Space Jam: Nový začátek (2021)

| Warner Bros. | Nový Space Jam je presne to, čo som od sequelu nechcel. Scenár je doslova otrasný. Neuveriteľne nenápadité, bez akejkoľvek snahy o originalitu. CGI nejak ujde, ale to mi nestačí. 2 body za scénu s Michaelom B. Jordanom, Mad Maxom a Rickom a Mortym. Aj logika zaostávala. Tie "style points" sú asi zlý vtip. A chudák Don Cheadle sa tam vôbec nehodil. Absolútne nudná jazda bez emócie, chabé zo strany Warnerov. Nie, neprosím si. | Hodnotenie: 2/10 |

Loki - Season 1 (2021) (série)

| Marvel Studios | Loki je zatiaľ zďaleka najlepší MCU seriál. Puto medzi Sylvie a Lokim ma prekvapivo dosť bavilo a prirodzene sa vyvíjalo. Dej bol zábavný a počas celej série som bol vždy natešený a zvedavý, čo sa bude diať ďalej. Najmä štvrtá epizóda je plná skvelých momentov a fenomenálnych dejových zvratov. Po WandaVision, ktoré dosť spoliehalo na záver a dopadlo pomerne priemerne a po až podpriemernom a nezábavnom Falconovi je tu konečne poctivý MCU seriál nadpriemernej kvality. | Hodnotenie: 8/10 |

Žádné prudké pohyby (2021)

| Warner Bros. | No Sudden Move je dobrý film. Prvá cca hodina ma neuveriteľne vtiahla, interakcie medzi postavami a hutnosť atmosféry z prebiehajúcej situácie konfrontovania Davida Harboura a jeho rodinu ma veľmi prekvapili a tešil som sa, čo bude ďalej. Lenže na konci nie úplne sviežeho príbehu je odhalená séria zvratov, ktoré ma zväčša vôbec neuspokojili. Prišlo mi to všetko unáhlené a nezábavné. Tak či tak sa jedná o príjemnú gangsterku, ktorá si určite nájde svoje publikum. | Hodnotenie: 6/10 |

Válka zítřka (2021)

| Paramount | The Tomorrow War sa tvári ako The Independence Day a Edge of Tomorrow, ale naozaj je to len príjemný blockbuster, ktorý poteší prekvapivo vynikajúco vyzerajúcimi emzákmi a zaujímavým dejovým oblúkom s dcérou. Ale všetko to zbehne na slabo nadpriemernej nôte. Ešte aj ten koniec je tak trochu nadstavovaná kaša, ktorá ma síce bavila, ale filmu to mierne škodí. Nič viac som vlastne ani neočakával. | Hodnotenie: 6/10 |

Luca (2021)

| Pixar | Pixar ma opäť dostal. Po fajn traileroch som očakával silne priemernú pixarovku, ktorá nebude až tak vyspelá ako nedávny Soul, ale zasa aspoň trocha poteší. A riadne som sa zmýlil a podcenil Pixar. Luca je neuveriteľne pekný film z talianskej riviéri, kde malý Luca prežíva dobrodružstvo svojho života a vy s ním. Pixar opäť zabodoval a ja už ho podcenovať nebudem. Sľubujem... | Hodnotenie: 7/10 |

Sebevražedný oddíl (2016)

| Warner Bros. | Eh. Čo ja viem. Na prvý pohľad samozrejme zaujme samotná tá banda, ktorá paradoxne neťahá celý film. Tento film je skôr videoklip na všetky tie hity, čo v ňom zaznejú. Hudobne maximálne uspokojený, filmom celkom sklamaný. Radšej si pustite Deadpoola, ktorý to konkurenčnému štúdiu vtedy extrémne natrel a ešte aj zarobil 700 mega. | Hodnotenie: 4/10 |

Prázdnota (2020)

| Out of Africa Entertainment | The Empty Man je presne taký horor, aký som nečakal, že bude. Čakal som laciný podpriemer s nezaujimavými postavami a trápnymi jumpscaremi, dostal som ale atmosférický klenot. The Empty Man je regulérne strašidelný film. Úvod je výborný, ale vrchol je tu niekde v strede filmu. Celá tá sekvencia, kde hlavná postava pozerá na nahrávky v chate a následne sa ide pozrieť von. Zmrazilo ma, ale že neuveriteľne. The Empty Man je presne ten film, ktorý klame telom. A trailerom. | Hodnotenie: 8/10 |

Chlapectví (2014)

| Detour Filmproduction | Mám pocit, ako keby som dopozeral seriál. Boyhood je príbeh jedného chlapca. A to je vlastne všetko. Film síce nenudí, ale zasa ani extra nebaví. A vy sa len pozeráte vlastne na taký "dokument", ktorý doslova a do písmena dokumentuje normálny život jedného Mansona. Bez vrcholov, bez pádov, bez akejkoľvek dramatickosti. A to je z môjho pohľadu zahodenie obrovského potenciálu, keď vieme, že sa film natáčal celých 12 rokov. Obrovská škoda. A minimálne pol hodina sa mala okamžite dať preč. | Hodnotenie: 6/10 |

Let číslo 93 (2006)

| Universal Pictures | Celý čas zatajený dych. Greengrass tu natočil takmer dokonalé dielo, ktoré je svojou autentickosťou jeden z najlepších filmov podľa skutočných udalostí, aký som kedy videl. To nasadenie a spád, aky tento film má, je neuveriteľne presný. Každá sekunda tu má svoje miesto, každý dialóg, každý strih. Spolu s Children of Men ide o najlepší film roka 2006. United 93 je unikát, ktorý sa len tak nevidí. | Hodnotenie: 10/10 |

Armáda mrtvých (2021)

| Netflix | Malo to byť o dosť lepšie. Army of the Dead je silne priemerný, možno až podpriemerný zombie akčňák, ktorý sa snaží byť až tak cool, že vlastne nie je. Super nápady v úbohom prevedení s vyrušujúcou kamerou. Sklamanie to ale nie je, pretože som ani veľa neočakával. Snyder má u mňa vždy potenciál, ale nikdy ho nedokáže využiť naplno. A toto nie je výnimka. | Hodnotenie: 4/10 |