Kangaxx

Kangaxx

okres Čadca

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 16.5.2008  16:35

Prvá séria tvorcom veľmi nevyšla, najmä postava Sarah bola veľmi zle napísaná, pôsobila priam nesympatickým dojmom. V sérii druhej však tvorcovia chytili druhý dych, postavy sú vykreslené fakt hlboko a aj celá fabula je konzistentnejšia. Kvalita výrazne stúpla, rovnako tak aj moje hodnotenie.

• 1.3.2008  18:30
    Troja (2004)

Trója je v mojich očiach neodôvodnene podceňovaným filmom, ktorý rozhodne má svoje miesto v žánri historických drám. Čo som od tohto diela čakal, to so aj dostal, a tak nevidím dôvod k nespokojnosti. Scenár mohol byť trocha vlažnejší, avšak o trójskej vojne sa veľa nevie, v dôsledku čoho sa tvorcovia sústredili viac na jej samotný priebeh ( vzhľadom na nedostatok historických prameňov tiež samozrejme z veľkej časti vymyslený ). Súboje patria medzi špičku toho, čo som mal v rámci historických filmov možnosť vidieť (Achiles vs Hector ani netreba komentovať a zametanie zeme s Bloomom malo tiež svoje čaro :). V zhrnutí môžem konštatovať, že som sa pri sledovaní nadpriemerne bavil. To však môže vyplývať z mojej záľuby v histórii, aj keď v tomto prípade je tá potlačovaná do úzadia a prím hrá mýtus, resp. Homérov epos. Antika má svoje čaro a v tomto diele nie je jej zobrazenie ani zďaleka najhoršie, čo mi umožňuje s čistým svedomím udeliť 80%.

• 19.2.2008  00:18

Rovnako ako Volavka aj tento film je skvelý. Zachytáva príbeh z pohľadu západnej civilizácie, čo môže niekomu vyhovovať viac ako hong-kongská produkcia. Kto však videl originál, tomu nemá tento snímok po obsahovej stránke čo ponúknuť, preto 4*.

• 19.2.2008  00:12

V tomto prípade ma proste ukecaný Tarantino nedostal. A už vôbec nevidím na snímku nič kultového...

• 18.2.2008  10:43

Výborne spracovaný zaujímavý nápad. Škoda že ďalšie štyri pokračovania sú už iba varenie polievky z čistej vody.

• 18.2.2008  10:40
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Vo všeobecnosti ma neuveriteľné náhody vo filmovej tvorbe iritujú, keď sú však zabalené rúškom adrenalínu a na nič sa nehrajú, tak som schopný sa nad to povzniesť. V "24" vás zradí aj predavačka v obchode, ale aj tak mám tento seriál veľmi rád. Hoci prepracované konšpirácie občas vystrieda naivita, vždy mám chuť pozrieť si ďalší diel. Dynamika, konšpirácie, akcia. A sympatickejší hlavný hrdina ako všetci v Prison Breaku dokopy.

• 27.12.2007  11:20
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Lepší seriál nepoznám. Komu raz zachutí humor žltých obyvateľov Springfieldu, ten .........ten sa zmení na zombíka............no možno nie, ale tomuto veľkodielu by som neváhal dať ani 10 hviezdičiek.

• 24.12.2007  10:58
    Vetřelec vs. Lovec (2007)

Tomuto filmu by som nedal hviezdičku ani keby som sa podieľal na jeho produkcii. A sakra - ja som to omylom nazval filmom :).

• 30.11.2007  23:02
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Seriál z policajného prostredia odohrávajúci sa v chudobnej časti LA. Nečakajte však žiadnu Kriminálku Miami/Las Vegas - tu nikto s nikým nejedná v rukavičkách, nikto nie je dokonalý, metódy policajtov nie sú ani na hranici zákona (pretože sú ďaleko, ďaleko za ňou :), zlí chlapci sú skutočne zlí...proste všetko je ako má byť. Scenár je výborne napísaný, postavy majú svoj charakter, ktorého sa držia, čiže časom viete čo môžete od koho čakať (takže žiadne extrémne zvraty, keď sa z postavy ktorá bola v 20tich častiach "normálna" stane psychopat, len za účelom oživenia deja). Špecifická "live" kamera v akčných scénach je podľa môjho názoru perfektne zvládnutá, no nie každému sa musí páčiť. Pre mňa spolu s The Wire najlepší seriál zachytavajúci reálie z policajného prostredia, bez zidealizovaných postáv a s epizódami pri ktorých sa určite nebudete nudiť.

• 9.10.2007  11:44

Ak je Pán prsteňov mojím najobľúbenejším fantasy filmom, Bourne zastáva prvú priečku v kategórii akčných filmov. Slušný scenár a vynikajúco natočené akčné scény si ma skutočne získali. Film sa uberá v porovnaní s knihou iným smerom, čo však na rozdiel od iných diel nie je na škodu. Autorom sa podarilo ideálne zmixovať knižnú myšlienku s vlastnými nápadmi a výsledok je hodný 5tich hviezdičiek.

• 24.9.2007  01:19
    Rocky (1976)

Z môjho pohľadu najlepší Stalloneho film. Neuveriteľná atmosféra 70tych rokov tu dýcha z každého záberu, nostalgia vás obklopí aj keď ste v tom období nežili. Boxerské scény majú skutočne vysokú úroveň, rovnako tak však aj celý film vrátane hudobného doprovodu, preto udeľujem maximálne hodnotenie.

• 5.9.2007  00:23
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Pre mňa najlepší britský seriál a vďaka neuveriteľnej pohodovosti a charizmatickosti hercov aj jeden z najobľúbenejších seriálov vôbec.

• 5.9.2007  00:14
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Jeden z prvých "moderných" seriálov, ktorý si dlhobo udržuje vysokú úroveň. Silnou stránkou je najmä pluralita postáv, v dôsledku ktorej majú tvorcovia tématicky voľné ruky. Veľkým plusom je aj určitá dávka mysticizmu, keď po 4 sériách myslíte, že viete o postavách, resp. ostrove všetko, ale v konečnom dôsledku ste len o kúsok ďalej ako na začiatku.

• 5.9.2007  00:13
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Prvá séria na štyri, ďalšie na dve hviezdičky.

• 5.9.2007  00:12
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Zaujímavý nápad s veľmi veľkým potenciálom, ktorý však v závere prvej série a v sérii druhej prerástol z môjho pohľadu na neustále opakovanie sa nudných problémov hlavných postáv. A to vzhľadom na súčasnú konkurenciu v oblasti seriálov nevyznieva pre heroesov dobre.

• 5.9.2007  00:12
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexterove poňatie spravodlivosti - právne neprípustné, morálne rozporuplné, avšak pre diváka neskutočne príťažlivé. Na prvý pohľad nenápadné (no výborné) herecké obsadenie, plynulý a gradujúci dej ako aj lákavé policajné prostredie zaraďujú toto dielo do mojej top 3jky súčasných televíznych seriálov. Autorom sa podarilo splniť náročný cieľ - vzbudiť u divákov sympatie k masovému vrahovi (aj keď k výrazne zidealizovanému). U mňa zabodovali na 5 hviezdičiek.

• 5.9.2007  00:10
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Urobiť z vojnového filmu minisériu je riadne drahá záležitosť, ktorá navyše nemusí vyjsť podľa očakávaní. To však nie je prípad tohoto seriálu, ktorý moje očakávania dokonca aj prekonal. Skutočne bravúrne dielo so skvelým hereckým obsadením, kulisami (koho by trápilo že sú z Ryana) a atmosférou. Vynaložené peniaze je tu skutočne poznať, efekty sú na úrovni filmu. Každá epizóda nesie navyše vlastnú myšlienku, čo len zvyšuje hodnotu minisérie. Pravdou síce je, že jednotlivé časti kvalitatívne trocha kolísajú, žiadne markantné rozdiely však nečakajte - seriál si jednoducho drží svoju (vysokú) úroveň a bola by skutočne škoda, keby ste si ho nechali ujsť. Moja najobľúbenejšia epizóda : Bastogne (časť natočená z pohľadu medika)

• 10.8.2007  13:30

Aj napriek silnej konkurencii je to pre mňa najlepší film z väzenského prostredia.

• 10.8.2007  13:18

Jackson svojim kolegom ukázal, ako sa robí správna adaptácia knihy na filmové plátno. Kto má rád Tolkiena bude mať rád aj tento film. Kto Tolkiena nečítal, ale má rád fantasy bude takisto nadšený. Komu mocní hrdinovia, elfovia alebo trpaslíci nič nehovoria, nech radšej pozrie Hornblowera.

1 3 5 6 7 8 následující >>