nechapem vysoke hodnotenie tohto filmu. Evidentne hodnotili hlavne zeny pretoze skutocny chlap sa tejto rozpravke maximalne vysmeje. 3/10.

Měsíc nad pouští (1996)

Divny film s mnozstvom znamych hviezd, ale nikto tu nic extra nepredvedie. Pokial nepocitam prsia Angeliny Jolie. Tie boli spickove.

Poslední nás zachrání (2015)

Ocakaval som metakomediu typu Cabin in the Woods alebo Scream. Ale vtipov tam bolo dost malo a boli dost prizemne. Nejake inteligentne pohravanie sa so zanrom sa nekona. Ako horor to tiez vôbec nefunguje a vdaka PG-13 ratingu si neuzijete ani ziadne gore sceny alebo nahotinky. Takze jedine co funguje je dramaticka linia medzi dcerou a matkou. Ale pokial chcem vidiet takyto typ dramy, tak si radsej pustim nieco od Hallmarku a poplacem si viac. Pochvalit musim aspon vizualnu stranku, ktora je bezchybna a najde sa tu aj par originalnych vychytavok. Takze vysledok je strasna nuda a velke sklamanie. 5/10.

Hitman: Agent 47 (2015)

Scenar je klasicky Woodsovsky humus. Totalne prekombinovany zlepenec v ktorom postavy niekolkokrat menia strany a prilis to nedava zmysel. K tomu tu mame postavy, ktore mate uplne na haku. Takze nejake napätie alebo akakolvek gradacia vôbec nefunguje. Mohli to zachranit aspon akcne sceny, ale tie su tiez prvotriedne srackove. Mne tentokrat nevadil zbesilý strih, kedze sa nestriha cez osu a tak som sa v nich väcsinou orientoval. Ich problemom je, ze v prvej polovici filmu su dost fadne vdaka comu ma nudili a v druhej vdaka neustalemu pouzivaniu digitalnych trikov v kaskaderskych kuskoch zase pôsobia jak z nejakej infantilnej grotesky. Samozrejme sa dockame aj hnusneho digitalneho vrtulniku, ktory je v poslednych rokoch v akcnych filmoch asi povinny. Takze postupne sa moje pocity z filmu menili od totalnej nudy k WTF zabave na ucet neschopnych tvorcov na vsetkych urovniach. Film odporucam len milovnikom tvorby Skipa Woodsa. Neveril by som, ze taky existuju, ale jedneho poznam, takze evidentne je vsetko mozne. :) A ci je tato verzia lepsia ako ta minula neviem, lebo minulu verziu si uz nastastie vôbec nepamätam. 2/10.

Závod s časem (2000) (TV film)

Namet je zaujimavy, scenar uz je horsi. Prerodu z lovkyne k osobnemu strazcovi sa vysmeje dokonca aj hlavna postava. A takych beckovych zvratov tu je viacero. Dalsim minusom su smiesne triky pocas scen odohravajucich sa vo velkych vyskach. A ze ich tu je. Sakra, ked raz na nieco nemam rozpocet, tak sa drzim viac pri zemi a natocim bitku odohravajucu sa v interiery a nie pred zelenym platnom s doplnenymi trapnymi trikmi. Co je dost skoda lebo akcne sceny su natocene a zostrihane kompetentne. Medzi hlavnu devizy patri Eric Roberts, ktory v tomto filme po dlhsej dobe hral slusne a dokonca kladnu postavu. Dalej musim pochvaliť slizkeho zaporaka v podani Chrisa Sarandona. Ostatni su uz na tom horsie. Nevyrazny Cary Elwes, ktory sa na drsnych zaporakov vôbec nehodi a fadna a nie prilis pekna Sarah Wynter - spojenec hlavnej postavy. Vysledkom je raz pozeratelna DTV jednohubka vhodna hlavne pre fanusikov Erica Robertsa. 5/10.

K2 (1991)

Filmy s horolezeckou tematikou prilis nemusim, ale tento mi sadol. Pacilo sami, ze je to pojate realisticky, takze sa nedockame ziadnych prehnane sialenych scen ako v sracke Vertical Limit. Druha vec, ktora sa mi pacila je to, ze sa to odohrava v realnych lokaciach a nie v studiu s digitalnym pozadim ako je dnes zvykom. A ze sa to tocilo na nejakej inej hore a nie na K2 mi nevadi. Aj tak rozdiel nepoznam. Dalej mi vôbec nevadilo, ze pribeh je jednoduchy, pretoze funguje bezchybne. Hlavné postavy si ma hned ziskali. Plusom je, ze sa väcsina postav sprava zmysluplne a ked sa obcas najde nejake frajerske hovado, tak sa mu to brutalne vymsti. Zmienit este musim nadhernu Zimmerovu hudbu. Vysledkom je bezchybny chlapsky film ake sa dnes uz prilis netocia. 8/10.

Tanpopo (1985)

Ramen na x spôsobov. Normalne mi cely cas tielky sliny. Skoda, ze hlavna zapletka je dost obycajna a naviac ju narusaju absolutne nesuvisiace epizodky ktorych pointa ja klasicky japonsky WTF. Ako chutna propaganda ramenu to funguje na jednotku. Ako nejaky zmysluplny film uz podstatne slabsie. 6/10.