Rození obchodníci: Vysněné auto (2019) (pořad)

Tak som konečne videl jeden diel z tejto novej série a je to katastrofa. Opravovaniu áut sa venujú tak 20 percent stopáže (nový opravár je nudný) a zvyšok vypĺňa Mikeove behanie z miesta na miesto a kupovanie auta. A aj keď mám Mikea na rozdiel od mnohých rád, tak to proste nestačí. Mnoho času je venovaných aj príbehu šťastlivca, ktorému vysnívané auto opravia a dajú. Asi si mysleli, že hraním na city nahradia opravy áut. Ale ja nechcem ďalšiu opravársku reality show v ktorej sa opravám vôbec nevenujú. Palec dole.  4/10.

Rozbitý svět (2012)

Zaujímavý príbeh troch rodín z britského predmestia, ale spracovanie je artovo otravné. Sralo ma to viac jak ten debilný otec, ktorý hneď každého mlátil. Postavy boli naviac dosť skratkovité, čo ešte viac zvýrazňovalo to neustále skákanie v čase. Jediné, čo fungovalo, bol vzťah medzi ústredným dievčaťom a jej otcom. Ale znova si to už nikdy nepustím. 5/10.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

V tom filme je všetko, ale mňa na ňom nebavilo vôbec nič. Nové postavy, staré vykopávky z pôvodnej trilógie, generická akcia bez napätia alebo vau efektu, proste nič nefunguje. Fakt to vyzerá jak taký tupý Asylum za 200 mega. 2/10.

Poslední dny na Marsu (2013)

Kvalitné herecké obsadenie, vydarený vizuál a triky. Prvá polovica ešte funguje solídne, ale v druhej sa všetci tí inteligentní vedci zmenia na full retard dementov jak z nejakého slasheru v ktorom ich naháňajú zombíci na Marse. A na konci všetci zdochnú. Proste typický film s potenciálom, ktorý je s každou ďalšou minútou horší a horší. 5/10.

Pravidla zabíjení (2022)

Po technickej stránka kompetentne natočené tupé béčko s nefunkčným dejom o policajtke a nájomnom zabijákovi, ktorí nakoniec spoja sily proti mafii. Už prebehnutie zabijáka nepôsobí dvakrát zmysluplne a ani žiadna postava príliš nefunguje. Scenár je veľká slabina filmu a ani schopní a charizmatickí herci v hlavných úlohách to nezachránia. Jediný kto vo mne vzbudil nejaké emócie je Willis. Prvýkrát mi za posledné roky nepripadal smiešny, ale bolo mi ľúto, že toho chudáka, ktorý evidentne netuší čo sa okolo neho deje, takto nechutne zneužívajú. Už aj na rozhovory musí často používať stunt doublea. Takže v čom je tento film lepší ako jeho odpady z posledných rokov? Prestrelky sú skvele ozvučené, používajú tu kapsulky a pri zásahoch malinovka tečie prúdom. Hneď to má iné grády oproti otravnému CGI a to napriek tomu, že prestrelky po taktickej stránke pôsobia tragicky a ani nie sú príliš divácky cool. Proste chlapík s gulometom rozstrieľa protivníkov na krvavé sračky. Komu takáto primitívna akcia stačí, tak bude spokojný. Druhú hviezdu dávam za hudbu. Je tu niekoľko pekných motívov. Zvuková stránka filmu sa proste podarila, len škoda, že obrazová toľko zaostáva. Výsledkom je béčko vhodné pre nenáročného diváka. 4/10.

Staří a neklidní (2009)

Nudný dôchodcovský heist film s nevýraznými postavami, slabými motiváciami k lúpeži a ani samotná lúpež nie je dvakrát premakaná. Proste v každom ohľade nuda a bohužiaľ to nezachráni ani hviezdne herecké obsadenie. 4/10.

Muž z Kentucky (1955)

Taký rozprávkovo pojatý western jak Doktorka Quinnová. Proti tomu by som nič nemal, ale hlavný hrdina je naivný do takej miery, že pôsobí jak idiot. Neustále ho musí zachraňovať nejaká žena a raz za čas šťastie sadne aj na tohto vola. Skoro som mal chuť fandiť zákernému Mattheuovi, ktorý Lancastera neustále provokoval a vymýšľal jednu podlosť za druhou. Jediné v čom sa Lancesterovmu idiotovi darilo, boli ženy. Tie na toho naivku leteli jak divé. Celkovo to je taký priemerná naivná dráma z čias divokého západu, ktorú ťahá dole otravný hlavný hrdina a ten jeho syn má pre zmenu predstaviteľa, ktorý by sa hodil do hororu. Ten jeho výraz mi naháňal hrôzu. 5/10.

Sama v Africe (2009)

Vyzeralo to ako nádejný nadpriemerný pozdný film s Lambertom, ale spracovanie je tak neznesiteľne artovo nezáživné, že aj s pretáčaním som mal pocit, že to trvá niekoľko hodín. Nikdy viac. 1/10.

Wo ai niu wen chai (1992)

Podľa popisu na IMDB to je vraj screwball komédia na HK spôsob. Ten humor bol fakt divný a to som už nejakú tú HK komédiu videl. Chow Yun Fat tu hrá dedinského frajera v nejakom totálnom zapadákove, kam sa vracia z Anglicka jeho dávna kamarátka (Carol 'Do Do' Cheng) od ktorej by chcel asi niečo viac. Celé je to založené na rozdieloch medzi životom na vidieku a vo veľkomeste, kam sa film v druhej tretine presunie. Môžete si trikrát tipnúť, či sa na konci tí dvaja dajú dokopy. Humor mi vôbec nepripadal vtipný a postavy boli tiež divne pojaté. Proste ma to celkovo minulo a potešilo ma len cameo Richarda Nga. 3/10.

Two Jolly Cops (1985)

Buddy komédia s prekvapivým obsadením. Gordon Liu, ktorému to v komédiách nikdy nešlo a Tai Bo, ktorý sa síce mihol v mnohých filmov s Jackiem a Sammom, ale nikdy som ho nevidel v hlavnej úlohe. Tak teraz sa dočkal. Nejaká tá chémia medzi ústredným duom detektívov celkom funguje, ale to je tak zhruba všetko. Žiadny poriadny prípad tu nie je, len samé triviálne a nie príliš vtipné epizódky. Vyzerá to extrémne lacno. Jak keby to natočili  za jeden víkend v pár lokáciách. Akcia tu nie je žiadna. Raz za čas Gordon niekomu vrazí a šlus. Keď má voľno, tak sa snaží zbaliť nejakú ženu, ale zase to dvakrát vtipné nie je. Celkom ma pobavili len niektoré cameá. Napríklad Wu ma hneď na začiatku. Ale veľa ich tu nie je. Fakt neviem čím chceli v tejto nudnej komédii zaujať. 3/10.