Dohoda (2006)

Hallmarkovo ladeny mix dramy a thrilleru o jednej zene, ktora si musi vytrpiet peklo pri odhalovani minulosti svojho mrtveho manzela. Je tam mafia, nejaky ten vybuch, nahanacka a kopa intrig. Najviac ma bavil Henry Thomas v celkom predvidatelnej ulohe. Ale ten herec ma slusnu charizmu. Srali ma Spanieli drmoliaci anglictinu. To sa fakt neda pocuvat. Dramaticka linia prilis nefungovala a film ma v potrebnych scenach nedojal. Zabavnejsie bolo to klbko intrig. Celkovo to je taka jednohubka pre zeny pri ktorej nebude prilis trpiet ani chlap. 4/10.

Destrukce systému (2005) (TV film)

Bryan Goeres je zrucny reziser co sa tyka akcnych scen a aj ked toci väcsinov len TV filmy, tak vyzeraju celom vypravne a po technickej stranke kompetentne. Bohuzial akcie je tentoraz minimum. Namiesto toho sa film sustredi na detektivne patranie jedneho novinara po tajomnych anarchistov, ktory sa s nim pohravaju. Nie je to zle, ale nie je to môj oblubeny zaner, takze davam neutralne 2*. Najviac ma zaujalo herecke obsadenie zlozene z hviezd, ktore maju svoje slavne casy davno za sebou, ale este stale maju co ponuknut.

Bermudská příšera (2014) (TV film) odpad!

Klasicka sracka v ktorej ludia bojuju s nejakymi trapnymi CGI priserami. Fanusikovia tohto zanru sa najskôr budu dobre bavit. Ja som sa po chvili zacal rychlo nudit. Linda Hamilton na stare kolena vyzera hnusne.

Plán útěku 2 (2018)

Tak uz aj Sly sa vydal cestou videosraciek v ktorych hra maximalne 20 minut z coho väcsinu stopaze znudene stoji alebo sedi. Zucastni sa akurat jednej kratkej prestrelky a finalnej bitky. Plan uteku je znova tak strasne prekombinovany, ze nedava ziadny zmysel. Samozrejme sa dockame aj sokujucej pointy, ktora obrati predosly dej naruby a vzhladom na uz natoceny treti diel neprekvapi, ze dej ostane otvoreny. Znudene pôsobi nielen Sly ale vsetci herci. Plagatovy ojeb je dokonany tym, ze aj Bautista tu ma prakticky len niekolko parsekundovych vystupov. Chemia medzi nim a Slyom je nulova. Cely film sa sustredi na nejakeho neznameho aziata, ktoreho zavru do basy v ktorej absolvuje mnozstvo zapasov, aby sa nenudil. Ale ani ako arenovka to nefunguje, pretoze kamera je tak rozhegana, ze zo zapasov vidno jedno velke hovno. Prestrelky su natocene o nieco prehladnejsie, ale je ich tu minimum a nicim nezaujmu. Väzenie vyzera jak prazdny mensi sklad. A aby to nebolo tak ocividne, tak je tam cely cas tma. Lokacie mimo basy vyzeraju este hnusnejsie. Film sa berie strasne vazne. Zaznamenal som len 2 pokusy o hlasky, ktore skôr vyzneli ako Slyove povzdychnutie nad tym v akej sracke sa ocitol. Vlastne ma nenapada za co presne davam jednu hviezdicku. Asi nechcem byt voči Slyovi taky kruty. Ale nabuduce ak bude surne potrebovat peniaze, tak nech radsej natoci nejaku vtipnu reklamu. Napriklad na vložky. 1/10.

Lepší zítřek - krvavé bratrství (2018)

Prakticky rovnaka zbytocnost ako korejsky remake s podobnymi chybami. Postavy bratov su uplne nevyrazne a ten mladsi mi dokonca splyval s ostatnymi sikmoockami co sa mi bezne nestava. Ty padom snaha o emocie na mna vôbec nefungovala, co je zasadny problem. Pritom v originali, ktory zboznujem staci jedna scena a mam slzy na krajicku. Postava noveho Marka je pre zmenu neskutocne otravna. Taky mlady namachrovany frajer ktoremu som prial od zaciatku smrt. Rozhodne nehrozi, ze by sa mal chut niekto obliekat ako on. Prekvapilo ma niekolkosekundove zbytocne cameo Erica Tsanga a pobavilo "cameo" Chow Yun-fata. Dej je do velkej miery podobny ako v pôvodnej verzii. Najhorsie dopadli ikonicke sceny, ktore v celom filme vycnievali natolko, ze mi sem vôbec nepasovali. Pôsobili ako povinne sceny, ktore si musia tvorcovia nejak odbit, ale prilis sa im to nedarilo. Ocenujem snahu o ich urcitu inovaciu, ale Sheng Ding je priemerny reziser, ktory sa Johnovi Woo v dobach jeho najlepsej formy ani zdaleka nepriblizuje. Tieto sceny dopadli strasne rozpacito. Bez emocii, bez atmosfery alebo nejakeho vyrazneho stylu. Proste taka moderna sterilita. Doslova ma bolelo jak som si ich v duchu porovnaval s originalom a spominal o kolko lepsie to dopadlo pred mnohymi rokmi. Jediny aspekt, ktory sa celkom vydaril je hudba. Aby nie, ked neustale variuje pôvodny hudobny motiv. Takze vysledkom je dalsi zbytocny remake, ktory sa kvalitam originalu ani zdaleka nepriblizuje. 4/10.

Go Away Mr. Tumor (2015)

Ma to zaujimavy namet, ale uz od zaciatku ma neskutocne iritovala detinska hlavna hrdinka, takze som to po 40. minute zabalil a len som si este klikol na koniec, aby som vedel jak ta otrava dopadla. Zaver ma byt pravdepodobne dojimavy, ale mne spravil velku radost, co nie je pre film dobra vizitka.

211: Volání o pomoc (2018)

Spotrebne becko pre chlapov, ktory maju radi filmy s mnozstvom prestreliek. Zapletka pripomina film 44 Minutes: The North Hollywood Shoot-Out, ale nastastie ho nekopiruje. Velkym minusom su postavy a ich vzajomne vztahy, co predstavuje jedno klise za druhym az to je miestami komicke na ucet tvorcov. Herci nemali poriadne co hrat a aj Cage si sialene zavrieska len v jednej scene. Skoda, ze na strane lupicov chyba poriadny zaporak, ktoremu by divak mohol priat smrt. Namiesto toho je jednanie lupicov miestami nezmyselne. Velkym plusom su ale prestrelky. Na nejake lacne videobecko je ich tu neurekom a vybuchuju stare dobre kapsulky a strieka hmatatelna krv namiesto otravneho CGI. Solidne prestrelky su hlavnym dôvodom, preco tento film vidiet. Kvôli nim kludne tvorcom odpustim aj jeden vybuch zrecyklovany z filmu Survivor. Ale zakomponovali ho celkom pekne a zmysluplne. Vysledkom je tupe beckom s mnozstvom solidnych prestreliek, ktore pripomina stare dobre devätdesiatkove videohity. 4/10.

Zelenáč (1990)

Akcny buddy movie je pre Eastwooda netradicny zaner, ale v tej dobe bol tento typ filmov v kurze, tak sa mu nevyhol ani on a dopadlo to celkom solidne. Eastwood tu vlastne hra znova drsneho Harryho Callahana akurat mu zmenili meno. Po nevydarenej akcii vyfasuje noveho partaka Charlieho Sheena, ktory ru hra taku divnu postavu. Prvu polovicu je dost nezaujimavy jak sa neustale zoziera kvôli mindraku z mnulosti a snahe uniknut z nalinkovaneho zivota bohatych rodicov. Ale aj mimo jeho otravneho motivu je prva polovica filmu strasne pomala a nie a nie sa rozbehnut. K tomu konecne dôjde az v druhej polovici v ktorej sa koncen poriadne k slovu dostanu akcne sceny. Väcsina z nich je po kaskadrskej stranke pôsobiva, ale su nasnimane tak tuctovo, ze nakoniec ziadne z akcnych scen poriadne neohuri. Ukazkovym prikladom je uvodna velkolepa nahanacka v ktorej zlocinci z kamionu spustaju na Eastwooda osobne auta. Je to tak nezazivne nasnimane az to nudi. Pritom rovnaku scenu o par rokov neskôr natocil Michael Bay v Bad Boys 2 a je z toho nezabudnutelny zazitok. Akurat ma napadlo, ci Bad Boys 2 obsahuju aspon jednu akcnu scenu, ktora by nevykradala ine filmy, hehe. Sklamanim je aj slaba chemia medzi ustrednou dvojkou. Cely film si idu skôr solo sami za seba. Ale Eastwood aspon hadze suche hlasky a Sheen sa snazi v akcnych scenach. Potesi aj kvalitny zaporak Raul Julia. R-kovy rating a nekompromisne skoncovanie so zaporakmi ake sa dnes uz nenosi. Musí existovať sto dôvodov, prečo by som ťa nemal zabiť. Lenže ja si práve teraz na žiadny nespomínam. Takze celkovo aj ked ma film dost hluchych miest a po rezijnej stranke to nie je tak uchvatne ako top akcniaky, tak je to stale solidny nadpriemerny buddy movie a pre Eastwoodovych fanusikov povinnost. 6/10.

Čtvrtý anděl (2001)

Zacne sa to ako dalsia variacia Death Wish ozvlastnena len politickym pozadim pachatelov, ktori zmasakruju rodinku hlavneho hrdinu. Je to podane serioznejsie, comu napoveda aj herecke obsadenie. Bohuzial v Irvinovom podani je to strane nezazivne. Prva polovica ma vôbec nebavila. Film zacal naberat grady az ked sa spojil hlavny hrdina Irons s vysetrovatelom Whitakerom a konecne zacali prichadzat na to kto za tym vsetkym stoji v pozadi. Lenze to uz bolo prilis neskoro, aby to film zachranilo. Akcnych scen tu vela nie je a prilis dobre mi nepripadali. Skoda, ze tu nemal väcsi priestor Jason Priestley v netypickej ulohe. Evidentne ma na viac ako bezne predvadza. Vysledkom je klasicka Irvinovka. Film so zaujimavym nametom ale nezazivnym prevedenim. 5/10.

Pilní zloději (1997)

Obohrany pribeh o lupezi, zrade a naslednej pomste. Ma to podobnu atmosferu ako reziserska verzia Gibsonovej Odplaty. Co je styl, ktory mi vôbec nesedi aj keby bol podany dokonale. Ale John Irvin je prinajlepsom tuctovy remeselnik, takze ani potencial tohto zanru naplno nevyuzil. Vizualne to na mna pôsobilo fadne. Najviac ma sral hlavny hrdina Keitel, ktory sa msti. Behom celeho filmu som vôbec netusil ako sa vlastne citi. Neprejavoval ziadne emocie a v jednu chvilu sa ho dokonca niekto spytal, ci spi alebo vôbec vnima. Takze to vyzeralo, ze sa mstil len preto, lebo to proste bolo v scenari a rovnako ako jemu to bolo u prdele aj mne. Ani ostatne postavy vratane zaporaka sa nejak extra nepredvedu napriek solidnemu obsadeniu. Asi najviac ma potesila mladucka Lucy Liu, ktora ukazala svoje male prednosti. Kdejaky chlap ma sice väcsie kozy, ale snaha sa ceni. Skoda, ze sa tak nepredviedla aj v Odplate. Najväcsim plusom je, ze to nebolo absurdne prekombinovane. Vysledkom je ten natuctovejsi priemer aky si viete predstavit, ale ak mate radi tento typ mstitelskych filmov tak je to raz pozeratelne. 5/10.