• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Taková škoda. Sice jsem dal 4*, ale celou dobu jsem byl přesvědčený, že finále mě trhne a urve to na plno. Jenže poslední půl hodina je s přehledem nejslabší část tohoto koncertu trojice Foxx, Waltz, DiCaprio. Obzvlášť druhý jmenovaný si krade celý film pro sebe. Přesto mi ale tady chybí scéna, která by se mi vryla hluboko do paměti jako restaurační scéna v Panchartech, kde opět exceoval Christoph Waltz. Django má velmi prostinký příběh a jako vždy u Tarantina se vyžívá více v jednotlivých scénách (pokec nad pivkem, ku-klux klan, večeře s DiCapriem) než v celku jako takovém. Velmi nadstandartní film, výborný western, ale nemohu se zbavit dojmu, že pověsti předcházejí realitě.

Nic nás nerozdělí (2012)

Na můj vkus trochu moc přeslazený doják. Ale taky nesmírně intenzivní, realistický a parádně natočený katastrofický film. Fakt, že se jedná o skutečné události (a podle reakcí nesmírně autentické) dodává filmu velkou sílu. Naomi Watts a Ewan McGregor tu jedou hereckou kvalitu, to ani tak není žádné překvapení. Fantastickej je ale v té době ještě malej a neznámej Tom Holland, který se ve svým přesvědčení ochránit maminku rozehrál do parádního výkonu. A i když si film vystřílí (logicky) všechnu akci v první půl hodině, špína, mrtvý a vůbec celá ta situace a chaos po vlně je tak dobře zrežírováno a natočeno, že Vás to pustí opravdu až při závěrečných titulcích. Ke konci je sice toho cukru zase trochu moc (a právě to mi překáží v tom, abych filmu dal plnou), ale vyloženě protivný to není. Bayona má talent..

Nová holka - Série 2 (2012) (série)

Jakoby někde v polovině druhé série někdo zařadil vyšší rychlostní stupeň a začal mi konečně servírovat pohodový sitcom. Najednou mě baví postavy, vtipy jsou vtipný a scény, které mají dojmout občas i fungují. Jsem zvědavý, jestli vzrůstající kvalitu trojka potvrdí.

Odpojit (2012)

Film s obrovským přesahem a prostorem k zamyšlení. Disconnect vypráví silné (a tím myslím opravdu silné) příběhy několika lidí, kteří jsou chyceni v dnešním světě. Odcizení od partnera, odcizení od světa, život online, kyberšikana, dětská prostituce na internetu, smrt dítěte a vyrovnání se s tím a v jádru je ve všech stejný základ - internet a jeho stinná strana. Samo o sobě by tohle téma bylo na solidní 4, ale film je sám o sobě velmi podařený. Svým způsobem nenucený, jen si tak plyne jako lidský život a problémy v něm. Na konci se osudy všech lidí vzájemně protknou, ale rozhodně ne vyřeší, spíš naopak se všechna naděje, jejíchž střípky jsme ve filmu mohli vidět, rozsype jak sklo a právě i pro TO je zážitek a přesah tak velký. Skvělá hudba, přesvědčivý herci, jemné pod kůži ryjící tempo Vás buď dojme, ohromí, nebo nechá chladným. Mě se Odpojit rozhodně líbil, i když linka s hledáním zloděje byla nejslabší.

Ochránce (2012)

Statham to zkouší kudy jen může. Chce být béčkovou akční hvězdou, ale do toho mu pořád něco chybí. Safe je další nudný akční výplach, který možná trochu překvapí brutalitou a nekompromisností, ale budete se u něj nudit a dívat se kolik zbývá do konce. Není tu nic zapamatovatelného, nic překvapujícího, jen se jede na neutrál a divák musí vypnout mozek, jinak to bude bolet.

Papíry (2012)

První polovina filmu je sice taková hezká ale obyčejná, bez nápadu, ale ve druhé půlce se rozjede krásné zakončení s parádní gradací a super hudbou, zaslouženě Oscar.

Paralelní světy (2012)

Jaká bomba to mohla být. Úplně tu je cítit ten potenciál udělat z toho to, co byli svého času Správci osudu, který považuju za nejlepší romantický film za XY let. Celou dobu jsem si říkal, jestli to je jen mnou a nebo tu mám nádherný vizuál a pitomý scénář? Stačilo si přečíst pár komentářů tady abych se utvrdil, že mam pravdu. Během 10 minut Vám tvůrci předvypráví o co se tu jedná. Jsou tu dva světy, jeden je makovej a druhej jalovej. Viděli jsme to už mnoha filmech, tady to bylo představený takhle. Chudý svět, bohatý svět. On se zamiluje do tý z bohatýho světa a hodlá si jí získat (v tomhle případě zpět). Funguje to. V romantický linii to funguje ať už to namontujete do dramatu z dob historie nebo současnosti. Mělo by to fungovat i ve sci-fi, jenže to by tu nesměl být tak pitomý scénář, který tam ještě k tomu postavil k celkem sympatickýmu Jimu Sturgessovi Kirsten Dunst, kterou nenávidim už od Spidermana. Fakt se vybodněte na příběh, nebude Vás stejně zajímat (možná tak maximálně kámoš z kanclu co je sympa). Kochejte se tím světem, tím maglajzem, ze kterýho Vás bude bolet hlava, ale rozhodně nad tím nepřemýšlejte, protože v tom začnete nacházet díry jak ve sto let starý dece na půdě prarodičů.

Paranormal Activity 4 (2012)

Nebýt Kathryn Newton, tak odpad. A to mám předešlé díly relativně rád. Příště víc Kathryn v noční košili.

Passenger - Let Her Go (2012) (hudební videoklip)

Pouhopouhých několik záběrů z koncertu a ze zákulisí. Lidi sakra hodnoťte videoklip, ne píseň!

Pavoukotřesení (2012) (TV film) odpad!

Já i chápu, že z toho měli všichni srandu, že to všichni brali s nadhledem. Jenže mě to prostě ani nebaví, ani nepřijde vtipný. Půl filmu jsem se myšlenkami zabýval otázkou kam až Edward Furlong klesl, a kde soudruzi u něj udělali chybu, protože to T2 mohl, a určitě i měl být hvězdou. Film se samozřejmě ani nedá moc považovat za film, kamera fail, herci fail (Furlong teda nejvíc), triky fail (jak z videoher z roku 1995). Netočte prosím takové filmy!