• Krátkometrážní

Stav obležení (1998)

Slovo vizionářské je zde na místě. Zwik nám narýsoval budoucnost USA,Afgánistánu, Íráku a možná celého světa s tří letou předběžností. Snad budeme všichni dost silný jako Denzel Washington a nakonec uvidíme odjíždět khaki panceřáky do dály. Jinak závěr už je možná troška přepísklej, ale je mi jasné, že Zwick v moralním tažení a poselství chtěl dojet na všechny čtyři. (strašně mě bavili dialogy a herectví všech zůčastněných)

Mnichov (2005)

Místy dechberoucí a místy jen řemeslně mistrovské dílo z ranku těch skutečných příběhů, které pohladí po zádech. Skvělá kniha jako předmluva a celková atmosféra, která se za každou cenu nesnaží odpovídat na aktuální otázky pomáhá udržet laťku tempa vysoko.

Juno (2007)

Velmi slabé čtyři hvězdy abych si to nějak ujasnili v mysli. Ale nedá mi to neodlišit tuhle pozitivní bombu z předměstí oddělit od mých klasických tří hvězdičkových filmů. Tak díky skvělým hercům. Pěkná a přesvědčivá Elen, twispovský Cera, překrásná Jennifer, lidský Jason, charismatický J.K. ...vlastně všichni se v téhle ódě na život protínají v pohodovém duchu, které ale neútočí tak akutně z žádné stránky. Možná, že tolik rozvedených motivů by zasloužilo delší stopáž. Možná by linka Juno - Bleeker potřebovala dvě až tři scény navíc. Což to je jedno. Už vím na co se kouknu až budu příští týden zase mrznout jak sněhulák...další Reitmanův film. :)

Východní přísliby (2007)

Naturalistické s minimální hudbou a maximální hrou mimických svalů ve které vítezí Nikolai "dříve znám jako Viggo" Mortensen. Mrazivé a syrové bez jakékoliv kamerové, střihové nebo režijní extravagance. Škoda že podobně minimalistikcý musel být i závěr.

Avatar (2009)

Revoluce v ruce u které se mi neodbytně vtírá pocit, že někteří lidé v popustěné uzdě očekávání odmítají částečné zklamání nad jednoduchostí zápletky a špatně fungující empatií s postavami. Otravná taky trochu je přeceňovanost Pandorry jako nějákého "realmu". Nemám žádnou chuť se tam vracet střízlivý, možná lehce zdrogovaný by to zase bylo trošku jinde. :) 7/10

Zombieland (2009)

Třeba nám rostou nové režiserské osobnosti pro akčně-střední proud na zombie filmech. Po Zacku Snyderovi i R.F. servíruje zombie otvírák své kariéry a musím říct, že pro mě i o špetku přitažlivější. Na můj vkus jen nefungovala občasná seriálovitost (rozhodnutí Columbuse zůstat s partou) a neustále opakované titulky, což bych označil za nejnudnější running gag co jsem tento rok viděl. (Zombie frag of the week mě taky moc nepobavil, myslím si, že Fleischer má na to, aby film udržel pohromadě i bez podobných hovadinek). Dejte mu dobrý scenář.

Star Trek (2009)

Pine a Quinto v první půlhodince dávají nový rozměr teen vesmíru. Neznám atmosféru starých Treků, ale ten nový ji má akční, cool a se sukní. A Simona Pegga jsem si užíval jako obvykle...pohodový letní blockbuster ve škaredé zimě.

Schindlerův seznam (1993)

Někteří zde si zoufají, že vidělo kinoverzi. Já si zoufám, že jsem měl poprvé tu možnost vidět rozšířenou verzi. Příště chci tu kratší a uvidíme.

Dobrý ročník (2006)

K dokonalosti něco chybělo...možná možnost vyjet hned po odeznění posledního tónu hudby do Provence. Snad hebká pokožka ke které bych se jako divák mohl přitulit. Snad trošku vína na jazyk, abych mohl s hrdiny sladit opojnou náladu. Jakmile tyto položky budou do inventáře Tetřefa, jako diváka, doplněny a já si znovu pustím Dobrý Ročník, zažiju asi nirvánu. Na to se těším :)