Rande na jednu noc (2008)

Michael Cera opäť zahral svoj dobrácky teenegerský charakter, lepšiemu hodnoteniu však bráni pomerne slabý scenár. Vyzdvihnúť však treba slušné výkony a obsadenie.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Čiernobiele postavy a priemerný scenár dopĺňa slabá animácia postáv. Výsledok je jasný po prvých desiatich minútach filmu...

RocknRolla (2008)

Humorom zostáva Podfuck neprekonaný, avšak opisom a hĺbkou charakterov si ma tento film získal. Dej mohol byť svižnejší, no vzhľadom na to, že ide o jedinú výhradu, ktorú mám, dávam 90%.

Sedm životů (2008)

Emocionálne slabší snímok ako Pursuit for Happiness, ale aj tak pekné, nenásilné a zaujímavé občerstvenie filmovej pôdy.. //Klady// : obsadenie, téma, motivácia hlavného hrdinu, zaujímavé budovanie vzťahu //ZÁPORY// : od začiatku je jasné ako sa príbeh skončí (nejde však o zápor v pravom slova zmysle)

Sex Drive (2008)

Keď si človek púšťa tento druh filmu, vie do čoho ide. Vie, že dej bude zbytočné hodnotiť, rovnako tuší, kto s kým nakoniec skončí. Hlavnou motiváciou je teda určitým spôsobom zvulgarizovaný teenegarsky humor, vtipy, srandičky, proste druh zábavy, ktorý vám iný žáner neponúkne. A vzhľadom na to, že som sa pri mnohých scénach skutočne bavil, konštatujem, že takáto zmena nie je občas na škodu.

Stmívání (2008) odpad!

Obávam sa, že vek, kedy by ma mohlo takéto dielko zaujať (14 rokov) som už dávno prekonal. Videl som dokopy cca 15 minút, po obrazovke pobehovala skupina metrosexuálnych "upírov" hrajúcich baseball s výskokmi na nižšiu obežnú dráhu. Celé to pôsobilo neuveriteľne lacno, ako keby film natáčali z ušetrených sociálnych dávok, dokonca sa objavili i zrýchľovačky pohybu auta, ktoré som nikde nevidel už aspoň 10 rokov :-). K scenáru sa vyjadriť nemôžem, každopádne mi je však jasné, že cieľovou skupinou sú hormónmi ovládané slečny nízkeho veku, ktoré takéto počiny jednoducho žerú a do kina si na ne zájdu. Mňa by tam museli priviazať lanom o sedadlo, inak by som ušiel a radšej sa neobzeral :-).

Svatyně (2008) (seriál)

Slabý seriál vo všetkých smeroch. Námet by obstál, nie však v takomto prevedení. Navyše chýba silná hlavná dejová línia.

Šťastlivci (2008)

Traja vojaci, tri osudy a pohodovosť na tretiu.

Tajný život včel (2008)

Príbeh o novom začiatku a vyporiadaním sa s duchmi minulosti na pozadí utlačovania černochov v "najdemokratickejšom" štáte sveta je úprimným a výstižným pohľadom do duše človeka. A to takmer dokonalým. Len s malou empatickou filozofkou to tvorcovia možno trocha prehnali.

Temný rytíř (2008)

Priznám sa, že som k tomuto filmu pristupoval s určitým dešpektom vyplývajúcim z toho, že ma komixové hranie sa na hrdinov nikdy veľmi nebralo. Po vzhliadnutí však musím uznať, že je to majstrovsky zvládnutý snímok, ktorý v podstate nemá slabé stránky. Prikláňam sa teda k väčšine a udeľujem maximálne hodnotenie.