Kod apokalipsisa (2007)

Druhou půlku jsem docela "proklikal". Ale to může být i tím, že jsem film sledoval ve slovenské verzi (a přece jen mám český dabing raději). Takže mu možná ještě někdy dám šanci a podívám se na něj v české verzi, byť spíše ne.

Gangy New Yorku (2002)

Vyloženě špatný film to není, jen v druhé polovině mi přišel rozvleklý.

Občan X (1995) (TV film)

Ke kvalitnímu thrilleru má film dost daleko. A nelíbilo se mi (respektive doufám, že realita je lepší), že v první polovině je docela shazována práce policie - pracovali primitivně. Na druhou stranu je plusem, že je film inspirován skutečnou postavou.

Počítání mrtvých (1999)

Nelíbil se mi způsob natočení. A neoslovil mě ani "děj". Uvozovky, protože film vlastně moc děj ani nemá…

Bourneův odkaz (2012)

Člověk, který neviděl předchozí díly, se ztrácí. A závěr (cca 15 minut) měl blízko k tomu, aby vzbuzoval dojem, že jde o boj mezi terminátory.

Pravidla vášně (2002) odpad!

Jsem váhal mezi odpadem a jednou hvězdičkou za snahu. Je to blbost, sledování jsem cca po 30 minutách vzdal.

Červený drak (2002)

Příliš rozvleklé a herci málo výrazní. Škoda, že Hopkins neměl více prostoru.

Veřejní nepřátelé (2009)

Za dvě hvězdičky. Hudba je většinou ok, ztvárnění doby věrohodné, některé scény nápadité. Jenže to všechno je celkem k ničemu, když hlavním problémem filmu je, že postavy splývají a nic moc se neděje. Navíc mnohé scény jsou příliš tmavé, což taky na orientaci nepřidá.

Krvavý diamant (2006)

Mix dokumentu, akce, dobrodružství. Není to špatné, ale jsou i výraznější snímky. Hotel Rwanda, který je podobný, mi přišel lepší. Takže tento film je tak za silné tři hvězdičky.