Saw: Hra o přežití (2004)

| Twisted Pictures | Prvý diel Sawka je filmom, ktorý nechápem, ako vlastne mohol vzniknúť. Toto odklepnúť v 2003 - klepal by som si na čelo. Ale? Ono to fungovalo a funguje doteraz, lebo sa to nebojí riskovať a ide si to úplne vlastnou cestou - explicitné násilie, originálne trapky, 2 chlapi v 1 miestnosti a jeden neskutočný zvrat na koniec, ktorý som fakt nečakal. Nespočet sequelov teda dáva zmysel - ľudia chceli slasher sériu, ktorá pôjde rovno na vec a nebude sa na nič čakať. Čiže, ja som za! Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

| New Line Cinema | Mňa tie slashere zas toľko nebavia. A nie že by bol Evil Dead Rise zlým filmom, - určite teda lepším, ako prihlúpy remake z 2013 - ale nemyslím si, že to tento žáner nejak viac prehýbalo. Áno, je to v meste, v jednej bytovke, zasadenie je originálne a divák sa nezačne nudiť - ale zo subjektívneho pohľadu je to "proste len ďalší Evil Dead" - aj keď môj názor je pomerne irelevantný nakoľko som pôvodnú trilógiu nevidel, čiže budem ticho - choďte na to. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Snídaňový klub (1985)

| Universal Pictures | Hughes je borec. On presne vedel, v čom a ako sa dané postavy v určitých situaciách zachovajú - scenár nebol ochudobnený o humor, drámu, alebo hocičo, čo by bolo zábavné. Niet divu, že sa to stalo takou školskou filmovou klasikou - máte tu šikanátora (Judd Nelson je tu parádny, naj postava vo filme), čajočku, nerda, ulízanca a emo. Každý sa tu nájde. Miestami to tou "nudnou" náladou filmu baví paradoxne najviac. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Air: Zrození legendy (2023)

| Amazon Studios | Bavilo ma to. Nie je to zďaleka tak komplexný a scenárom vychutnaný film podľa skutočnej udalostí, v aký sme možno dúfali, ale predsa je Air veľmi dobrým kúskom filmariny pre basketbalových fanúšikov a pre ľudí, ktorí majú radi tento typ príbehov. Je to zábavné svojským spôsobom a bol som rád, že to nikdy nespadlo do konvenčnej žánrovej nudy, ktorá by diváka roznudila k smrti. Má to príjemný 80s feel, má to priemernú réžiu, má to super hercov. Vhodný filmový koktejl pre takúto látku. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

| Summit Entertainment | Taký Trainspotting vo dvojici, menej vtipnejší a v USA. Strach a hnus v Las Vegas je solídny film, ktorý ale stavia skôr na absurdnosti situácií, než na nejakú komplexnú dejovú líniu. Depp s Del Torom sú vtipní, ale nemáte pocit, žeby ste im nejak fandili, alebo žeby ste sa pri nich nejak extra bavili. Zhluk vtipných scénok, ktoré pobavia iba v daný moment. Zato ale vizuálne hrátky s jaštermi a Toby Maguire ma pobavili na úplne inom leveli. A nie, nie je náhoda, že toto je moja 420. recenzia :D. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 |

Climax (2018)

| Wild Bunch | Moja prvá skúsenosť s Noém a - som nadšený! Takto crazy film vedia natočiť iba francúzi. Ak je vám bežne nevoľno pri explicitných scénach vo filmoch, alebo ich proste nemáte radi - toto vynechajte. Climax vás totiž totálne pohltí v šialenosti celej zápletky približne od polovice filmu, kde sa začnú diať totálne absurdné veci, ktoré nechcete zažiť. Technicky a režíjne brilantné, kamerové otočky delikátne, záverečná 20 minútovka geniálna. Až sa človek cíti vinne, že sa mu páči takýto typ filmu. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Volný pád (1993)

| Warner Bros. Pictures | Asi by ma to v 93om strhlo oveľa viac - je vidno, že ten film má veľa atraktívnych filmárskych a scenáristických postupov, ktoré samozrejme fungujú, ale už sme to proste všetko niekde inde videli. Chce to byť až puberťácky cool a nad vecou, ale väčšina scén sú proste iba efektne natočená vata, ktorá sa hlbšie do mysli nezaryje. S výnimkou scény vo fast-foode, tá je výborná. Čiže slabá spokojnosť a odporúčanie je na mieste, ale vyslovená nadšenosť a potreba to vidieť znova určite nie. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Invalida (2023)

| Azyl Production | Žeby vydarená slovenská čierna komédia, ktorá sa nedrží skrátka, nebojí sa riskovať a baví celý čas? Hell yes! Režisér Karásek sa očividne inšpiroval západnou tvorbou a implementoval ju na slovenský východ - a ono to prekvapivo naozaj funguje. Hlavne herec Godla to komediálne neskutočne ťahá, balancuje na hranici prvoplánovosti a vtipnosti, ale našťastie to do tej prvoplánovosti nikdy nestiahne a je väčšinu času strašne vtipný. Je to šialené, je to východniarske, je to úprimné a hlavne - tešil som sa z faktu, že tu máme fungujúcu slovenskú komédiu, ktorú si očividne užilo veľmi veľa ľudí. Yes! Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

| Marvel Studios | Gunn spasil MCU. Aspoň teda na chvíľu. Tretí Guardiani sú totiž konečne vydareným Marvel filmom, ktorý na to ide trocha inak. Pretože som fakt nečakal, že ma Rocketov backstory emočne takmer zomelie a neveril som, že pozerám na marvelovku. Čo sa tohto týka, ten film funguje dokonale - na Rocketa sa už nebudete rovnako nikdy pozerať, tu tá postava dostáva neskutočnú charakterovú hĺbku. To všetko okolo je veľmi dobré a ja som rád, že aspoň u Gunna je tu vidieť, že to naozaj točil on. Bolo mi dobre s touto bandou a očividne aj všetkým, ktorí sa na tom podieľali. Takáto komiksovka mi chýbala. A automaticky naj marvelovka od No Way Home. Gunn, si frajer! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

| Paramount | Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je prekvapivo fakt super fantasy. A to na to podľa mňa ani nemá právo. Bolo vyslovene zrejmé, že to bude prepadák roku, trailery síce zle nevyzerali, ale mal som pocit, že nie je šanca, že práve tento film zachráni kvalitu fantasy filmov v roku 2023. No a sme tu, každý to chváli a ja tiež a úprimne sa tomu trocha ťažko verí. Parta zlodejov je mega likeable, Chris Pine je super, humor funguje fakt výborne a celkovo som sa veľmi bavil. Je to hravé, vtipné a hlavne - je to podarený DnD film, na ktorý by ste sa mali pozrieť. Len škoda toho box-office sklamania. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Časové pásmo bylo změněno