• Pohádka

Bokovka (2004)

Poetická jízda vinným krajem se kterou jsem se záhadným způsobem minula. Přitom vše je na svém místě - herecké obsazení je báječné, víno lákavé a atmosféra pohodová. Možná jindy, možná nikdy.

Soumrak mrtvých (2004)

Občas zapomenu, že se koukám na britský film. A pak jsem zbytečně překvapená, že na konci prakticky nikdo nežije. Humor suchý jak písek na Sahaře a perfektní sestava jsou to jediné, co mě u téhle z- tedy mrtvé akce udrželo. Uch.

Trable v ráji (2009)

Trable se scénářem. Pánské osazenstvo na zabití, psychotičtí psychologové a nekonečná zásoba klišé. Nebrat.

Bulšit (2001)

Čekala jsem to mnohem mnohem horší a přišlo mi to nakonec trochu bezzubé. Ale hádání na který film odkazuje to či ono mě nejspíš bavilo víc.

Parchanti (2010)

Předvídatelná, nevtipná rádobyakční nuda s přemírou zbytečného násilí a necharizmatickou karikaturou záporáka. Nomen Omen.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Malý Timothy. Dítě, které přišlo na svět za jediným účelem, dodávat naději a inspiraci. A pokud na tu myšlenku přistoupíte, čeká vás ohromně příjemný rodinný film, který se nesnaží dojmout za každou cenu. A odpusťte mi můj sentiment, ale s všudypřítomným nazlátlým listím připomene, jak může být podzim krásný.

Láska není v ceně (1987)

Naivní a provařené, přesto sympatické. Typický okruh outsider - superpako - normální kluk naštěstí drží Patrick Dempsey, který zvládá nepůsobit vyloženě otravně. Ale upřímně, moje srdce si získal parchantík Seth Green.

Železná lady (2011)

Tolik vášní vzbuzující osobnost a vyslouží si tak emocionálně prázdný film? Navíc s tak špatně zvoleným způsobem vyprávění, který Maggie konfrontuje spíše s problémy ženy v mužském světě než s politickými rozhodnutími. Ani halucinogenní současnost jako rámec vyprávění není právě šťastná volba. Naštěstí Meryl zachraňuje plochý scénář a dělá tak ze Železné lady dokoukatelnou podívanou.

Slečna Marplová - Smysluplná vražda (2009) (epizoda)

Velmi přesná adaptace (kromě mírné úpravy rodinných vztahů kvůli přehlednosti). Jen škoda, že Carrie-Louisa možná i díky dabingu působí otravně. Jinak ale nadprůměrná Marplová s vynikajícím hereckým obsazením.