Fanoušci (2009)

Par dobrych forov sa najde, ale inac je to dost velka nuda.

Milenci (2008)

Nadherna pomala melodrama. Piata hviezdicka filmu unikla len vdaka poslednym piatim minutam, ktore by som vystrihol, pretoze mi taketo vyvrcholenie prislo nepravdepodobne. P.S. dufam, ze si to Phoenix s herectvom rozmysli. Podava tu genialny vykon.

Special Forces (2003)

Je to sice sracka typu Operacia Delta Force diel 234, ale priaznivci Scotta Adkinsa by mali zbystrit pozornost. Zaverecny suboj medzi nim a nejakym neznamym manikom je jak z ineho filmu. Prehladne natoceny, podporeny skvelou choreografiou Adkins znova predvadza neskutocne veci, ktore sa takmer vyrovnaju bitkam z jeho najlepsieho filmu Undisputed II. Film ako celok neodporucam. Aj ked vzhladom na rozpocet 1,5 mega je relativne velkolepy (neustale sa tam striela a nieco vybuchuje), ale doteraz celkom zrucny reziser Florentine ma zvlastnu vlastnost, ze zatialco v rezirovani bitiek sa neustale zlepsuje, tak v akcii sa neustale zhorsuje.

Policajt ze sámošky (2009)

Skvela komedialna variacia Smrtonosnej pasce. Originalitou sice neprekypuje, ale v podani Kevina Jamesa su milionkrat pouzite vtipy znova vtipne. Svojim stylom komiky mi pripomina Johna Candyho. Dokaze byt neuveritelne vtipny a zaroven dojemny. Stvrta hviezdicka filmu usla len vdaka dvom prestrelenym trapnym scenam a trochu slabsiemu finale. 7/10.

Odstřelovač (2009)

Nezaujimave postavy, ktore sa mi naviac neustale plietli nezachrani ani priemerna akcia. Jediny kto ma zaujal bol Liu Kai Chi, ktory je skvely v kazdom filme. Jednohubka, ktora mna nenasytila.

Krvavý měsíc (1997)

Hnusna vykradacka Tigrich pazurov. Miesto Bolo Yeunga tu hra psychopata, ktory vrazdi majstrov v bojovom umeni, aby si dokazal, ze je najvacsi borec, Darren Shahlavi. A Cynthiu Rothrock a Jalala Merhiho v ulohach policajtov, ktory po nom patraju nahradili Gary Daniels a Chuck Jeffreys. Na pomoc si v ulohe rezisera zavolali azijskeho choreografa, ktory sa podielal aj na takom megahite ako je Jackieho Drunken Master 2. Karty na to aby trumfli Tigrie pazury mali rozdane dobre, ale vobec ich nevyuzili. Pribeh je po kazdej stranke debilnejsi. Shahlaviho zaporak je klasicky muhehe magor bez stipky charizmy, Jeffreysov detektiv nevhodne a trapne predvadza pri vysetrovani na odlahcenie situacie kuzelnicke finty a Danielsova postava je nemastna neslana. No a bitky aj ked tocene HK stylom postradaju dynamiku, navaznost medzi zabermi tiez nie je najlepsia a praca s lanami je tiez divna (protivnik po udere nespadne logicky na zem, ale zrazu vyleti do vzduchu). Proste premarnena prilezitost. 2/10. edit 2020. Tak som si to zopakoval a čo sa týka deja, tak je to stále slabá a hlavne trápna vykrádačka Pazúrov. No a bitky? No dobre, tie nie sú až také zlé. Lanami je dojebané hlavne finále. V ostatných bitkách sú laná použité len občas. Čo mi pripadá komické a často divné je choreografia, ktorá vykráda kúsky z Jackieho filmov. Doslova som v jednotlivých bitkách a chvatoch videl konkrétne Jackieho filmy z ktorých sa inšpirovali. Pritom väčšinou nič nové do bitky nepriniesli. Vzhľadom na to jak sa film berie seriózne a herci tvária vážne pôsobia tie hravé bitky divne. Najviac sa mi páčil duel Daniels vs. Shahlavi uprostred filmu v tom byte. Ten bol fakt solídny, dynamický a aj po choreografickej stránke tam predviedli nejaké neopozerané chvaty. Zvyšok bitiek je na USA pomery vysoký nadpriemer ale na Jackieho pomery mierny podpriemer. Film ako celok je ale slabota a mimo bitiek nemá čím zaujať. 4/10.

Pátrací eso (1993)

Necakane dobre becko. Nie som fanda Lorenza Lamasa. Doteraz som videl asi 3 jeho filmy a vsetko to boli totalne sracky, ale tento sa fakt podaril. Lamas hra sympatickeho hrdinu, ktory sa chce pomstit za smrt brata, Matthias Hues je skvely drsny zaporak, ktoremu divak praje bolestnu smrt. Dej nie je v ramci zanru uplne blby a jak akcnych scen, tak bitiek, ktore su na urovni je tiez dostatok. Takze vraj najlepsi Lamasov film rozhodne odporucam. edit 2022: stále to je dobré béčko. Dej je funkčný, bitky sú solídne. Sem tam sa síce mláti vzduchoprázdno a súperi reagujú len zo zvyku, ale tentoraz sa aj Hues predvedie v bitkách a ani sa pri tom nevyzlečie do pol pása. Je tu aj pár drsných prestreliek v ktorých sa nevinní ľudia kántria skoro jak v HK filmoch. Dobu vzniku okrem absentujúcich CGI prezradí hlavne to, že mnoho chlapov tu má dlhé vlasy. Jak hlavný hrdina a záporák, tak kopa poskokov. To boli cool vlasaté časy. Štvrtú hviezdu by som možno dal keby tam bola ešte aspoň jedna naháňačka a keby namiesto nemastného neslaného Odpadlíka bol v hlavnej úlohe niekto charizmatickejší. napríklad Seagal. Takže celkovo staré dobré béčko a aj ten nový CZ dabing je vydarený. 6/10.

Rytíři (1993)

Vraj najlepsi film Alberta Pyuna, ale mne to prislo rovnako mizerne ako jeho ostatne filmy. Jednu hviezdicku davam len preto, ze to bolo miestami neskutocne zabavne.

Aréna smrti (2002) odpad!

Netusil som, ze sa tocia arenovky aj v dnesnej dobe.Bohuzial vysledok je na hovno. Mal som chut pretacat nielen otrasne dialogove sceny, ale aj mizerne natocene bitky. Film nezachrania ani byvale zostarnute ceckove hviezdy. Naviac Loren Avedon, alebo Jalal Merhi sa filmom len mihnu a bitiek sa nezucastnia. Najzaujimavejsie nakoniec na tomto filme je, ze Billy Drago hra kladnu ulohu.

Vyhnanec (1999)

Velmi divny koktail, ktory zarucene zlepsi naladu. Pribeh sa odohrava v kralovstve z nejakej alternativnej reality. Zly general (zabavne prehravajuci Cary-Hyroiuki Tagawa) si chce nasilu vziat za zenu princeznu, ktorej chladnokrvne zabil otca. Dolph Lundgren hra jeho zaslepeneho najlepsieho zoldniera s cool menom Warchild. Princezna ale nahle utecie a Lundgren ju ma priviest naspat. Po case sa do nej Warchild zamiluje a rozhodne sa postavit na stranu rebelov a porazit zleho generala. Namet blby jak poleno, ale reziser evidentne pouzitim cartoonovkych zvukovych efektov potvrdzuje, ze to nemysli vazne. Vyprava si zasluzi zmienku. Pouzili snad vsetko, co v Bulharsku nasli (kone, vozy, stare auta z 30 rokov, motorky, uniformy a samopaly z druhej svetovej, ruska moderna technika dokopy). V dialogovych scenach je to rovnako zabavne ako filmy Uwe Bolla, ale narozdiel od jeho filmov akonahle zacne akcia, tak je tiez na co pozerat. Prestrelky su natocene priemerne, ale su preplnene roznymi kvalitnymi kaskaderskymi kuskami (hlavne pady z velkej vysky) a bitky su mierne nadpriemerne. Prevedenie je kvalitne ale pestrost technik je dost obmedzena Lundgrenovou mohutnou postavou. Zabavny film vhodny na rozbehnutie nejakej alkoholickej party.