Stáhni mě do pekla (2009)

Tohle že je skvost mezi horory, co se teď točí? Tak to mě stáhni třeba do hajzlu... Za Kitty, Kitty a ostatní lol momenty (otázka, jestli zamýšlený) si to pár procent zaslouží.

Slepota (2008)

Hodně dlouhý film a přitom nijak nerozvádí ani nevysvětluje. Nemám na mysli to, co by si měl člověk přebrat sám, ale vadí mi příběh vyprávěný stylem "takhle to najednou bylo a srovnejte se s tím". Proč oslepl jako první zrovna on, proč po celou dobu nepřešla nákaza (jako očividně na jedinou) na ni, proč po tom všem nákaza zmizela v tu danou chvíli? Námět mi připadá skvělý, proto by mě zajímala kniha - nabízí odpovědi? Aź to zjistím, ohodnotím i film. Zatím mám nutkání dát od dvou až k pěti.

Povýšení (2008)

Všechno možné, jen ne komedie...

Účastníci zájezdu (2006)

V rozhodování, čím zabít večer s televizí, vyhrával Rocky. Počkal jsem si 20 minut na přesný začátek vysílání na nově od osmi a zkusil Účastníky. No, první čtvrthodina (odjezd, autobus) způsobila, že Rocky musel počkat a já si říkal, že to bude vtipná komedie. Autobus odjel a tím to haslo. Ve zbytku jsou vtipné scény jakoby omylem a velmi sporadicky.

To, co dýchám (2007)

Na začátek nadprůměr s Whittakerem, pak slušně doznívající u Frasera...a dál? Nezajímavý příběh Gellar a vyloženě hloupý konec s Baconem a konečným zapletením všeho a všech dohromady. 1* za herce, 1* za první polovinu.

Noc postupuje (1975)

Na můj vkus příšeně pomalá detektivka s nijakým příběhem. Teď si dovedu představit líp strávený čas ve Varech, než sledováním podobné zívačky. Nadrpůměr je akorát Hackmanův detektiv a herec sám.

Parádně pokecal (2014)

Jakkoliv tahle studentská komedie hraje na to, že jde o malou absolventskou produkci, jednou jde do kinech a měla by snýst přísnější měřítka. Což nesnese. Neherectví většiny ansámblu povýšený útrpným papouškováním holejch vět a slov neudělá parádní mimózní komedii ani kdyby ze sebe autor vydal životní výkon. Parádně pokecal by možná fungovalo jako kraťas, ale i těch 75 minut působí jako věčnost a když po čtvrt hodině chcete hlavního hrdinu nechat utonou pod Vydrovou bárkou a je vám úplně volný, kdo je ta superžena Máňa, asi je něco špatně.

DonT Stop (2012)

Před projekcí se diváci dozvěděli, že punk počátku 80. let v podstatě neuslyší. Tzn. točíme film o něčem, co považujeme za sračky. Don't Stop se tvářil jako další díl ze skládačky "Jak se nám žilo za totáče", výjimečný zacílením na počátky punkový kultury u nás. Ve výsledku je to stupidní pohádka o pár pankáčích, co založili kapelu a nějak se jim to nepovedlo. Scénáristická tupost krásně vygraduje v závěru při setkání, kdy hlavní " "herec" " (!) pronese, že se "na ty estrády nemohl dívat" a přitom i v těch estrádách byly kolikrát hodnotnější výstupy. Bohužel film nestojí za nic ani po audio-vizuální stránce, ze který je vidět snaha nacpat toho do filmu co nejvíc pro efekt bez většího smyslu. [LFŠ 2012]

Zkušenost (1973)

Ne, tohle vážně nejde. 24 hodnocení povětšinou za 4* a bez komentáře? Nebude to tím, že není co komentovat? Protrpěná hodina mi byla cenou lekcí, že si na podobný überartový kousky musím nechat zajít chuť. [LFŠ 2012]

Po sexu (2007)

(S flaškou nečeho ostřejšího) by scénář k polovině povídek sepsal skoro kdokoliv. Možná to bylo dabingem, ale dialogy byly neformální leda díky slovům kundička apod.. Po Po sexu jsem byl rád, že už můžu s klidem vypnout televizi, navíc bez sebemenšího úsměvu...