• Krátkometrážní

Sever - Otevřená válka (2019) (epizoda)

Pozvolně ale s jistotou se to rozpadá. Příchod elitního nemluvného snipera na scénu jako deus-ex opepření už takhle rozverné a trochu sci-fi příběhu o solárech v krajině, kde nikdy nesvítí slunce..."takhle to tady chodí", ošívají se postavy tak často až to začne znít jako "hele potřebovali jsme, aby se dělo tohle tak jsme si všechno k tomu nahnuli". Na postavě Petra Svobody bylo nejvíc na začátku zajímavá ta proměna "úřad - policajt", ale zůstala úplně v pozadí a brzy spadla do kolejí "čestný mezi špinavými", které neumí nijak ozvláštnit...až na tichého snipera a všechyn ty náhody okolo. Hups.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Hodně lidí se pozastavuje nad množstvím sexuálně-genderově-rasových kombinacích, které tvoří nedůvěryhodnost světa (a něco na tom trochu je a ne že by to člověku v dnešní atmosféře zlosti k takovým tématům nepřišlo na mysli aspoň do té míry, že to nikdo v seriálovém světě neřeší), ale já jsem překvapen Anglií, kde neprší a pořád to tam vypadá jako ve Španělsku.

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Skvělá úvodní zápletka dobíhající na nedostatek stopáže, peněz a možná občas i kreativity? Ale asi nejpříjemnější kriminálka za roky...

Barbaři - Vlk a orel (2020) (epizoda)

Je to brak jak hovado, ale Římani tam mluví latinsky, takže asi dvě hvězdy navrch jen za to?

Chicagský tribunál (2020)

Je to takové jednoduché a plytké v kontextu dnešní doby. Ale možná taky něco jako maximální urgence umělce k netflixovému publiku v době voleb.

Zrádci - Vstup do prázdnoty (2020) (epizoda)

Proboha to je super, že někdo z ČT měl odvahu jít do něčeho takového. Jasně - pořád to musí být trošku krimi, aby se generace detektivka neposrala na třetí, ale čím dál je to od toho tím je to lepší. Neužil fakt daleko.

Král (2019)

Ooooo....

Watchmen (2019) (seriál)

Watchmeni od HBO ve své první sezoně jsou vlastně hodně často úplně skvělý a překvapivý a originální. Ale ke konci - čím více se snaží zapojit postavy z originálních komiksů - mi začaly utíkat do poloh a momentů...které nebavily. Nevyřešených věcí, rychlých spojek a motivací doktora Manhattana mi to začalo postupně zadrhávat a na konci jsem vlastně nevěděl o čem se bavíme - o lásce? O rasismu? O těžkém údělu božských sil? Jako na houpačce. Ale za zhoupnutí to spíše stojí!

Prezident Blaník (2018)

Zestárlo to hodně rychle a ani na startu to asi nebyla nějaká zázračná kuchyně. Ufff.

Časové pásmo bylo změněno