Kamarád taky rád (2011)

"Honestly : Why did you break up with me?" "You are emotionaly damaged.....and your eyes are so big, they freak me out sometimes." :-)) Pohodová a v rámci témy aj slušná komédia, ktorej však ku koncu trošička dochádza dych. Typický príklad trojhviezdičkového filmu, ktorý diváka neohúri, ale ani nesklame. P.S. : Len neviem, ktorý chlap by pri takej vtipnej a inteligentnej holke, navyše so zadočkom Mily Kunis, špekuloval o kamarátstve :-))

Keith (2008)

Slušné herecké výkony a dobrú prácu s kamerou bohužiaľ zráža scenár plný klišé, jasná priamočiarosť a pre mňa často nelogické konanie postáv. Myšlienka filmu mala skutočne veľký potenciál, no jej prevedenie si ma nezískalo, a tak len 40%.

Kick-Ass (2010)

Viac krvi ako v novom Rambovi, z toho 90% ma na svedomí 11-ročné dievča, ktoré púšťa tvrdšie hlášky ako Bruce Willis v najlepších rokoch. Tak toto som ešte nevidel. Už na prvý pohľad ide o zvrátenosť, avšak o zvrátenosť so svojským štýlom a sviežim humorom, ktorý nedovolí divákovi nudiť sa ani počas nadpriemerne dlhej stopáže. Keby obdobný štýl zvolili už v počiatkoch blbosti ako Spiderman a jeho klony, možno by som mal k "heroes" tématike úplne iný vzťah :-).

Kidulthood (2006)

Slušne podaná ukážka toho, čo spraví z detí vyrastanie vo veľkomeste v kombinácii s nezáujmom rodičov.

Kill Bill (2003)

Jedna hviezdička za to, že som sa dlho predlho smial, keď som videl ako dedko samuraj vyskočil na katanu a Uma ho jednou rukou udržala :).

Klan létajících dýk (2004) odpad!

Videl som asi 3 minúty zo súboja slepého dievčaťa s majstrom šermu. Páni, tá musela mať slušný sluch keď dokázala bez váhania reagovať na všetky výpady a s presnosťou švajčiarskych hodiniek ešte aj útočiť....

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Konečne som sa dočkal filmu o smrtiacom víruse, v ktorom tým vedcov netvoria šaškovia s iq 450, ale normálni inteligentní ľudia. Všetky postupy sa dajú logicky odôvodniť a celkovo musím tvorcom uznať snahu natočiť snímok čo najreálnejšie. Pár nezmyslov sa síce nájde, ale vzhľadom na stopáž ich odpúšťam. Zaslúžené 4*.

Kmotr (1972)

Excelentné dielo, ktoré však v mnohých prípadoch (scénach) akoby prezumovalo, že je každý divák oboznámený s knižnou predlohou. Osobne mi to neprekážalo, avšak viem si predstaviť, že Puzza neznalý divák sa môže miestami strácať, prípadne nechápať motív konania niektorých postáv.

Kniha přežití (2010)

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie som dostal podstatne viac ako som čakal. Postapokalyptická falloutovská atmosféra na jednotku, masívne nedostatky sú iba v scenári, obsahujúcom miestami až neuveriteľne hlúpe logické nekonzistentnosti. Nejako som sa však povzniesol a zvyšok si fakt užil. 3,5*