• Krátkometrážní

Lov lososů v Jemenu (2011)

ach, neiveriteľne naivná a smiešne vykonštruovaná rozprávka pre dospelých, ale ewan je roztomilo trápno-smiešny ťuťmák a emily celkom kosť, takže to tú hodinku a pol so značnou dávkou cynizmu a piva vydržíte, ale ak ten záverečný spomalený záber lososa vyskakujúceho z vĺn zachraňujúc tým vieru šejka-humanistu/vizionára a rodiacu sa lásku dvoch nekompatibilných ľudí myslel starnúci a sentimentinelnúci hallstrom vážne, tak vám ani všetok cynizmus a pivo sveta nepomôžu;

Coherence (2013)

milujem tieto nezávislé mysteriózne filmy - je to konečné zúčtovanie s post-modernou, ktoré ja osobne nazývam neo-moderna; sú postavené na nápade, na silnom scenári a na jednoduchej forme; výborné

Černý zabiják (2013)

to vrhá celkom iné svetlo na "Zachráňte Willyho"

Noční jízda (2013)

ak sa po skončení filmu dokážete s partnerom/partnerkou do krvi pohádať o otázkach etiky, morálnych princípoch a zásadách, znamená to buď že máte vážny problém vo vzťahu, alebo ste videli fakt kvalitný film; locke je podľa mňa fakt kvalitný film; (poznámka pod čiarou: zistiť, ako veľmi je názov náhodný vzhľadom k filozofii britského renesančného filozofa johna locke-a); výborná kamera, naozaj skvelé herecké výkony (i tie "iba hlasové"); v sekcii "podobné filmy" tu zatiaľ nevidím nič uvedené, tak uvádzam pár príkladov: buried, 127 hours, phone booth, moon

Komorník (2013)

hviezd do tejto reklamy na ameriku, obamu, do tohto kĺbka nevkusu, znôšky gýču a zlepenca klišé napchali neúrekom, viac ako vo všetkých expendables dokopy - len škoda, že to nie je ani z osminy tak zábavné, akčné, duchaplné, či zaujímavé - je to jedna veľká ukecaná, nefilmová nuda

Red 2 (2013)

Páči sa mi, ako sa tu hrajú so zdvojenými rolami (Anthony Hopkins ako zostarnutá vedecká modifikácia Hanibala, Helen Mirren ako anglická kráľovná), inak to je trochu slabšie ako jednotka, no stále funguje, stále vtipné, akčné a pravdou tiež je, že Malkovich tu kradne prvé husle Willisovi, ale nevadí to;

Hercules (2014)

po úvodných piatich minútach končí grécka mytológia a začína hollywood... to by ani tak nevadilo, bohužiaľ však začína ten najprevarenejší hollywood plný okukaných a stokrát vyluhovaných klišé, bez nápadu, bez zaujímavejšej scény, bez humoru a napätia, so síce vypiplaným vizuálom, ale tiež kombinatoricky vyskladaným iba z ničím výraznejšie nezaujímajúcejšieho priemeru letných hollywoodskych historických a fantasy blockbusterov posledných 30 rokov... štruktúra vskutku otrepaná, dej sa neposúva vďaka kauzalite, ale po akýchsi skokoch - krátka informatívna scénka, kde sa všetko povie do 2 minút a potom sled ilustračných scén bez informatívnej hodnoty, kde sa predvádzajú efektári, maskéri, kostyméri a kaskadéri... keď niekto prehovorí, je to patetické, keď má prísť nejaký "zvrat" je to očakávané a jediná zábavka, ktorou si to môžete okoreniť, je hádať "odkiaľ" okopírované... asi najväčšie sklamanie tohtoročnej letnej blockbusterovej sezóny (lebo - priznajme si - od transformerov nikto nič vážne čakať nemohol);

Velká nádhera (2013)

dobre to ten fellini natočil... a sorrentino to pekne vyfarbil... a soundtrack je priam geniálny

Blood and Bone (2009)

V roku 2009 na svete neexistoval drsnejší frajer a coolovejší búchač ako Michael Jai White. Inak aby som pravdu povedal, film som si pozrel len kvôli Gine Carano, ktorá tam je minútu. Akcia (bitky) sú tu celkom fajn, ale všetko to okolo (príbeh, herectvo, výprava) veľmi priemerné.