Spící agent (2015)

Je to taka nesuroda variacia na Bourna s nerdom v hlavnej ulohe. Do urcitej miery to pripomina Vaughnove pecky Kick-Ass a Kingsman, ale ani zdaleka tento mismaš zanrov nefunguje tak dobre ako u Vaughna. Eisenberg je uveritelny ako nerdovsky chudak ale akonahle sa z neho stane vrazdiaci agent, tak som mu to neveril ani na sekundu. Dalsim castingovym omylom je Kristen Stewart so svojim klasickym trpiacim vyrazom. Nesympatickejsiu ustrednu dvojku som uz davno nevidel. Dokonca aj inokedy neskutocne charizmaticky Walton Goggins tu pôsobi ako trapny zabijak s tym otravnym smiechom. Cely cas som belancoval medzi 2 a 3 hviezdickami. Tretiu davam za to, ze sa mi namet pacil a v schopnejsich rukach z toho mohla byt pecka. A hlavne musim ocenit akcne sceny. Nie su sice dychvyrazajuce, ale su v R-kovom ratingu a bez zbesileho strihu, takze prehladnost je na jednotku. To je v sucasnosti dost vzacnost. 5/10.

Interstate 60 (2002)

Mne toto nejak nesadlo. Chapem o co Bobovi islo ale ako ho celkom uznavam ako scenaristu za skvelu seriu Návrat do budúcnosti, tak ako reziser je podla mna strasne nezazivny. Namet je zaujimavy a obsahuje dostatok potencionalne skvelych scen, ale ich prevedenie ma prakticky nonstop nudilo. A nezachranilo to ani skvele obsadenie vratane mnozstva cameo vystupov. Jedna z mala postav, ktora ma skutocne bavila bola v podani Chrisa Coopera. To jak si poda to zvrhle mestecko pravnikov by som si pozrel radsej ako trampoty nerozhodneho hlavneho hrdinu. 5/10.

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda)

Trochu netradicny diel v tom ohlade, ze az do konca netusime, kde pachatel ukryl mrtvolu. Napriek tomu ma tento diel priis nebavil, lebo komedialna stranka bola utlmena a vrah bol dost nudny. 5/10.

Columbo - Past (1972) (epizoda)

Slabsi diel hlavne kvôli predstavitelovi vraha. Roddy McDowall bol skvely v Planete opic ale bez masky opice mi nikdy nesedel. Vzdycky hral dost divne postavy. A to je aj tento pripad. Sice si vymysli dost dobry plan vrazdy, ale cely cas dost otravne prehrava a ani spickovanie s Columbom nie je tentoraz prilis zabavne. Jedine co sa fakt vydarilo bolo odhalenie v lanovke. 5/10.

Columbo - Její příležitost (1971) (epizoda)

Perfektny diel bez hluchych miest. Vrahyňa je zo zaciatku neskutocne sympaticka, ale postupne sa z nej vyvinie riadna mrcha. Spôsob vrazdy je skvele naplanovany, ale uz horsie prevedeny. Prijemnym bonusom je Leslie Nielsen v ulohe dobrackeho pravnika. Columbo tu ma niekolko velmi vtipnych situacii. Skvely diel. 8/10.

Sunshine (2007)

Prve dve tretiny su velmi kvalitne. Taka realisticky pojata sci-fi so spickovymi trikmi a slusnou atmosferou, takze ani prilis nevadi, ze postavy su celkom nezaujimave. Ale akonahle sa na scene objavi snad nesmrtelny Pinbacker, tak sa z toho stane tupa beckova vyvrazdovacka a ja som sa nevedel dockat konca. Takze posledna tretina je nielenze ovela horsia, ale este naviac dost zraza kvality prvym dvom vydarenym tretinam a vysledok ako celok ma dost znechutil. 6/10.

Columbo - Prázdný rám (1971) (epizoda)

Perfektna epizoda s premyslenym planom vrazdy a este lepšou pascou na vraha. Columbo je proste dabel. Vrah je namysleny slizak a bolo radostou sledovat ako ho Columbo terorizuje. 8/10.

Solaris (2002)

Tento film ma dva problemy. Je to sci-fi ale vsetky sci-fi aspekty su uplne podruzne. Kludne by sa to mohlo odohravat na zemi v jednej miestnosti a vysledok by bol rovnaky. Takisto cela ta zahada ohladom zjavovania sa mrtvych ludi je podruzna. Riesia ju len v poslednej tretine a aj tak k nijakemu rieseniu nedôjdu. Cely film je vlastne psychologicko romanticka drama. A tu je druhy a podstatny problem tohoto filmu. Ten vztah o ktorom cely film pojednava vo mne nedokazal vzbudit ziadne emocie. Je to podane strasne nezazivne. Nezachanili to ani spickovy herci, ktorí si pred odpovedou na kazdu otazku daju niekolkosekundovu artovu pauzu behom ktorej velmi seriozne pozeraju do blba a az potom monotonne odpovedia. Tento styl mi absolutne nevyhovuje. Preto som sa behom filmu strasne nudil. 4/10.

Nebezpečné pokušení (2015)

Je to nejaka divna parodia na horor alebo co. Fakt neviem. Napinave to nie je ani na sekundu. Eli Roth znova dokazuje, ze je sice nadsenec ale bohuzial bez talentu. Zapletka o tom, ze rodinne zalozeny dobrak pozve domov dve mrchy, ktore zacnu robit rodeo nie je dvakrat originalna a ani nie je dobre spracovana. Film vyzera, ze ani nemal scenar a herci iba improvizovali. Roth zlyhava v budovani napätia a akejkolvek atmosfery. Dokonca ani nevie poriadne viest hercov a tym padom vsetci pôsobia jak nejaki ochotnici z hornej dolnej. Pritom Reeves alebo Ana de Armas v inych projektoch dokazali, ze su dobri herci. Hlavne prva tretina filmu je neznesitelne nudna a aj v hocijakom porne vidno uveritelnejsie zvadzanie ako to, co sa predvadza v tomto shite. No a potom nastava teror vrcholom ktoreho je to, ze Reevesovi odstrihnu jeho milovanu ofinu. Trpel som s nim. Ale z uplne ineho dôvodu a to toho, ze som si pustil tuto sracku. Urobil som to len z jedneho dôvodu a nastastie nie nadarmo. Konecne som sa dockal full frontalu mojej milovanej Any de Armas. Stalo to za to a len vdaka tomu davam jednu hviezdicku.

Infini (2015)

Vzhladom na rozpocet to ma solidny vizual, slusnu atmosferu a celkom sympatickych hercov. Lenze to je prd platne, ked sa tam skoro nic nedeje. Cely cas tam skupinka ludi pobehuje po chodbach a popritom nudne diskutuje. Ach jaj. A ked uz konecne dôjde k nejakej bitke alebo prestrelke, tak uz je neskoro. Vysledkom je vizualne pekne vyzerajuca nuda. 4/10.