Rocky IV (1985)

Jedna hvězdička patří soulové legendě Jamesi Brownovi.

Bulšit (2001)

Jedna hvězdička za slečnu co se prosrala skrz strop, druhá za banán v zadnici. Je to ubohé, ale je tomu tak.

Dračí války (2007)

Šílená kravina, která baví určitě nezamýšleným způsobem. Stará paní, která kvůli hlavnímu záporákovi narazí hlavou do zdi, je prostě k popukání. Petr Novotný v roli jakéhosi Japonce. Pilot vrtulníku sejme draka klofajícího ho mu do trupu magnumem ala Dirty Harry. Had co šplhá na mradokdrap ve stylu King-Konga. Film mimochodem vykrádá velkofilmy jako Pán prstenů nebo Hvězdné války. Tak dlouho už jsem se opravdu dlouho nenasmál.

Výstřel (1981)

Zápletkou mi film připoměl slavnou Zvětšeninu. Je však natočen "normálněji", což ale rozhodně není na škodu. Travolta předvádí vynikající výkon a dotváří tak komplexní celek, který vás určitě nenechá chladnými.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Přesně tohle jsem potřeboval! Skvěle natočená pocta béčkovým filmům. Bravo!

Vanishing Point (1971)

Příběh to opravdu nemá, ale ani tu "zběsilou honičku" jsem nikde nenašel. Akčnější je už i třeba Micheal Knight a jeho mluvící kára. Hlavní hrdina prostě jede po silnici, občas zastaví a přesvědčí se, že není jedinný divný typ na americkém vidlákově, což mu ovšem neubírá touhu po sebedestrukci. Žádné stíhání, žádné zkroucené plechy. Jedinný silný moment je, když zlí dopraváci rozmlátí rádio nebohého slepého afroameričana, který ve filmu zajišťuje onu "filosofickou" rovinu.

Krtek (1970)

Velmi zajímavé. Spousta námětů k přemýšlení, bohužel jsem však na nic nepřišel...

Růžoví plameňáci (1972)

Nikdy jsem si nepomyslel, že to řeknu, ale záběr kdy hlavní transexuál pojídá psí výkal, je jednou z mála celkem snesitelných scén v tomto prapodivném výtvoru choré mysli reřiséra. Ale za zkušenost to určitě stojí.

Duna (1984)

Hodně divné. Ale také velmi zajímavé. Velmi mě bavily ty vnitřní monology, to bylo fajn. Teď si ale musím urychleně přečíst knižní předlohu...

48 hodin v Paříži (1988)

Nechápu to nízké hodnocení. Podle mého názoru velice inteligentní a napínavý thriller, který navíc zdobí fantastický výkon charismatického Harrisona Forda.