Všemocný (2011)

Dám 4*, ale iba vďaka vtipným komentárom kamarátov, ktorí zdvihli úroveň filmu minimálne o tretinu. Každopádne však slušná oddychovka a zaujímavý nápad. Navyše hlavný hrdina bol bez dopingu celkom slušný pitomec, čo bolo vidieť vtedy, keď ho po užití tabletky všetci naokolo intelektuálne obiehali, a v tom bola asi najväčšia sranda. Rozhodne odporúčam pozrieť v kolektíve kamarátov, keby som snímok pozeral sám, nemal by asi dostatočnú šťavu.

Nezastavitelný (2010)

Tradične americky hrdinsky presladené, sem-tam naivné, avšak zároveň neokukané prostredie, ktoré nemá hluché miesta a na hodinku a pol slušne zabaví. A o to predsa ide.

Tři dny ke svobodě (2010)

Kto iný ako Rusell Crowe by sa dal nahovoriť na úlohu v remaku dva roky starého, kvalitného snímku a v mnohých aspektoch prekonať aj samotný originál. Celkovo mi americká verzia pripadala ako directors cut ku francúzskej, tvorcovia niektoré dejové línie ešte rozvinuli a odstránili či zamaskovali valnú časť logických nedostatkov (aj keď scénu s výmenou colníkov na poslednú chvíľu si mohli odpustiť). Podobne ako v Mechanikovi aj tú sú oba snímky dejovo v podstate totožné a keby ma niekto požiadal, aby som mu odporučil jednú či druhú verziu, nasmeroval by som ho asi ku Croweovi.

Strážce pořádku (2010) (seriál)

"What do you think, how deep is it? Dont know, jump down and find out for yourself ." Olyphant sa mi ako šerif páčil už v Deadwoode, a aj tento seriál taží najmä z jeho postavy. Prostredie zapadákova v Kentucky je pomerne neotrelé, každý zaťahuje ako sa len dá a pestovanie trávy je tam primárnym zdrojom obživy. Naimplantujte tu ešte šerifa, ktorý raz merá a 3x strieľa, nechýba mu asertívne správanie a všade nosí klobúk z 19. storočia a získate zaujímavý mix, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

Černá smrt (2010)

Pomerne inteligentné a neprehnané podanie príbehu odohrávajúceho sa počas najtemnejšieho obdobia histórie Európy. Sean Bean sa snáď narodil v nesprávny čas, je to rodený rytier. Celkovo sa casting podaril na jednotku, atmosféra nebola najhoršia a snímok ma bavil v celej svojej dĺžke aj keď zjavne nejde o žiadny veľkofilm. Ale niekedy aj menej je viac a toto je presne ten prípad.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Po prvej časti to vyzerá tak, že už ani nejde o historický seriál s prvkami erotiky, ale o erotický počin v starorímskych kulisách :-). Uvidíme ďalej, osobne by som však uvítal skôr pokračovanie deja ako prequel k pôvodnému seriálu, ktorý v novom kabáte len kopíruje to, čo už bolo v predchodcovi.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Konečne som sa dočkal filmu o smrtiacom víruse, v ktorom tým vedcov netvoria šaškovia s iq 450, ale normálni inteligentní ľudia. Všetky postupy sa dajú logicky odôvodniť a celkovo musím tvorcom uznať snahu natočiť snímok čo najreálnejšie. Pár nezmyslov sa síce nájde, ale vzhľadom na stopáž ich odpúšťam. Zaslúžené 4*.

Opravdová kuráž (2010)

"Texas je časť krajiny, kde na sever až po Kanadu rastie asi päť borovíc a všetko ostatné ma ostne." :-) Jedinými výhradami sú vláčnejší úvod a prehnane sebavedomá 14-ročná hlavná hrdinka s doktorátom z práva, ktorý spravila asi na farme. Inak výborný western.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ani sa nečudujem, že produkcia vyhodila všetkých scenáristov. Prvá časť sľubovala obrovský potenciál, potom asi došli peniaze. Úvodná séria sa v podstate neuberala nijakým smerom, všetkých šesť častí by sa kľudne vmestilo do jedného priemerného zombie filmu. V ďalších pokračovaniach budú musieť prísť nové postavy, pretože divák si ku väčšine súčasných v dôsledku zbabraného scenára vypestoval pomerne slušnú antipatiu, a mne osobne by vôbec nevadilo, keby ich tam zombíci všetkých ugrilovali a zožrali :-).

Kniha přežití (2010)

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie som dostal podstatne viac ako som čakal. Postapokalyptická falloutovská atmosféra na jednotku, masívne nedostatky sú iba v scenári, obsahujúcom miestami až neuveriteľne hlúpe logické nekonzistentnosti. Nejako som sa však povzniesol a zvyšok si fakt užil. 3,5*