Kangaxx

okres Čadca

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.11.2017  22:19
    Nebezpečná kořist (2011)

Ale zasmial som sa statočne :-) Scenáristi museli ku koncu zapíjať ťažké drogy mrkvovou šťavou. Najlepší bol hlavný záporák, ktorý mal perfektnú vlastnosť, a to že nikdy nebežal a aj tak všetkých dobehol. Normálne pred ním utekáte cez les rýchlosťou 20km/h a ttrtko spraví tri kroky, upečie si špekáčky a ešte vás aj dobehne. Hlavný klaďas zasa ignoruje fyziológiu, dostane guľku do hlavy a normálne ide na hríby a ešte aj nájde tri praváky. Fakt namakaný film.

• 15.4.2013  21:55
    Sinister (2012)

Nudný petržlen sa natáča na handycam...

• 16.6.2012  11:28
    Růžena (2011)

Formálne i obsahovo stopercentne zvládnutý snímok, ktorý hovorí, aké sú ľudia vo svojej podstate svine a ako to všetko vypláva na povrch, len čo sa naskytne vhodná príležitosť. Poliaci sa skutočne pochlapili a z filmu sála autentickosť, ktorú by ste darmo hľadali v americkej tvorbe.

• 17.9.2011  13:25
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Volám sa Sookie, som škaredá, hlúpa a nesympaická ženská, hraná herečkou bez talentu a hrám hlavnú úlohu v jednej blbosti o upíroch, ktorá vlastne ani nie je o upíroch ale o dedinských balíkoch s kolektívnym iq 50. Hlavným cieľom našej experimentálnej šou je unudiť divákov k smrti v nádeji zníženia ľudskej populácie a záchrany planéty pred preľudnením.

• 27.8.2011  07:40

Nikdy by ma nenapadlo, že sa dá Matt Damon nahovoriť na takúto nedotiahnutú, scenáristicky dieravú blbosť. Netuším, ktorý muž by sa na prvý pohľad zaľúbil do totálne nesympatickej ženskej, ktorá chodí na pánske toalety a hádže neznámym ľuďom mobil do horúcej kávy. A potom by po 10 minútovej známosti myslel nasledujúce tri roky iba na ňu :-). A to sa ani nevolá Anička :-). Celkovo je tento snímok bohužiaľ len jedno veľké klišé, so snahou o zaujímavú záverečnú pointu, ktorá však pôsobila ohromne plytko. Aj keď nápad so správcami osudu nebol vôbec zlý, škoda len povrchného spracovania, resp. scenára.

• 27.8.2011  07:28

"Honestly : Why did you break up with me?" "You are emotionaly damaged.....and your eyes are so big, they freak me out sometimes." :-)) Pohodová a v rámci témy aj slušná komédia, ktorej však ku koncu trošička dochádza dych. Typický príklad trojhviezdičkového filmu, ktorý diváka neohúri, ale ani nesklame. P.S. : Len neviem, ktorý chlap by pri takej vtipnej a inteligentnej holke, navyše so zadočkom Mily Kunis, špekuloval o kamarátstve :-))

• 24.8.2011  19:07

Neobjektívnych 5*, najmä za super old-school gangsterský feeling, ktorý som už dlho nezažil. V iných mestách sa strieľalo, vo Filadelfii mali pravidelný ohňostroj :-).

• 9.8.2011  17:19

Snímok, ktorý vyniká dvoma vecami : hereckými výkonmi a nosnou myšlienkou. Samotný dej ma nijako zvlášť nezaujal, avšak pointa má rozhodne niečo do seba. V mladosti si všetci myslíme, že sme výnimoční, že my nezapadneme do šedého priemeru. Naša spoločnosť je však taká, že nás strhne s davom a keď sa po rokoch obzrieme, uvedomíme si, že toto nie je spôsob, akým sme chceli život pôvodne prežiť. Niekedy si ešte hovoríme, že máme čas, avšak ani si neuvedomíme a pomyselnú vekovú hranicu na možnú zmenu prekročíme. A potom môže byť neskoro. Posledných 10 minút snímku bolo zbytočne predramatizovaných, preto "len" za 4*.

• 25.7.2011  20:53
    Point Pleasant (TV seriál) (2005)

Videl som 1,5 časti a musím povedať, že ide o neskutočnú klišovitú sprostosť s nelogickým konaním postáv, voči ktorým by i negramotní domorodci na Sumatre vyzerali ako Einsteinove deti. Ani krásne ženské v hlavných úlohách to tentokrát nezachránia... P.S. : Podľa reakcií ostatných súdim, že sa seriál rozbehne v neskoršej fáze, ale pravdupovediac si nedokážem predstaviť, čo by z tohto nezmyslu dokázali scenáristi vyčarovať. Škoda, pretože námet vyzeral lákavo.

• 4.7.2011  20:35

Nehorázna sprostosť, jediná vec, čo za niečo stála, bola Megan Fox a ani to nie po hereckej stránke :-).

• 4.7.2011  20:27
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Ďalší z rozšírujúcej sa rady postapokalyptických seriálov, tentokrát poňatý o niečo akčnejšie. Efekty sú na dostatočnej úrovni, herecké obsadenie je tiež dobré, seriál však nehorázne trpí amerikanizmom, najmä shakespearovskými kecami za každej situácie, kde každý pohotovo vie, čo má povedať. A ultranelogické konanie postáv za účelom zdramatizovania tiež na hodnotení nepridalo. Dávam 2* za tému, ktorej sa venuje a sympatický casting, inak sa dá seriál charakterizovať ako "too much american bullshit in too short footage".

• 19.6.2011  10:11

Novodobých historických filmov je čoraz menej, ide pritom o môj najobľúbenejší žáner. Preto ich vždy hodnotím neobjektívne a radšej k hodnoteniu pridám ako uberiem :-). The Eagle je film, ktorého hodnotu celkom jednoznačne zráža hojne sa vyskytujúce klišé, ale tomu sa vzhľadom na celkovú konštrukciu filmu asi nedalo vyhnúť. Ide o príjemne plynúcu historickú oddychovku, ktorá síce neprináša nič nového čo by tu už predtým nebolo, na druhej strane ani diváka nijako zvlášť neuráža, takže môžem odporučiť na príjemné nedeľné dopoludnie. Slabšie 4*.

• 3.6.2011  14:54
    Láska bolí (TV seriál) (2011)

Videl som len prvý diel, takže je na riadne hodnotenie ešte priskoro, preto ho berte prosím s rezervou. Samotný seriál je pomerne zábavný, s humorom sa venuje závažným témam bez príchuti vulgárnosti, ktorá sa často nevyhla konkurenčným snímkom. Niektoré minipríbehy mi prišli zábavnejšie ako ostatné, to je však výlučne vec vkusu a individuálnej humorovej orientácie. Aj napriek určitej izolovanosti osudov hlavných hrdinov možno badať určite prepojenie, ktoré v budúcnosti pravdepodobne ešte naberie na intenzite a seriál vytvorí konzistentnejší dojem. Už teraz však ide o pohodovú oddychovku. Edit : po piatich dieloch zvyšujem hodnotenie, toto je opresne ten druh situačného seriálu, ktorý mi tak chýbal na vyplnenie pohodového večera.

• 14.5.2011  22:23
    Stmívání (2008)

Obávam sa, že vek, kedy by ma mohlo takéto dielko zaujať (14 rokov) som už dávno prekonal. Videl som dokopy cca 15 minút, po obrazovke pobehovala skupina metrosexuálnych "upírov" hrajúcich baseball s výskokmi na nižšiu obežnú dráhu. Celé to pôsobilo neuveriteľne lacno, ako keby film natáčali z ušetrených sociálnych dávok, dokonca sa objavili i zrýchľovačky pohybu auta, ktoré som nikde nevidel už aspoň 10 rokov :-). K scenáru sa vyjadriť nemôžem, každopádne mi je však jasné, že cieľovou skupinou sú hormónmi ovládané slečny nízkeho veku, ktoré takéto počiny jednoducho žerú a do kina si na ne zájdu. Mňa by tam museli priviazať lanom o sedadlo, inak by som ušiel a radšej sa neobzeral :-).

• 9.5.2011  22:10
    Všemocný (2011)

Dám 4*, ale iba vďaka vtipným komentárom kamarátov, ktorí zdvihli úroveň filmu minimálne o tretinu. Každopádne však slušná oddychovka a zaujímavý nápad. Navyše hlavný hrdina bol bez dopingu celkom slušný pitomec, čo bolo vidieť vtedy, keď ho po užití tabletky všetci naokolo intelektuálne obiehali, a v tom bola asi najväčšia sranda. Rozhodne odporúčam pozrieť v kolektíve kamarátov, keby som snímok pozeral sám, nemal by asi dostatočnú šťavu.

• 1.5.2011  18:51
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Na tento počin som sa nesmierne tešil. Po prvých dvoch častiach je jasné, že ide o obrazový prepis knižného scenára. Knihy čítam z dôvodu, že rád zapájam fantáziu pri dokresľovaní jednotlivých detailov, priznám sa, že som od seriálu tak trocha čakal len prevzatie univerza. Nestalo sa, a tak pri pozeraní pre mňa nenastanú žiadne nečakané zvraty. Na druhej strane musím uznať, že výprava je skutočne veľkolepá a podaril sa aj výber postáv, snáď okrem Catherin, ktorá pre mňa nemá dostatočnú charizmu. Myslím, že si počkám do vysielania všetkých častí a urobím si skvelý fantasy víkend s HBO a G.R.R. Martinom :-).

• 22.4.2011  21:52

Tento film mal neuveriteľne zvláštnu dobrodružnú atmosféru a mnoho emotívnych prírodných záberov. Preto nemôžem dať menej ako 5*.

• 9.4.2011  22:31
    MISS Slovensko 2011 (TV pořad) (2011)

Nič v zlom, ale na castingy sa im už asi nikto nehlási...

• 8.4.2011  00:29

Pohľad na komunizmus z perspektívy pražských detí kvetinových polí v čase normalizácie. Obsadenie skvelé, výborný humor a výstižná satira na bývalý režim. Komunizmus to bola jedna veľká šaškáreň, presne sa diali veci obsiahnuté v snímku, avšak v prevažnej miere len vo vzťahu k 10% populácie. Dnes je to opačne, 10% ľudí sa má dobre, zvyšok maká od svitu do mrku, rok za rokom až sa obzrú a povedia si, že za komoušov nebolo až tak zle. Kto plával s prúdom, nemal sa zle, dnes máme motorové člny a proti prúdu aj tak nikto nepláva. Tak na čo nám je sloboda.

• 4.4.2011  23:32

"Hobo delivers justice, one shell at a time." Neviem, či som niekedy videl niečo tak zvráteného. Je tu viac krvi ako bolo vody v japonskej tsunami, škoda však, že násilie prevláda na úkor humoru. Na zvrátenosti takéhoto rozsahu veľmi nie som, viem si však predstaviť, že fanúšikovia grindhouse budú aspoň týždeň po vzhliadnutí v extáze.

• 31.3.2011  15:40

Tradične americky hrdinsky presladené, sem-tam naivné, avšak zároveň neokukané prostredie, ktoré nemá hluché miesta a na hodinku a pol slušne zabaví. A o to predsa ide.

• 21.2.2011  22:13

Kto iný ako Rusell Crowe by sa dal nahovoriť na úlohu v remaku dva roky starého, kvalitného snímku a v mnohých aspektoch prekonať aj samotný originál. Celkovo mi americká verzia pripadala ako directors cut ku francúzskej, tvorcovia niektoré dejové línie ešte rozvinuli a odstránili či zamaskovali valnú časť logických nedostatkov (aj keď scénu s výmenou colníkov na poslednú chvíľu si mohli odpustiť). Podobne ako v Mechanikovi aj tú sú oba snímky dejovo v podstate totožné a keby ma niekto požiadal, aby som mu odporučil jednú či druhú verziu, nasmeroval by som ho asi ku Croweovi.

• 19.2.2011  11:37
    Vyděděnci (TV seriál) (2010)

Tematiku vesmíru mám veľmi rád, bohužiaľ skôr z dokumentárneho než sci-fi hľadiska. Možno práve preto si neviem takéto snímky veľmi užiť. Tisíce ľudí žijú na novej planéte, kde sa nenachádzajú väčšie zvieratá, nemajú žiadne polia na pestovanie plodín a napriek tomu je tam všetkého hojnosť. Pojem sci-fi veľa znesie, ale to, že zo zrnka piesku nasýtite tisíce ľudí vám teda nezožeriem. Alebo že ľudstvo disponuje technológiou na prekonávanie vzdialeností svetelných rokov, no napriek tomu vesmírnej lodi hrozí, že zhorí v atmosfére (podobnej ako má Zem), keď Rusi už v minulom storočí prekonali atmosféru Venuše, to ma úprimne rozosmialo. Plus ďalšie menšie nelogickosti a blbosti, ale na to, že som videl iba dva diely ich bolo celkom dosť (holka letí 10 rokov vo vesmírnej lodi, vystúpi a je opálená ako po trojtýždňovom výlete all inclusive na Malorke, asi tam svietili uv lampami :-) ). Navyše novovybudované mesto je graficky hrozné, vyzerá ako sivá šmuha na zelenom podklade. Seriál ako celok však až taký zlý nie je, je tu zopár zaujímavých charakterov, a aj scenár samotný sa môže uberať zaujímavým smerom, čas ukáže.

• 19.2.2011  11:13
    Chutíš mi (TV pořad) (2011)

Vždy som vedel, že Alf nemôže byť jediným návštevníkom z Melmacku na našej planéte. Z tohoto miniseriáliku som videl iba kúsok, avšak práve ten, kde vystupovala aj priateľka Daniela hlavnej protagonistky. V prvom momente som myslel, že sype plynulo po latinsky, neskôr vysvitlo, že ide o stredoslovenský dialekt staroslovienčiny, pán Bernolák by mal radosť. Len škoda, že si kamarátka musela po jednej - dvoch vetách vždy zdriemnuť, aby zregenerovala mozog po nadľudskej námahe. Ono keď musia celé telo riadiť 4 mozgové bunky, tak je po srande. Ale chalani boli sympatickí, srandu si robili fakt statočne.

• 17.2.2011  22:19
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

"What do you think, how deep is it? Dont know, jump down and find out for yourself ." Olyphant sa mi ako šerif páčil už v Deadwoode, a aj tento seriál taží najmä z jeho postavy. Prostredie zapadákova v Kentucky je pomerne neotrelé, každý zaťahuje ako sa len dá a pestovanie trávy je tam primárnym zdrojom obživy. Naimplantujte tu ešte šerifa, ktorý raz merá a 3x strieľa, nechýba mu asertívne správanie a všade nosí klobúk z 19. storočia a získate zaujímavý mix, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

• 8.2.2011  23:33
    Red (2010)

Babička strieľajúca z browningu? Už len kvôli tomu som nemohol ísť pod tri :-).

• 30.1.2011  11:15
    Černá smrt (2010)

Pomerne inteligentné a neprehnané podanie príbehu odohrávajúceho sa počas najtemnejšieho obdobia histórie Európy. Sean Bean sa snáď narodil v nesprávny čas, je to rodený rytier. Celkovo sa casting podaril na jednotku, atmosféra nebola najhoršia a snímok ma bavil v celej svojej dĺžke aj keď zjavne nejde o žiadny veľkofilm. Ale niekedy aj menej je viac a toto je presne ten prípad.

• 27.1.2011  00:24

Dokument poukazujúci na všeobecne známu skutočnosť dezinformovania spoločnosti americkou vládou (čo koniec koncov robia všetky governmenty). V tomto prípade ide o smrť mediálne najznámejšieho vojaka, bývalého futbalistu Patricka Tillmana a zneužitie jeho smrti na propagandu rekrutovania nových 19násťročných výgumov do americkej armády, na čo de facto doplatil i samotný Tillman. Dokument nie je spracovaný zle, avšak je zbytočne rozťahaný do 90-minútovej stopáže, kde dosť času zaberá opisovanie charakteru hlavného hrdinu, ktorý je ctrl + c ako ostatní futbalisti amerického futbalu (veľa mäsa, intelekt veškerý žádny). Dá sa to však pochopiť vzhľadom na to, že snímok zároveň slúži i ako memoriál. V sume sa tu dokazuje, že v USA je bordel ako všade inde, ale oni si dajú aspoň námahu urobiť šaškáreň pre naivnučkých ľudí a riešiť prípad až na najvyšších miestach, zatiaľ čo napríklad u nás si z nás robia prdel každý deň a ani nemajú potrebu sa nejako kryť (veď na čo aj...). Tri * za to, že dokument mi informačne nepovedal vôbec nič, čo by som už predtým nevedel.

• 23.1.2011  22:38
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Po prvej časti to vyzerá tak, že už ani nejde o historický seriál s prvkami erotiky, ale o erotický počin v starorímskych kulisách :-). Uvidíme ďalej, osobne by som však uvítal skôr pokračovanie deja ako prequel k pôvodnému seriálu, ktorý v novom kabáte len kopíruje to, čo už bolo v predchodcovi.

• 22.1.2011  12:26
    Grizzly (2007)

Pekný dokument o krásnych zvieratách. Jedinými (aj keď nie obzvlášť závažnými) výhradami sú zbytočná cenzúra pri love a zbytočné amerikanizovanie v preklade v podobe "medvedica Mary" a "medveď Samper", omnoho viac by tam pasovalo klasické "samec" a "samica". To sú však len drobnosti, ktoré vám budú bohato vynahradené výbornými zábermi týchto majestátnych zvierat.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8