• Krátkometrážní

BlackBerry (2023)

Mám tyhle příběhy za oponou rád. Filmy o vzniku velkých značek jako byly Air, Sociální síť, Zakladatel nebo Tetris mohou být nápadité, svěží a s dobrým scénářem i režií snímky s oscarovým potenciálem. Tetris jsem viděl v jeden den, BlackBerry hned druhý a bohužel je to o poznání horší film. Trochu televizní look, a zoufale nudnou první polovinu pak sice ta druhá trochu zachraňuje, ale stále se tu hrají druhé housle ve všem. Od hudby, herce až po scénář. Není to průšvih, na podívání o vzniku a zániku jedné legendy dobrý, ale mohlo být mnohem lépe.

Blue Beetle (2023)

Kdyby nebyl ten vizuál tak šíleně hnusnej, asi bych ty 3* dal. Je to překvapivě pěkně civilní, malý, nezachraňuje se zde svět a padouši jsou jen výrobci zbraní (něco jako první Ironman). Babičku s hi-tech rotačákem si mohli odpustit, ale ona je to vlastně taková konina, že nad tím jen mávne člověk rukou. První polovina je ale určitě umírněnější a lepší, než akčnější druhá půlka. Ty triky ale fakt stojí za starou belu.

Bod obnovy (2023)

Krásný vizuál, který obstojí i na světové poměry. Trochu Minority Report, trochu Blade Runner. Jenže co z toho, když je to celé prázdné a nudné? Scénář nefunguje i na nejzákladnějších rovinách, postavy mě nezajímaly, příběh už vůbec ne. Velká škoda, protože ten vizuál je zajímavý, hravý a kdyby dostal i příběh, byla by to neskutečná pecka.

Bodyguard na volné noze (2023)

Nečekal jsem žádné veledílo. Ale když už si pouštím "akční komedii", čekal bych, že to bude alespoň akční a vtipný. Místo toho tu je znuděný Cena, týpek, kterého poznala přítelkyně z nějaký 20 let starý telenovely, která běžela na Nově a půvabná Alison Brie, na kterou se alespoň moc pěkně koukalo a kterou jsem doteď neznal... A kterou teď budu sledovat :) Film ale nestojí ani za zlámanou grešli.

Britney Spears: Daň za svobodu (2023) (TV film)

Velmi podprůměrný dokument, který vlastně ani není dokument, ale souhrn názorů několika lékařů a lidí z blízkého okolí Britney. 40 minut teorií a pocitů na kdysi slavnou zpěvačku.

Buď chlap! (2023)

Absolutně nevtipná komedie s příšerným scénářem, průměrnou režií a neexistující chemií mezi Rrambou a Prachařem. Máme tu nejhorší český film roku? Dost možná, tady není totiž vůbec nic. A Sokol je fakt jak z jiný planety...

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

A budu vlastně docela negativní. První série je epická, akční a osudová. Pozorovatel tam byl jako dosud nejmocnější postava, která je schopná téměř čehokoliv, tady z něj udělali tak trochu komickou postavu, co paroduje sebe sama. Druhá série není špatná, ale všechno je o poznání horší než minule. Jediný díl, který je vyloženě skvělý, je ten nejméně očekávaný. Příběh kolem Kahhori je funkční, vynikající i akční. Suverénně nejlepší díl, dost možná celého seriálu. Furt jsem byl ale zdrženlivý, protože jednička mě smetla až ve finále, kde všechno dokonale zapadlo. Tady máme sice v posledním díle milion postav, tisíc easter eggů, ale všechno je zbytečný a navíc. Minule dostával Ultron nakopáno od Avengers, kteří spolupracovali, každý využíval svých silných stránek. Tady je záporák zoufale nevyužitý a je to vlastně boj dvou barevných výbojů se třetím barevným výbojem. Je to pěkný, má to fajn animaci, ale po první sérii byla očekávání úplně jinde. A samotná Kahhori to nezachrání.

Cool Girl! (2023) odpad!

Dokoukat tenhle skvost mě stál hodně moc mega mozkových buněk. Hodně moc mega je trefný výraz, jak tohle hodnotit... Hodně špatný, moc dlouhý, mega trapný. Product placementem narvaný pokus udělat celovečerní film se 3 influencerkami..? Jsou to influencerky? Jednu znám, když si z ní Kluci z Prahy dělají srandu a ukazují lustry. A to asi vypovídá o všem...tohle je brak, u kterýho se nejde ani smát tý přemíry trapnosti.

Creed III (2023)

Trilogie Creed je jedna z nejlepších za dlouhá léta. Ve trojce to Jordan vzal do svých rukou a vedle hlavní roli si tentokrát sednul i na režisérskou stoličku. A protože to je jeho prvotina, je vhodný mu smeknout kloboukem. Režii si dává s přehledem, film šlape jak po sportovní stránce (tentokrát má film pouze 2 souboje + úvod), ale i dramatická osobní první hodina je zajímavá, rozhodně nenudí a dvojka Jordan - Majors tu herecky excelují. Majors je opravdu úkaz a pokud se vyhrabe z těch problémů se zákonem, máme tu jednoho z nejzajímavějších mladých herců současnosti. Divák díky těm dvoum vlastně přeje oběma. Není tu vyloženě záporák, jen křivdy z minulosti. K totální bombě za 5* mě odradil jen závěrečný souboj, který mohl být víc údernější. Ale do rámce celýho filmu sedí. Velká spokojenost. Snad to Jordan rozjede s dalšími projekty z "rocky-creedova" světa.

Čung_E (2023)

A dobře mi tak...místo toho, aby si doplnil vzdělání o nějakou filmovou klasiku, tak šáhnu po kravský sci-fi novince která má možná velké ambice, ale filmově nezvládá sebemenší emoce nebo akci.