Fantastický pan Lišák (2009)

Asi nejlepší animovaný Dahl (ale že jich je;). A Wes je zase jen ten jeden Andersonovský Wes. Fantastic!

Logan: Wolverine (2017)

Asi jsem měl po všech těch recenzích a odách přehnaná očakávání, nevím.. Strašně nepřekvapivý film. Chování postav předvídatelné, emoce předvídatelné.. asi jako objednat si v restauraci jídlo, u kterého přesně víte jak bude chutnat.. někomu to zjevně stačí. A mimochodem vraždící malé holčičky jsou všemi tak strašně vítané.. co to je za divný fetiš??

Hon na ponorku (1990)

Skvělá špionážní klasika. Můj nejoblíbenější filmový Ryan.

Jackie (2016)

A tak jo.. Portmanka akceptovala výzvu (předpokládám, že zahrát si Jackie O nebude mít ve Spojených státech každá herečka odvahu), poctivě nastudovala skutečnou Jackie a pak se hrozně moc snažila, aby byla jako ona. A ono se jí to tak úplně nepodařilo (nepůsobí moc přirozeně) a blbé je, že s tím stojí a padá celý film. A tak nám zbylo moc hezké vizuelní zpracování a krásná (jedna z posledních) role pro Johna Hurta, který mi tu naopak krásně sedl. 60%

Nebraska (2013)

Rezonuje to ve mně i dva dny po shlédnutí a řekl bych, že čím dál tím víc. A to jsem to po první půlhodině, ve které se skoro nic neděje, chtěl málem vypnout. Čím víc ale divák spolu se synem (překvapivě dobře vážně zahraným mým oblíbencem z SNL komikem Willem Fortem) poznává historii toho pomateného muže, tím víc se film zakousává pod kůži. Ve výsledku solidní 4 hvězdy plus jedna za nečekaně nádherné lahůdkové černobílé obrazy zapadlé ameriky. Fakt krásné kamerové kompozice.

Travel Man: 48 Hours in... (2015) (seriál)

Náhodou je to dobré, přistoupí-li člověk na pravidla hry Richarda Ayoadeho. Bedekr to není a ani jím být nechce.. ale líbí se mi na tom, jak vždy naveze své hosty do krásně podivných, lehce nepříjemných situací, které si vytrpí s nimi. Prostě co dělat ve známém městě, když jste podivínský a celkem sympatický milionář.

Was It Something I Said? (2013) (pořad)

Trochu slabší formát z ranku britských panelových show, ale opět to drží skvělí hosté.

Never Mind the Buzzcocks (1996) (pořad)

Výborný koncept, ale nejvíc tomu vládnou šéfové soupeřících týmů a hlavní host. Noel Fielding je neskutečný frajer!

Sousedská hlídka (2012)

Mnohem lepší, než by jeden podle zdejšího hodnocení čekal. Ale musíte mít trochu rádi humor ala Lonely Island.

The Big Fat Quiz of Everything (2016) (seriál)

The Big Fat Quiz of... běží v různých variantách několikrát v roce. Uvádí to úžasně pohotový Jimmy Carr a hosté jsou převážně přední britští komici. Nadprůměrná TV zábava a typický příklad jednoduchého skvěle koncipovaného pořadu, na který v čechách asi nikdy nebudeme mít.. (a to má BBC podobných věcí desítky.. Nevermind the Buzzcocks, Was it Something I Said?...atd.)