• Krátkometrážní

Akta X - Série 11 (2018) (série)

Jedna obrovská prohra. Po konci desáté série jsem byl naštvaný, měli parádní sci-fi závěr, jen totálně otevřený. A teď přišla jedenáctka, a já se cítím naprosto podvedený. Přestavte si, že sledujete Pána prstenů a na konci Návratu krále se Frodo probudí ve své posteli. Dafuq? Tak přesně taková je nejnovější (a pevně doufám, že poslední) série Akt X. Hororové díly chybí, nebojíte se, hlavní dějová linie, která trvá 11 sérií, je neskutečně odbytá. Scénář tu téměř není a všichni se jen motají v kruhu. Gillian potvrdila, že se do seriálu už nevrátí, takže snad nedejbože někoho nenapadne pokračovat bez ní. Už tady je ona to jediný dobrý. A ještě poslední 2 minuty deváté epizody.

Akta X - Série 2 (1994) (série)

Má to rozhodně lepší díly než oťukávací 1. série, ale pokud budu průměrovat, dostanu se dokonce pouze na 2*. Některé díly jsou totiž vyloženě špatný a pro mě šli do odpadu. A to i přestože jsou často i čtyřky.

Akta X - Série 3 (1995) (série)

Úroveň cca stejná jako u druhé série. První díly jsou vyloženě super, jenže to pak opět spadne někam ke 2*. A když dáte několika dílům i odpad, průměrem se dostaneme na 2*.

Akta X - Série 6 (1998) (série)

Šestá řada je o poznání lepší než příšerná pátá. Jsou zde některý skvělý díly jako The Beginning, Dreamland, Terms of Endearment nebo skvělá komediální Arcadia. Pocitově zatím nejlepší série a doufám, že sedmička půjde minimálně v podobných vodách.

Akta X - Série 7 (1999) (série)

Sedmá série je velmi rozporuplná. Alespoň pro mě určitě. Jsou tu skvělý díly, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatim v Aktech viděl (Je Souhaite, Requiem, X-Cops, Millennium), ale na druhou stranu tu jsou i díly, u kterých bylo vidět, že začínají být scénáristé v háji a už i já jsem občas pociťoval, jak všichní píší o tom, jak jsou poslední série hrozný. Díly jako hollywood A.D., Orison nebo Chimera nejsou vůbec povedený a jen ničí tu auru něčeho velkýho, kterou Akta X rozhodně měli. Přesto, posledn dva díly byly výborný a jen doufám, že osmička na to naváže.

Akta X - Série 8 (2000) (série)

Ze začátku se mi výměna Muldera velmi líbila. Doggett přinesl svěží vítr a bylo poznat, že už to nějaký nový impuls potřebovalo. Jenže jak série pokračovala, začínal jsem z toho mít čím dál tím větší pocit, že tvůrci už začínají vařit z vody stále více. Konec mi byl už téměř jedno a vzhledem k tomu, že série 7 a 8 se točili tak, že by mohli být poslední série seriálu, mít TAKOVÝ konec Akt X by byl pro mě zklamáním. Návrat Muldera sice potěšil, ale jsem celkem nervózní, co s postavou udělají ve finále. PS - Moc mě potěšila znělka s novými záběry, po tolika sériích to diváka prostě potěší :-).

Akta X - Série 9 (2001) (série)

Takový závěr (první) si Akta X nezasloužily. Od začátku série do konce samý fail, nepřítomnost Duchovnyho byla nakonec klíčová, ale ani jeho návrat v rozlučkovým posledním dílu to nezachránil. Ve finále, kde bychom měli mít minimálně husí kůži z konce, jsem necítil vůbec nic.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda) odpad!

Totální dno Akt X. Nechápu, jak tohle mohli dopustit. Totální šaráda a taškařice, která dělá ostudu pravým Akt X, a to ani zdaleka nejsem jejich fanoušek.