Zelená kniha (2018)

Takovej ten film víš jak takovej ten typ filmu, kterej ti udělá hrozně dobře bro. A víš jak nigga buď v fpoho v jaký době žiješ kámo a nestěžuj si, páč to měli fellas tenkrát hrozně těžký bro, i když vydělávali majlant. Takže 80% - prostředek trochu zpomalil.

22. míle (2018)

Béčková atmoška zabalená v psychopatickém střihu, překombinovaném ději, ale na druhou stranu tam je spousta vizuálních nápadů, výtečně to šlape, a střílí. Závěr je jedním velkým WTF a ukáže twist, který jste asi vidět moc nechtěli, ale tak co. Minimálně to rychle odsýpá a Berg zkouší zase něco jiného. Wahlberg je možná zbytečně uřvaný, a tak hlavní bitch je Lauren Cohan, která si to tam strašně dává. Mnohem víc, než v nezajímavé postavě z Walking Dead. Tady těch dead je totiž sakra hodně 55%

Americký zabiják (2017)

Celkem zábavné a nenáročné akční skoro áčko, které se nebojí ani SPOILER odpálit jadernou bombu, protože přece máme kurva levné CGÍčka, tak proč to tam nedat. Jinak roztomilé pomrkávání na všechny ty akční devadesátky, kde se to ukradeným plutoniem jenom hemžilo, celkem sympatické obsazení v čele s luxusním Keatonem a plážovou scénou na začátku,kde si říkáte, ty vole.. Ty se s tim nemažou. eRko pak zaručuje kvalitní krvavou podívanou i ulámané nehtíčky. Prostě jo, tohle by šlo. 65%

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Rozhodně lepší než nudný první díl tohoto spin-offu, který rozšiřuje Conjuring vesmír. Lekačky celkem jasné a předpokládatelné. Sandberg si umí vyhrát s atmosférou i nastavením kamerových záběrů, nasvětlení a i s minimem prostředků vytvoří celkem hutnou atmosféru, ale jinak to má všechny trademarky klišoidních béčkových hororů, kde se všichni chovají totálně debilně. Herci se ale celkem snaží a i když tam není vyloženě žádný tahoun(ka), vřískat umí dobře :-) Asi jsem to po opatrně pozitivních recenzích čekal lepší. Zklamán nejsem, ale nejásám. 55%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Sexy lesbická scéna, sexy akční scéna - nejen roku, ale jedna z těch scén, které si dáváte s chutí znovu a znovu. Zbytek podivný pseudošpionský guláš na pozadí rozpadu berlínské zdi. Prostě je to o tom, jak jedni špioni se snaží ochcat druhé špiony, třetí a čtvrté špiony, a prostě je to dost divný... Charlize ale topíček... 55%

Bába z ledu (2017)

Nadprůměrná česká dramedie, která sází především na originální prostředí otužilců a především pak na skvělou Zuzanu Kronerovou, bez níž by byl tento snímek jen nudným pohledem na život stárnoucí matky dvou dospělých píčusů - ehm synů, kteří jsou až po krk v problémech a to nejen rodinných. Ano, není to dokonalé, má to spoustu chyb, ale v moři českých hrůz, které každým rokem obdařují českého diváka, je toto kapkou ve Vltavě o teplotě 3,7 stupňů. Doporučuji sledovat uprostřed tropických červencových dní, kdy máte chuť na něco studeného. 75%

Baby Driver (2017)

Velká parádička. Skloubit geniálně hudební složku filmu s obrazovou, to dokáže jen vizionář, jakým je právě Wright. Když chcete vzít holku do kina na trochu romantický skoro muzikál, ale zároveň si chcete užít trochu toho střílení, aut a drsnejch kluků. Prostě ideální kombinace pro všechny. Jasně je to scenáristicky místy trochu shit, ale už jen to, že jsem se původně na tento film netěšil, a vlastně jsem ho zkouknul na popud, tak milé překvápko. 80%

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Svižná a vcelku oddychová lehká komedie, která na té ploše nestačí nudit, i když náznaky tu už místy byly. Tom Cruise se tu docela vyřádil a bylo vidět, že se při natáčení baví. Jinak scénář sice nenabídne komplexitu třeba Vlka z Wall Street, na druhou stranu, takto to stačí... 65%

Blade Runner 2049 (2017)

Dennis zklamal. Vizuálně vycizelované. Naprostý šperk. Kamera má všude smysl. Ale co smysl už nemá, to je tak trochu překombinovaný děj, který se pod nanosem dalších otázek tak nějak ztrácel. Hans Zimmer variuje Vangelise ale v určitých scénách moc burácí. Jak říkám. Zklamaný jsem vyloženě nebyl, ale první díl bavil opticky více. 70%

Bright (2017)

To bylo tak milé děti. Nenarodil se Kristus Pán, ale Sauron a všichni, společně bok po boku, proti němu bojovali, až ho poslali zpátky do hory osudu... Cvak o dva tisíce později... tu máme svět, ve kterém se negři tlemí odpadu společnosti - Orkům, co dělají špinavou práci, mezitím se řeší rasistické kecy u lidí a nad tím vším bdí ne ilumináti, ale metrosexuální Elfové. Nebe křižují Víly Zvonilky a poletují Draci Šmaci. Řeší se tu nejen rasistické záležitosti, ale taky jakási magie, vyvolání Saurona (asi nezbyly prachy). Zní to šíleně? Mno, na první i druhou dobrou to šílené je. Sice to stálo poměrně solidních 90mega, ale když vám spoustu prachů sežere Will Smith, tak se nesmíte divit, že Ayer už neměl na vybranou. Mohl to potunit k dokonalosti. Takhle jen nadprůměrná akční buddy komedie z moderní doby, šlehnutá trochou Pána Prstenů. Ta omáčka okolo se stejně jen naťukne, a vy tak jen čekáte na ty akční eRková jatka. A dočkáte se! Bohužel postavy tu nejsou zajímavé, takže k tomu musíte přistoupit jako k výplachovému béčku. Jen mám pořád pocit, že to šlo udělat líp... 70%