• Krátkometrážní

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Cox Cox Cox Cox Cox Cox Cox Cox Janitor Cox Cox Cox Janitor Cox Cox Cox Cox Turk Cox Cox ....

Barbaři - Vlk a orel (2020) (epizoda)

Je to brak jak hovado, ale Římani tam mluví latinsky, takže asi dvě hvězdy navrch jen za to?

Zrádci - Vstup do prázdnoty (2020) (epizoda)

Proboha to je super, že někdo z ČT měl odvahu jít do něčeho takového. Jasně - pořád to musí být trošku krimi, aby se generace detektivka neposrala na třetí, ale čím dál je to od toho tím je to lepší. Neužil fakt daleko.

Město 44 (2014)

Tak trochu jiná válka. Pořád skvělý zážitek.

Narcos (2015) (seriál)

V rámci mého Netflix měsíce jsem se samozřejmě dostal i k téhle nové vlajkové lodi. A říkám si: sakra tenhle parník pluje špatným směrem! Narcos je přesně ten seriál u kterého bych radši viděl tříhodinový celovečerní film nebo koncentrovanou skvělou minisérii. Má znaky všech těch skvělých věcí, které člověk miluje na nové generaci TV tvorby. Vypadá, poslouchá se a "užívá se" skvěle. Na druhou stranu taky přihazuje otravný voiceover, rozháranou stavbu a tak nějak ctrl+c a ctrl+v momenty. To všechno položeno na nemožnosti reálného vývoje látky. Místní nadšení je pro mě trošku záhadou. Ne, že by byl Narcos špatný - tomu má daleko - ale z hlediska moderních seriálů je podle mě invencí a kvalitou pozadu.

Život pod vodou (2004)

Červený čapky, frenetický přestřelky a kamera z ruky mi vrátily víru v to, že Wes Anderson se sice aktuálně (Grandhotel) zasekl na svém přestylizování, ale do budoucna se třeba zase pohne někam dále a bude to zase strašně super.

Království nebeské (2005)

// po xtém shlédnutí už se vytrácí ten původní "komplikovaný" dojem i z megaepické režisérské verze. Postavy jsou po konzumaci čtyř sezon GoT ploší panáci v úžasných kostýmech, kulisách, záběrech a bestiální sekvenci jezdeckého střetu pod Kerakem. Stále klasika historického velkofilmu, která narozdíl od Statečného srdce neumí technicky zestárnout.

Svlíkání (2012) (studentský film)

Skvělá atmosféra!