Grimsby (2016)

Nedivím se, že to v kinech propadlo, je to tak nechutný, že to snad ani nelze doporučit. Sice je to ten nejlepší kanální humor na trhu, ovšem stále je to jen humor kanální. Nic víc. 55%

Americká reportérka (2016)

Asi tuším, proč se tento film snažili v trailerech prodat jako komedii.. jeho celkem vážná témata jsou stejně neprodejná a neatraktivní jako ta zapomenutá válka v Afghánistánu. A tak se lákalo na Tinu Fey a sexy Margot Robbie. Nakonec je ale mohl hrát kdokoli jiný a nic by se nestalo. Celkově je to moc pěkně natočené, vedlejší role si pánové Freeman a Thornton vychutnali, sountrack tu a tam potěšil. Problémem filmu je bohužel nedotažení předložených témat. Vše se jen nakousne a nic se nedořekne a nevypadá to, že by to byl záměr. Navíc se v druhé polovině filmu nějak rozsypala režie a film trochu ztratil tempo. Ale jinak ok. Říkám si, že je to dobrá ilustrace toho, jak ten Afghánistán vlastně amíci vnímají..

Meeting People Is Easy (1998)

Pro pokročilé fanoušky kapely povinná látka. Kdo nechápe, proč opustili kytary a úspěch desky OK Computer a přišli s uzavřeným experimentem Kid A se zcela nulovým promotion, ať si pustí tenhle tour-road dokument a uvidí, jaký očistec může svět showbyznysu být. Kdo má Radiohead rád, bude je mít po tomhle dokumentu ještě radši, kdo je nezná, ten je nejspíš začne nesnášet:)

Sherlock - Skandál v Belgravii (2012) (epizoda)

Nejlepší díl nejen série, ale celého seriálu (zatím tedy, i když hádám, že už ho nepřekonají). Ách...

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Prazáklad nejlepšího televizního humoru. Nevídaná konstalace talentu, šťastné produkce a nadčasovosti. Pozoruhodné je, že už je nikdy nikdo nepřekonal. PS: Shlédnout postupně všechny dostupné díly byla dokonalá radost.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Začátek každé série vždy nabušený (projížďka vylidněným městem v bombardéru B-2 rulez:), ale pak se to vždy sveze do takové klasické americké vztahové soap opery ..jen občas proložené nějakým originálním vtípkem založeným na premise celého serálu (nečekané využití dnešních běžných výrobků ze supermarketu ap.) Oddechovka dobrá, ale do dějin seriálové tvorby se to asi nezapíše..

I'm Alan Partridge (1997) (seriál)

V britské televizní komediální tvorbě legenda, kterou je třeba vidět.. už jen v rámci kulturního přehledu. Tuším, že se tady Ricky Gervais inspiroval pro tu komediální kvalitu ultimátní trapnosti hlavní postavy v The Office. "Do you want me to dance for you?"

Horace and Pete (2016) (seriál)

Louis C.K. si zvolil cestu psaní, produkování a režírování jeho vlastních úplně samostatných projektů, ve kterých si může dovolit naprostou tvůrčí svobodu a to z něj dělá opravdového nezávislého umělce.. a na tomto seriálu je ta tvůrčí svoboda dost vidět...je možná zatím tím nejosobnějším co napsal (sám už dávno přiznal, že jeho stand-upy zas tak osobní nejsou, převážnou většinu materiálu si prostě vymýšlí, i když to tak nezní). Louie experimentuje s formou (např. celý díl jen jako rozhovor dvou lidí), zve si k produkci nečekaně zvučná jména (třeba znělku mu napsal Paul Simon) a nemusí se stresovat obecnými pravidly seriálu. Někdy se ale tahle svoboda stává jeho největším nepřítelem... a seriál občas ztrácí dynamiku, herecké výkony jsou značně nevyrovnané a záživnost jednotlivých dílů dost kolísá. Domnívám se, že by to v trochu seškrtanější formě daleko lépe vyznělo dobře nazkoušené na jevišti divadla (což je tak trochu forma, o kterou při psaní dle rozhovorů usiloval). Ale za vidění to stojí.. minimálně některé naprosto syrové emocionální momenty a neuvěřitelně sprostého Alana Aldu v dnešní standardní na zisk orientované producenty vypulírované seriálové produkci jen tak neuvidíte.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tu krásnou a syrovou kameru jsem hltal v každém záběru.. aspoň zezačátku.. po hodině a půl soustavně stejně úchvatných záběrů jejich účinek začal slábnout. Poslední hodinu už se to jen táhlo a konec v nedohlednu. DiCaprio si to odplazil a zjevně i tak nějak prožil. Alejandro si dokázal jak je strašně, ale strašně dobrej a teď by bylo dobrý vzít nůžky a zredukovat to zbytečné a vykonstruované finále..

Humr (2015)

Na humra jsem se opravdu těšil. V krátkých ukázkách působil silně, absurdně, divno-černo-hum(o)rně a s přesahem. V celovečerním podání přibylo absurdity, ubylo černo-divného humoru a pod kůži se mi ten film nějak nedostal (vyjma poslední scény, ale tak byla spíše nepříjemná). Jakoby se v druhé půlce začal rozpadat scénáristovi pod rukama.. asi chápu, co chtěl vyjádřit, ale nejvíc se mi dere na mysl slovo "rozpačitý konec". Škoda. Tři hvězdy hlavně za skvělé herectví hlavních postav a za kameru.