O patro výš (1923)

Je to frajer... [LFŠ 2012, hudební doprovod Květy]

Policejní odznak (2002) (seriál)

Povinnost sledovat sérii po sérii mi částečně zničila učební plán na zkouškový, navíc v žebříčku pořádně prohání i Dextera, co víc dodat...

Po přečtení spalte (2008)

Tak trochu jiná černočerná černota ve stylu Farga, která se podle mě od "seznámení" dvojice Pitt + Clooney chytne absolutního hodnocení a nepustí ho do konce. Co s tou předcházející hodinou nevim - vtipných dialogů pomálu, akce nikde... Slabší poznávání figurek, ale za jejich vyřazování závěrem stojí :)

Dokonalý trik (2006)

But if you could fool them, even for a second...then you can make them wonder. And then you... Than you got to see something very special. You really don't know. It was...it was the look on their faces.

Kult hákového kříže (1998)

Film silný v jednotlivých scénách i jako celek. Edward potvrdil velké herectví a druhý Edward junior mu nezaostával. American History X má navíc konec z kategorie těch, co tušíte, nepřejete si ho a když přijde, nečekáte ho. Divím se, že Tony Kaye nemá další režijní zářez.

Sim Salabim (2008)

Skvělý kousek s hodně zákeřným zajícem a hodně velkou mrkví. O moc lepší zábava než následující Wall-E.

Magnolia (1999)

Jestli Magnolia leží nebo stojí, pak přesně tam, kde bych to od ní mohl chtít :) Vynikající zážitek, možná dokonalý, kdybych se smířil s deštěm tolika žab z nebe. Perfektní ozvučení (sice mě několikrát napadlo, co proboha dělá tahle hudba u téhle scény, jenže za chvíli už bych těžko vymyslel lepší variantu) a pefrektní scénaristiké momenty (Cruisova replika při rozhovoru je zmiňovaná zcela po právu) podpírané výkony herců mi zaryjí tuhle podívanou hluboko do hlavy.

Ratatouille (2007)

Když na "tuhle blbou krysu" šli vloni kamarádi do kina jako na hit, ťukal jsem si na čelo. Do roka a do dne mě "ta blbá krysa" navštívila doma a naprosto mě dostala. Lepší animák si vybavím jen těžko. :)

Temný rytíř (2008)

Můj první komentář na ČSFD příhodně k (toho času) prvnímu filmu v žebříčku IMDB. Dark Knight není nejlepší film všech dob, ale nemá k němu daleko. Oproti ostatním komiksovým filmům má Nolanova vize netopýra navrch - (při troše schovívavosti) všechno se může skutečně stát. Batman mě míjel od dob, co jsem nejdřív narazil na šílenost s "mražákem" Arnoldem, poslední dva přírůstky mě donutily sehnat si první. Begins jsem viděl pár dní před Knightem a jako celek to na mě zapůsobilo ještě víc. Opakovat klady není třeba, pár Oscarů si film odnese (vč. jednoho in memoriam) já si někdy s chutí projekci zopakuji. Btw, jak jeden můj kamarád poznamenal, natočit film bez vulagismů. nahoty, litrů krve a dalších "lákadel" (v rámci žánru) je úctyhodné, natočit ho brilantně jako TDK je umění.

Někdo to rád horké (1959)

Vzhledem k roku výroby, odpolednímu vysílacímu času a faktu, že mi film doporučila babička se sám divím 4* :) Jenže vtip to má, ústřední trio je perfektní, závěrečná scéna na lodi nezapomenutelná...tak proč ne...