• Krátkometrážní

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Neskutečná slátanina. Pokud americká mládež kouká na tyhle filmy tak se nedivím, že si o nás myslí, že jsme sousedi KLDR. Dejte si dohromady Bladea a Patriota s Melem, přidejte plno akčních pasáží jak z videohry a dostanete tohle. Akční scény jsou sice fajn, ale přijdou mi strašně přepálený. Ze začátku to je fajn ale když se to opakuje co 5 minut tak už to ke konci není takový. Finále je člověku třeba vyloženě ukradený. A ještě něco. Dokážu vypnout mozek, jen koukat a neřešit logiku, ale tady mě myšlení postav přímo sralo. Upíři se mohou kdykoliv zneviditelnit a tím se stát prakticky nepŕemožitelní, ale tady furt choděj jak důchodce na procházku po parku. Zničení hlavního zaporáka a záporačky je vyloženě facepalm. Pěkný byl úplný závěr s předáním deníku a postava mentora, ale jinak je to přesně takový, jaký jsem čekal. Uplně tupý a blbý. PS -pusťte si scénu s koňmi a pochopíte wtf efekt celého filmu.

Accident Man (2018)

Tak trochu ztřeštěný mix britské komedie a klasického béčkového akčňáku o pomstě. Někdy to celkem šlape, někdy padne fajn hláška, někdy je to trochu horší a vy jen čekáte na další Scottovu fatalitu (a že jich pár udělá). Co se ale vyloženě nepovedlo, je Jai White. Michael je napapanej jako já o Vánocích a jeho souboj je fakt šíleně nepovedená práce střihu. Je úplně vidět jak nezvládá a kdyby soupeř fakt chtěl, vyřídil by ho během 10 sekund. Stejně tak dopadla Amy Johnston, která sice není opuchlá jak žába, ale buď je to střevo, nebo neměl střihač svůj den, ale její fatalitu bych čekal ještě rychleji než u MJW. Jinak je ale Accident Man solidní béčko, s několika skvělými flashbacky a fajn choreografií. Jo, a Ashley Greene je pořád krásná.

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Je velká škoda, že Adkins svý nejlepší roky, kdy ještě může dávat všem po držce, tráví v takových blbinách. Bitky jsou skvělý, kamera sice mohla být přehlednější, ale choreografie je vypilovaná a Adkins si to furt dává s přehledem. Jen ta (ne)vtipná ptákovina kolem mě nebavila.Ke konci jsem už jen čekal až si zase dají do držky a přestane fekální humor. Naštěstí se to tady řeže celkem často, takže jsem zase tak často netrpěl.

Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv (2009) (TV film) odpad!

Koho někdy napadlo investovat do týhle hovadiny byť jen pár dolarů? To není režisérovi trapně, když to točí? Někdo by ho měl nakopat do pr*ele, protože tohle se fakt nedá. V životě jsem dal už fůru odpadů, ale tahle zrůdnost je na mým pomyslném žebříčku velmi vysoko, dost možná vůbec nejvíc. Ten usmrkanec je nesnesitelnej od první minuty, scénář je sra*ka, herci by měli dostat pokutu, že sem šli a všichni, co na tom filmu pracovali, by měli veřejně vystoupit a všem se omluvit.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jim Carrey to u mě asi nikdy nedotáhne víc než na 3*. Jeho humor mě většinou přijde přes čáru, trapný a často i nevtipný. Takže pokud někomu přijde Ace Ventura jako geniální dílo, tak u mě to bude přinejlepším průměr. Občas vtipný, většinou ale hloupý. Sean Young rozhodně ale byla krásná herečka!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Ve všech směrech horší pokračování ve všem průměrné jedničky. Carrey občas trefí do černýho, ale většinou se mu to nedaří. Scénář je hovadina, jednotlivé scénky víc trapnější než vtipnější a je to o pár minut delší než jednička. Díky bohu, že mě nečeká ještě trojka.

A co když je to pravda? (2005)

Je průměrná romantická komedie špatná nebo ne? Přesně takové filmy mi totiž dneska chybí, přijde mi, že se už netočí. Nemají být ničím jiným než příjemným filmem, u kterého se divák párkrát usměje a i když po 10 minutách ví jak to skončí, nevadí mu to. Reese je totiž krásná a sympatická, Ruffalo sympaticky mimo a těm dvěma to sluší. A komu to nestačí, užije si minutu naprosto božskýho těla Ivany Milicevic. Je to prostě film jako dálnice, stále rovně, ale jedete si pěkně 100 km/h, v klidu, a víte, že v pohodě do cíle dojedete. Přítelkyně spokojená a já vlastně taky :)

Adam Hložek - Předurčen k úspěchu (2022)

Přehnaná patetičnost. Fandím Spartě, Hložka mám rád, ale přímo se nabízí otázka, jestli tohle někdo myslel vážně. Tomu klukovi je 20 a tady se z něj dělá jako kdyby právě vyhrál Zlatý míč a měl renomé minimálně stejný jako má Messi. Ty řeči vypravěče byly příšerný, stále je to ale o level výš než dokument o Kollerovi. V tomhle Lukášovi Pečeně smekám, dokázal udělat materiál mnohem koukatelnější, než film o nejlepším střelci české reprezentace.

Adam: The Mirror (2017)

Dvojka pro mě funguje nepřekvapivě jako pojítko za tajemnou a nesmírně zajímavou jedničkou a (doufám) vrcholnou trojkou, ze který mi spadne čelist. Pochod smrti jak z Bible byl velmi silný moment. Na sedmi minutách téměř nešlo lépe. Bohužel je to bez začátku, a vlastně i bez konce. Uvidíme, co dál.

ADAM: 3. díl (2017)

Ze všech tří dílů Adama je třetí asi nejsilnější. Přináší otázky ohledně přežití a co pro přežití dokážete udělat. Závěrečné rozuzlení je skvělý, temný.. Animace jako vždy dokonalá