• Krátkometrážní

Nevěstin otec (1950)

Komedie sice vlastně bez komedie, ale natočená s lehkostí, kterou jen umocňuje skvělý vypráveč Spencer Tracy a přenádherná Elizabeth Taylor.

Tarzan and the Slave Girl (1950) odpad!

Totální odpad. Tarzan se dostal na dosavadní dno. Nebaví mě Barker, nebaví mě nová Jane, příběh tu snad ani není a Cheeta je nejnudnější z celé série.

Tarzan's Magic Fountain (1949)

Nesedí mi to. Příběh je spíš na krátký díl seriálu, ale tady je rozvleklý na 70 minut nudy. Lex Barker mi taky moc nesedí a Jane je tragická od změny představitelky. Tarzan jde do kytek.

Tarzan and the Mermaids (1948) odpad!

Tohle už vyloženě nešlo. Weissmüllerovo loučení se svou životní rolí je, s prominutím, strašná béčková srajda, už totálně bez příběhu a Tarzanem někde v pozadí. Jedině snad závěrečné skoky do vody byly na té hodiny nějaké trochu "zajímavé". Jinak je to jako loučení velké špatné....smutné...Díky Johnny za první díly, už navždy budeš Tarzan :)

Tarzan and the Huntress (1947) odpad!

Už pouze nudná hodinová záležitost snažící se parazitovat na kdysi dobrých filmech plných dobrodružství. Poslední díly mi přijde, že to už ani Weissmullera nebaví a chce to mít za sebou. Od nějakého 3. dílu jdou příběhy s Tarzanem rapidně dolů a tohle není výjimkou.

Tarzan and the Leopard Woman (1946) odpad!

Slabý odvar prvních dílů. Tarzan se už ani neobtěžuje o nějakém dobrodružství. Místo po džungli a po liánách se pohybuje v civilizaci, všichni ho mají rádi, a celé je to jedno velká nuda. Akce je mizerná, Tarzan už pomalu stárne a nová Jane je tragická.

Tarzan and the Amazons (1945)

Amazonky tomu sice dali fajn novou linku, ale pokud se dívám na film o Tarzanovi, čekám, že dostanu Tarzana. Johnny Weissmuller sice pomalu stárne, ale kdyby mu dali alespoň nějakou péči a nechali ho..hrát Tarzana, určitě by to dopadlo lépe. Tarzan tu už jen chodí, řeší nenasystný antropology, Amazonky a po lese utíká jen když si hraje s Jane, jenže Brenda Joyce není Maureen O'Sullivan ani omylem). Na liánu dojde také jen doma a jednou. Tarzan padá stále níž a níž a mě to vzhledem k pěkným prvním dílům mrzí o to víc.

Tarzan's Desert Mystery (1943) odpad!

Tady už bohužel není vůbec co chválit. Pokud se nepletu, Tarzan tu zařval až na konci jednou, po liáně se proletěl snad jen 2x (a to bídně) a nekonal se ani žádný jeho sprint přes džungli za pomocí zrychleného záběru. A právě to bylo z prvních dílů to nejlepší. Tarzan se tak už definitivně dostal do béčkových nudných vod. Zoufale chybí Jane, tady je dokonce snad 15 minut zavřený a není vůbec ve filmu, což je u filmu dlouhém 70 minut celkem dost :)

Tarzan Triumphs (1943)

MGM prodala Tarzana a ten se stal nudným hromotlukem. Neříkám, že od předešlou společností byl něčím víc, ale teď je to vidět nejvíc. Sice ho stále hraje Johnny Weissmuller, ale už to není ono. Mojí oblíbenou kratochvílí bylo sledovat zrychlené scény, kdy Tarzan pobíhá po džungli sem a tam, skáče po liánách, do řek a přitom řve tím svým řevem. Bohužel tu není ani jedno. Scény ze stromů jsou těžkopádné, nejsou tak akční, tak artistické a když jsem se dozvěděl, že MGM neprodalo ani ten jeho charakteristický řev, a místo toho jsem slyšel ten hnus místo toho, tak jsem šel do kolen. Nevrátila se Jane, nevrátil se ten pravý Tarzan a náckové mě nebavili. Bohužel.

Tarzanovo newyorské dobrodružství (1942)

Z Tarzanova střetu s civilizací se dalo vytřískat více povedených scének. Tady k tomu, až na pár případů, téměř nedojde a Tarzan nemá s ničím vyloženě problém. Příběhově je tenhle díl snad nejhorší. Cirkusáci ukradnou Boye, a Jane s Tarzanem jedou do USA ho zachránit. Ke konci sice dostaneme nějakou tu honičku, ale jinak žádné liány, žádné zrychlené pobíhání, skoro žádná džungle.