Blízká setkání třetího druhu (1977)

s tým hodnotením, are you serious?? z wikipedie: Pauline Kael called it "a kid's film in the best sense." No aj mne to tak prišlo. Najmä tie pokusy o komunikáciu s emzákmi pomocou "píšťalky". Ináč emzák z tohot filmu a z E.T. - Mimozemšťan sa dosť podobajú. Spielberg teda asi ve ako v skutočnosti pravý emzák vyzerá :)

Hong Xi Guan (1977)

Najlepší film s Paj Mejom. Ten je tu celkom charizmatický a miestami blahosklonný. :) Stále to ale nie je veľká sláva - je to nevyvážené - mladé ucho s ani nie ktovieakým tréningom (resp. nebol zobrazený správne) nakoniec pobije Paj Meja (pričom jeho otec trénuje 10+7 rokov a aj tak prehrá), mmm, nepáčilo sa mi to. (V Gigant Šaolinu je toto poriešené ďaleko lepšie.) ................. Srandovný pánsky účes (syn) aj na staročínske pomery. xD ................. Mimochodom, málokto v beloškých končinách vie, že to nie je len tak, že je Paj Mej v tom peknom bielom hábe (: . V jednom dokumentárnom filme bola čínska taoistická pustovníčka v podobnom kompletne bielom, krásnom, oblečku. A on bol taoista (na rozdiel od budhistov v Šaoline), takže taaaak... (:

Nan quan bei tui zhan yan wang (1977)

Nic moc ani v rámci tých old school HK kung-fu filmov, nezaujímavé "generic" bojové štýli, hlavní hrdinovia v záverečnej bitke ledva ledva, spoločnými silami, porazia žltú gorilu, pričom ale často dostávajú na frak = skôr ma iritovalo to pozerať ako by to bol pôžitok.

Ocelová pěst (1977)

"Iron finger" (one inch punch) je ďaleko zaujímavejšie natočený v Gigant Shaolinu. (Tu je vlastne až smiešny ten úder.) Dosť necharizmatické postavy, ešte možno hlavný zloduch bol ako-tak.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

tak som si znova pozrel mečový súboj darth vadera a obi-vana a je exémne jednoducho prevedený, ako keď sa malé deti šermujú s palicami xD

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

na tú dobu to mohol byť aký taký hit, ale v súčasnosti je to bieda. Miestami to bola skôr komédia ako horor (najmä ten s tou koženou maskou bol smiešny :))

Drak přichází (1973)

vietnamskí veteráni ešte, relatívne, mladučkí... xDD ............................ Bolo Yeung 27 ročný, vaaau (: , v súčasnosti (2021) 74.

Cesta draka (1972)

keby som hodnotil relatívne k súčasným filmom (či posledných ~30 rokov), tak to je za 1* (okrem posledného súboja s Chuckom)

Jedna pěst jako kladivo (1972)

Pravdepodobne scenár napísaný nejakým ultrarecesistom, naviac pod vplyvom ópia... xD ......................To ako vstával zo zeme to bolo do pošikania xDDDD ................. stojka na jednej ruke resp. jednom prste, naviac pohybovanie sa takto - myslím že vtedy sa mi mozog z toho dočasne zavaril