Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Originál som nevidel, knihu som nečítal a vlastne som vôbec netušil čo od toho filmu čakať. Dal som si poriadne načas, kým som si ho pustil, pretože som tušil, že to asi nebude pre mňa. No a dočkal som sa nekonečnej chladne pojatej detektívky zloženej z množstva línií, ktoré do seba kompaktne nezapadnú, ale pôsobí to ako miniséria, v ktorej akonáhle sa uzavrie jeden príbeh, tak sa rozbehne ďalší. Ten ústredný prípad ma vôbec nezaujímal. Craigova postava mi bola tiež celkom ukradnutá. Jedine postava Rooney Maray bola celkom fascinujúca, aj keď bola len povrchne napísaná a tá línia s tým tučným prasaťom bola riadne hnusná. Nechápem, prečo celý film nebol od začiatku len z jej pohľadu a Craig tam mohol byť len za jednu z mnohých postáv, ktorá sa tam mihne. Niektoré jednotlivé scény a aspekty filmu boli vydarené ale ako celok to nefungovalo a niektoré vážne scény mi pripadali k smiechu (odhalenie hlavného vraha alebo celá tá záverečná misia v ktorej Rooney pomôže Craigovi). Toto sa proste nevydarilo. 5/10.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Príbeh o netradičnom sériovom vrahovi, ktorý je podaný rovnako netradične. Možnože tam sú nejaké logické prešľapy, ale jednak je samotný príbeh neskutočne pútavý (najviac ma bavila časť s Hoffmanom) ale hlavne tu sú absolútne dokonale cez obraz sprostredkované rôzne vône a pachy. Fakt som mal chuť sa pri tých príjemných sa zhlboka nadýchnuť a pri tých nepríjemných zapchať si nos. V tomto smere je film výnimočný. No a ako bonbónik tu máme tripové finále. Po tomto filme som mal dlho problém diabolského Whishawa akceptovať ako toho typického chudáčika akého bežne teraz hráva. Je to fakt borec. 10/10.

Černý krab (2022)

Zaujímavý námet, ale spracovanie nie je dostatočne pútavé, aby to utiahlo celovečerný film. Pritom technická stránka je ok a kto má rád filmy odohrávajúce sa v zime, tak si užije prestrelky krasokorčulujúcich snehuliakov s protivníkmi na ceste z bodu A do bodu B vo vojne v ktorej ani poriadne nevieme o čo ide a kto je vlastne na tej dobrej strane. Celkovo proste ďalší priemerný film z Netflixu. 5/10.

Bojové nasazení (1986)

Douglas to okomentoval trefne, tak čo k tomu dodať? Clint je tu presne v tej polohe v ktorej ho milujeme najviac. Ostrý ako britva a hláškujúci ešte vtipnejšie ako Arnie. Proste starý dobrý politicky nekorektný hrdina, ktorý musí z bandy šupákov urobiť poriadnych chlapov. V záverečnej akcii sa ukáže, že to dokázal. Prekvapivo bezzubí tu je jeho protivník v podaní Everetta McGilla, ktorý síce vyskakuje jak besná čivava, ale nakoniec je úplne neškodný. Bavila ma aj tá snaha Clintovej postavy drsného mariňáka sa na staré kolená zmeniť, pochopiť svoju ex a znova si ju získať. No a záverečná akcia síce nie je po režijnej stránke nijak výnimočná, ale je to stará dobrá analógová akcia so skutočnými loďami, vrtuľníkmi a výbuchmi, ktorých tlaková vlna mi aj cez TV skoro odtrhla gule. Tak aj za to si to tie 4 poctivé hviezdy zaslúži. 8/10.

Klukanda (2011)

Až príliš minimalistické, bez snahy niečo riešiť. Aj keď chápem, že práve to bol zámer, tak za mňa to príliš rýchlo vyšumí a zanedlho si ani nespomeniem, že som to videl. 6/10.

Tři perfektní dcery (2020)

Aj keď trochu ukecaná, alebo skôr ukričaná komédia, tak to bolo celkom v pohode. Traja fotrovia sa snažili prekaziť vzťahy im dcéram s ktorých neboli nadšení, čo spôsobí kopu bláznivých situácií, ale nakoniec sa dočkáme dokonalého happyendu. Najviac ma bavil ten nervák a u Valentiny Lodovini som celý čas nedokázal uveriť, že je tak stará, že má už dospelú dcéru. 6/10.

Vstaň a padni (2019)

Prekvapivo pohodový film o dvoch lúzroch (starý Crystal sa snaží udobriť so svojím synom a mladík sa vracia k rodičom po neúspešnej kariére komika), ktorý po večeroch spolu chľastajú a vylievajú si svoje srdiečka a na konci sa im snáď podarí trochu odraziť od dna. Od začiatku ma bavili obidve postavy. Crystal po dlhšej dobe hrá zaujímavú postavu a Schwarts je typovo niečo ako Zach Braff. Taký ukňouraný lúzer, ktorý sa snaží neustále vtipkovať. Všetky tie klišé sú podané tak nad vecou a nesnaží sa to extrémne hrať na city. Film mi ubehol tak rýchlo, že by som kľudne prijal aj hodinku navyše, aby sme sa dozvedeli jak sa niektoré línie vyvíjali ďalej. 7/10.

Smetánka v bryndě (2013)

Dobrý nápad, ale čakal som, že to bude oveľa väčšia sranda. Aspoňže film ukázal, že za to aký sú tí bohatí spratci nevychovaní, môže ich otec, ktorý sa im nevenoval. Najviac ma na filme bavilo sledovať nádhernú Karlu Souza. Celkovo to je ale len priemer na jedno pozretie. 5/10.

V záři reflektorů (1984)

Nudná romantika s mladučkým a nevýrazným Lambertom. Neviem, či tu fakt spieva on, ale ak áno, tak to neznelo dobre. 4/10.

Výbušná spiknutí (2022)

New Willis, same shit. No dobre, dejovo to je taká klasická tuctová epizóda CSI, FBI, KGB, či jak sa tie nekonečné trojpísmenkové kriminálky volajú a vizuálne to skoro pripomína regulérny film. Ale Willisovi sa už nechce ani hovoriť a je tam fakt k hovnu. Teda vlastne nie. Keby tam nehral, tak by o to hovno nikto ani nezakopol, takže asi sa producentom týchto blockbusterov jeho angažmá, hoci aj na pár sekúnd a v totálne dementnom stave, oplatí. Najkvalitnejšie sú na celom filme vegáčové titulky. Za tie jedna hviezda. Ale je to plytvanie dobrým matrošom. 1/10.