DO-RE-MI (1998) (pořad)

Díky reprízám a jednomu nejmenovanému kanálu na Youtube si můžu tenhle análně-mozkový výplach kdykoliv připomenout a hýkat nad jeho debilností smíchy. Původně jsem tomu dala Odpad! Jenže! Tohle je tak DOKONALÝ zdroj neuvěřitelně idiotské zábavy, nad kterým člověk kroutí hlavou, že nelze jinak, než dát čistých 5 hvězd.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Tak výběr tohohle filmu byl náhodný. Rande naslepo. A krásné rande! Zamotané, ujeté, akční, vtipné, prostě... Super! P.S.: Být umlácen k smrti něčím velkým, černým, gumovým... asi nebude zrovna nejpříjemnější a nejdůstojnější, heh.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Masakr největšího kalibru jaký jsem kdy měla tu čest vidět. A mě se to táááááák líbilo. Muhehehehehehe.

Americká krása (1999)

Tohle dílo jako by bylo snad něčím posvěceno. Vypráví příběh obyčejných lidí nenásilně, reálně, jak to všechno může v životě najednou být. Ač jsem si říkala, že si Kevču už nikdy nebudu moci představit jinak než jako Johna Doea, tady mě opravdu velmi překvapil a předvedl vynikajcího (zhuleného) tatíka rodiny procházejícího krizí středního věku. Ostatní ale nestojí mimo, nejsou to klasické ,,vedlejší role", hlavními jsou vlastně všichni. A všichni hrají skvěle. Těším se, až si to časem promítnu znovu.

Pan Nikdo (2009)

Páni. Tohle není ten typ filmů které bych doporučila ke shlédutí ve 3 ráno. Ale stalo se. Tolik mě tady zaujal a já se ho chopila s takovou vervou, že se mi ani teď nechce pořádně spát. No a tedy k věci... Tohle je (ne)komplikovaná cesta životem jednoho (ne tak zcela?) obyčejného chlapce, cesta fantazií, reality, možností... Kdybych to měla přirovnat k jiným filmům, vznikl by mi guláš z Loly běží o život, Osudového doteku a Věčného svitu neposkvrněné mysli. Proč 5 hvězd? Vizuální stránka. Neuvěřitelné Jaredovy oči. Hudba. (Ne)příběh. Hloubka. ... Ten film má prostě všechno, co byste měli od skvělého filmu očekávat. V dnešní době je to skutečně vzácná perla mezi přemírou remaků, béčkových tuctových komedií a nezáživných akčňáků. I loved it and it will be loved.

Memento (2000)

Tohle vám v kebulce nadělá pěknej zmatek. Prvních 10 minut jsem vůbec nevěděla, neorientovala jsem se, říkala jsem si, že jestli to tak půjde dál, tak mě asi klepne. Ono taky film pozpátku, s četnejma flashbackama... to chce opravdu se soustředit. Ale je to vlastně taková pěkná a na konci rozhodně překvapivá skládačka.

Avatar (2009)

Viděno i ve 3D a pokud mohu říct, tak téměř i ve 4D, ve spolupráci s konopím. Byl to hukot a chci to zažít znovu!

Moulin Rouge (2001)

Téda. Při první zmínce a přečtění, o čem to zhruba je, jsem si řekla - ach bóže, to zas bude příšerná sladká slátanina. Ale nuda při marodění udělala svoje. Prostě jsem to DVD do toho pekelného stroje strčila...A udělala jsem dobře!!! Už od počátku to dává vědět, že to nebude zrovna tuctová podívaná. Oba herci v hlavních rolích jsou úchvatní, vizuální a hudební stránka jsou dokonalé! Líbilo se mi to od počátku až po titulky, nemá to snad žádná hluchá místa. Je to plné napětí (kupodivu, i když se jedná o vcelku jednoduchý příběh o lásce!). Kdo se chce zabavit, zaposlouchat se do chytlavé hudby, vidět úžasnou choreografii, pustit do sebe nálož ,,romantyčna'' a vidět jeden z nejlepších počinů posledních 10ti let - tohle je ta správná volba!